29.01.2024 | Czytano: 940

Mistrzostwa powiatu nowotarskiego w biegach narciarskich (+zdjęcia)

W Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbyły się Mistrzostwa powiatu nowotarskiego w biegach narciarskich. Na perfekcyjnie przygotowanej trasie pojawiło się prawie 150 zawodników ze szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego.

Zawodom towarzyszyły rewelacyjne warunki - słoneczna, bezwietrzna pogoda i delikatny mróz - temperatura śniegu -1.

Zawodnicy rywalizowali stylem klasycznym. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (7-8 klasa) najlepszą okazała się 
Szkoła Podstawowa nr 2 z Cichego (63 pkt.). Drugie miejsce zajęli gospodarze - uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Klikuszowej (50 pkt.).  Ostatnie miejsce na "pudle" wywalczyły dzieci z Pyzówki (37 pkt.). 

W kategorii Igrzysk Dzieci gospodarze okazali się bezkonkurencyjni zwyciężając z dużą przewago (130 pkt.) nad drugą szkołą z Podczerwonego (91 pkt.) Puchar za trzecie miejsce pojechał do Pyzówki. 

Nagrody, medale oraz puchary w imieniu organizatorów wręczali Karol Skrzypiec - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Wiesław Parzygnat - Wicewójt Gminy Nowy Targ, Czesława Fic - Sołtys Klikuszowej, Marcin Filipiec - Kierownik CNB Klikuszowa oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Życzymy sukcesów w nachodzących Mistrzostwach Małopolski, do których zakwalifikowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

Wyniki indywidualne:

Kat. chłopców ur. 2009, dyst - 3km CT

1.  Kowal Maciej SP Pyzówka
2.  Leja Dominik SP Ratułów 0
3. Cudzich Antoni SP Pyzówka

Kat. dziewcząt ur. 2009, dyst - 3km CT

1. Białoń Natalia SP Klikuszowa
2. Sas Julia SP Klikuszowa
3. Rypel Milena SP Klikuszowa

Kat. chłopców ur. 2010, dyst - 3km CT

1. Bukowski Konrad SP Krauszów
2. Leja Jakub SP Podczerwone
3. Waś Adrian SP Krauszów

Kat. dziewcząt ur. 2010, dyst - 3km CT

1. Leśniak Paulina SPNR Rabka Zdrój
2. Wójciak Emilka Szk.P.Nr. 2 Rabka-Zdrój
3. Macuga Małgosia Szk.P.Nr. 2 Rabka-Zdrój

Kat. chłopców ur. 2011, dyst - 2km CT

1. Sęk Sebastian SP Podczerwone
2. Leja Dawid SP Ratułów
3. Turski Marcin SP Podczerwone

Kat.dziewcząt ur. 2011, dyst - 2km CT

1. Bańka Maria SP Gronków
2. Łukaszczyk Dominika SP Podczerwone
3. Kowal Joanna SP Klikuszowa

Kat. chłopców ur. 2012, dyst - 2 km CT

1. Plewa Szymon SP Obidowa
2. Białoń Piotr SP Klikuszowa
3. Kusiak Michał SPNR Rabka Zdrój

Kat. dziewcząt ur. 2012, dyst - 2 km CT

1. Szeliga Hanna SP Klikuszowa
2.Mulica Zofia SP Ratułów
3. Sas Maria SP Klikuszowa

Kat. chłopców ur. 2013 i mł., dyst - 1 km CT

1. Ustupski Jan SP Klikuszowa
2. Gąsienica Kościelny Sebastian SP Podczerwone
3. Kubinek Antoni SP Klikuszowa

Kat. dziewcząt ur.2013 i mł., dyst - 1 km CT

1. Kubinek Hanna SP Klikuszowa
2. Kowal Małgorzata SP Klikuszowa
3. Kiernia Emilia SP1 Stare Bystre



mat. prasowe

Komentarze









reklama