10.02.2024 | Czytano: 274

Ile maksymalnie cynku dziennie? Zalecana dawka cynku dla zdrowia! (art. sponsorowany)

Cynk jest składnikiem, który bardzo dobrze wpływa na wiele układów w naszym organizmie. Pomimo tego trzeba pamiętać o pewnych limitach, jakie są zalecane podczas suplementacji cynkiem! Ile maksymalnie cynku można spożywać na dzień? Jakie jeszcze środki są często stosowane przez osoby aktywne i dbające o zdrowie?

Ile cynku dziennie można spożywać?

Faktem jest, że zbyt duże ilości cynku w organizmie mogą doprowadzić do zaburzenia odporności naszego organizmu, bólów głowy, wymiotów, nudności i złego samopoczucia. Ile brać cynku w dziennym spożyciu? Eksperci wskazują, że rekomendowana ilość to ok. 15-20 mg. Górną granicą jest tutaj 40 mg - nie należy jej przekraczać! Cynk to pierwiastek z ograniczoną absorpcją przez błonnik, czyli istotny składnik diety każdego z nas. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie allnutririon.pl.
 

Odżywka białkowa bez laktozy

Poza suplementacją cynkiem, sportowcy chętnie wybierają produkt taki jak odżywka białkowa bez laktozy. Jej wybór i regularne spożywanie ma wiele zalet, takich jak:
  • Wysoka jakość koncentratu białka serwatki
  • Brak laktozy
  • Wsparcie wzrostu masy mięśniowej
  • Dobra rozpuszczalność
  • Przyjemny smak
  • Wysoka zawartość aminokwasów

Osoby o zwiększonej aktywności fizycznej z pewnością docenią zażywanie takiej odżywki białkowej! Nie tylko wspomaga ona regenerację po treningu, lecz także jest produktem smacznym i korzystnie wpływającym na nasz organizm. 
 

Kreatyna a alkohol

Kolejną ważną kwestią, która nurtuje wiele osób jest to, czy podczas zażywania kreatyny można spożywać alkohol. Cenne informacje w tym temacie znajdują się na stronie kreatyna a alkohol - allnutrition.pl. Co zatem musimy wiedzieć?

Nadmierne spożywanie alkoholu nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie powinniśmy liczyć na to, że suplementacja kreatyną zniweluje przykre efekty zażywania trunków. Jest to związane z faktem, że kreatyna sprzyja nawodnieniu, a alkohol z kolei odwadnia organizm! Takie mieszanie tych związków może być destrukcyjne dla niektórych osób. Warto jasno podkreślić, że picie alkoholu podczas brania kreatyny nie jest rozsądne, dlatego nie należy łączyć ze sobą tych dwóch produktów. 

Komentarze

reklama