10.01.2024 | Czytano: 1029

"Wisienka na torcie” na zakończenie pierwszej rundy w rozgrywkach Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej (+zdjęcia)

Zdecydowanie na pierwszy plan spośród wszystkich meczów siódmej – ostatniej w pierwszej rundzie - kolejki rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej wysuwało się starcie odwiecznych rywali Gazdy z Paką Jana. Klasyk piłki amatorskiej nie zawiódł!

Faworytem był Gazda, który przed tą serią nosił miano niepokonanych i pewnie liderował tabeli. Z kolei Paka po serii potknięć w tym sezonie, aby mieć jeszcze cień nadziei na obronę tytułu musiała ten mecz wygrać za 3 pkt.

Pierwsza połowa asekuracyjna z obu stron. Drużyny skupiły się głównie na obronie dostępu do swojej bramki, stąd goli w tej odsłonie nie oglądaliśmy. Początek drugiej połowy podobny. Wreszcie w 11. minucie Gazda po świetnej zespołowej akcji wyszła na prowadzenie za sprawą Kostii Ivankevycha. Paka musiała więc ruszyć w pościg, podkręcić tempo, ale niespecjalnie się jej to udawało. Kiedy indywidualny błąd kosztował ją utratę drugiego gola, wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego! Wystarczyło 1,5 minuty by Paka zdobyła 3 gole i wyszła na prowadzenie! Kolejno Remiasz, Byrnas (przedłużony karny) i Mikoś znaleźli drogę do bramki Rogali. Teraz to Paka była bliska zwycięstwa, ale plany pokrzyżował jej Ivankevych! Zwycięzcę wyłoniły więc rzutu karne! Tu górą była Paka i pierwsza przegrana Gazdy w sezonie 2023/2024 stała się faktem.

Istny pogrom oglądaliśmy w starciu wicelidera KDRK z Baradach Team. Ci pierwsi bezlitośnie wykorzystali duże problemy kadrowe rywala, aplikując mu aż 18 (!) goli, nie tracąc żadnego! Królem polowania okazał się Patryk Wójciak, autor 5 goli, który tym samym włączył się  w wyścig po koronę króla strzelców.

Miano rewelacji sezonu potwierdził beniaminek Lightbikes.pl, który sprawił kolejną niespodziankę.  W takiej kategorii należy bowiem odbierać jego zwycięstwo nad Winter Classic, szczególnie że po 10 minutach to rywale prowadzili 2:0.

Losy meczu odwrócili także w starciu z Mix40 gracze STC, którzy po pierwszej przegranej 0:2 połowie, w drugiej straty odrobić z nawiązką.

Mix40 – STC 2:3 (2:0)
Gole: Dziekan, Milon – K. Subik, Antolak, Kazek.

Paka Jana – Gazda 3:3 k. 3:2
Gole: Remiasz, Byrnas, Mikoś – Ivankevych 2, Drożdż.

KDRK Spytkowice – Baradach Team 18:0 (9:0)
Gole: Wójciak 4, Zając 3, Wójtowicz 3, Zięba 3, Stolarczyk 3, Filas.

Lightbikes.pl – Winter Classic 6:4 (4:2)
Gole: Nykaza 2, Lutoborski 2,  Jandura, R. Leśniowski – Świerzbiński, Zasadni, Karpiel, Szewczyk.