21.01.2024 | Czytano: 995

Polski mistrz poległ w 1/8 finału

Mistrz świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym Oskar Kwiatkowski zajął w bułgarskim Pamporowie 13. miejsce w rywalizacji w tej konkurencji w Pucharze Świata.


 
 
Kwiatkowski uzyskał 11. czas w eliminacjach, ale już w 1/8 finału przegrał o 0,08 s z Austriakiem Andreasem Prommeggerem. Po końcowy triumf sięgnął Włoch Daniele Bagozza. Pokonany przez niego w finale jego rodak Edwin Coratti zbliżył się na osiem punktów do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Austriaka Benjamina Karla.
 
Nowaczyk został sklasyfikowany na 38., a Mikołaj Rutkowski - na 46. miejscu.
 
W fazie pucharowej rywalizacji kobiet nie było Polek - w eliminacjach Weronika Dawidek była 19., Maria Bukowska-Chyc 27., a Olimpia Kwiatkowska - 28.
 
W finale doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy dwukrotną mistrzynią olimpijską w tej konkurencji Czeszką Ester Ledecką, która tej zimy w snowboardowym PŚ wystartowała po raz pierwszy, a dominującą w klasyfikacji generalnej Niemką Ramoną Hofmeister. Ostatecznie liderka cyklu popełniła błąd, a Ledecka, która dotychczas w tym sezonie rywalizowała w narciarstwie alpejskim, cieszyła się ze zwycięstwa.
 
sles
 

Komentarzereklama