10.02.2024 | Czytano: 356

Krajewska i Szkoła mistrzami Polski w slalomie

Daria Krajewska oraz Bartosz Szkoła wygrali Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w slalomie w Krynicy-Zdroju, które odbyły się na trasie 2A na Jaworzynie Krynickiej.


 
Za nami Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim w Krynicy Zdroju. W slalomie gigancie najlepsi okazali się Hanna Zięba i Paweł Pyjas. W piątek odbył się slalom, a w klasyfikacji krajowej najlepsza wśród kobiet okazała się Daria Krajewska, dla której jest to pierwszy złoty medal w tej konkurencji. W przeszłości wygrała mistrzostwa Polski w supergigancie. 
 
Natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Bartosz Szkoła, który miał swój debiut na najwyższym stopniu podium wśród seniorów. Reprezentant klubu UKS MitanSKI Zakopane zaliczył także najlepszy wynik w karierze, notując bardzo dobre 34.96 FIS-punkty.
 
Podium Mistrzostw Polski w Krynicy-Zdroju (slalom):

Kobiety:
1. Daria Krajewska (1:56.61)
2. Patrycja Florek (+1.41)
3. Maja Chyla (+1.51)
Mężczyźni:
1. Bartosz Szkoła (1:48.49)
2. Bartłomiej Sanetra (+1.06)
3. Jan Łodziński (+1.37)
 
Podczas tegorocznej rywalizacji na Jaworzynie Krynickiej pojawiło się wielu zawodników zza granicy, który walczyli o zwycięstwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Najlepiej zaprezentowali się wicemistrzowie Słowaczka Sophia Polak oraz Czech Stepan Kroupa. O skali trudności zawodów świadczy fakt, że ukończyło je tylko 18 z 77 zawodników i 22 z 54 zawodniczek w całej stawce. 
 

Komentarze

reklama