10.01.2024 | Czytano: 1963

Białka Tatrzańska szykuje się do Pucharu Europy FIS

Narciarski i snowboardowy Puchar Europy FIS powraca do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w ramach Garmin Winter Sports Festival 2024. 
W dniach 9 i 10 lutego w akcji zobaczyć będzie można czołowych zawodników i zawodniczki w Europie specjalizujących się w niezwykle widowiskowej, freestyle’owej konkurencji Big Air.
 
Przystanek Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej będzie jednym z trzech w kalendarzu FIS (obok szwajcarskich ośrodków Davos i Corvatsch), w czasie którego rozegrane zostaną jednocześnie zawody narciarzy i snowboardzistów. W minionych latach – obok wyjątkowo pozytywnych opinii startujących na temat organizacji i atmosfery wydarzenia - przełożyło się to na dużą frekwencję. Do rywalizacji pod Tatrami stawało nawet 100 zawodników i zawodniczek z 20 państw. Tradycyjnie już finały zawodów oglądać będzie można na żywo na kanale YouTube imprezy.
 
Po ośmiu latach strefa zawodów przenosi się w nowe miejsce na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. Budowa specjalnej skoczni ruszyła już na Jankulakowskim Wierchu, skąd roztacza się piękna panorama Tatr.
 
W ramach 21. edycji Garmin Winter Sports Festival rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski PZN (16-17 lutego) oraz Młodzieżowy Puchar Polski (18 lutego). W minionym sezonie do Białki Tatrzańskiej przyjechało blisko 70 reprezentantów klubów z całej Polski w wieku od 7 do 18 lat. Jak komentuje organizator zawodów Andrzej Lesiewski – „Obserwowaliśmy rozwój narciarskiego i snowboardowego freestyle’u w Polsce od samych jego początków. Garmin Winter Sports Festival jest od lat takim sprawdzianem dla czołowych zawodników i zawodniczek, ale i okazją by zobaczyć w jakim kierunku zmierza rozwój tego sportu. Zeszłoroczna rywalizacja pokazała, że jest bardzo duża grupa młodych sportowców, dla których warto szykować kolejne Festiwale.”
 
Już za miesiąc najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce na ponad tydzień stanie się prawdziwą stolicą narciarskiego i snowboardowego freestyle’u. Wstęp wolny!
 
Więcej informacji:
www.wsfest.pl
www.facebook.com/ski2die
www.instagram.com/wintersportsfestival
 

Komentarzereklama