13.11.2023 | Czytano: 1360

Rakiety do tenisa, którymi grają najlepsi tenisiści na świecie (art. sponsorowany)

Jakie rakiety do tenisa mają w swoich rękach tacy zawodnicy jak Novak Djokovic, Carlos Alcaraz, Iga Świątek czy Sabalenka? Każdy z tych zawodników i zawodniczek czołówki światowego rankingu może liczyć na wsparcie sponsorów, którzy oferują im nie tylko możliwość sygnowania danego modelu, ale również realny wpływ na poszczególne rakiety.

Wkład najlepszych na świecie można odczuć w czasie gry, ponieważ niektóre z rakiet “zrobionych” pod zawodnika różnią się od seryjnych ram z danej serii. Takie rakiety do tenisa mogą mieć zmodyfikowaną wagę, wyważenie lub sztywność. Wszystko, aby zapewnić jak najdokładniejsze i najmocniejsze uderzenie przy danym stylu gry.

Rakiety do tenisa Novaka Djokovicia

Head Speed Pro, model, który wybrał Novak Djoković to rama o wadze 310 gramów, z balansem na 315 mm i układem strun 18/20. Rakiety do tenisa najlepszego tenisisty na świecie wyposażone są w technologię AUXETIC, która optymalizuje czucie oraz wpływa na zwiększenie kontroli uderzenia. Rama o gęstym układzie naciągu z pewnością faworyzuje silnych graczy, którzy lubią grać z różnych części kortu. Kolorystyka jest bardzo stonowana, smaczku ramom dodają detale w miedzianym kolorze.

Babolat Pure Aero 98 - rakiety do tenisa hiszpańskiego asa

Carlos Alcaraz, wschodząca, a może już jaśniejąca gwiazda światowego tenisa, to gracz o niezwykłym charakterze i niespotykanej zaciętości. Rakiety do tenisa jakich używa na co dzień to odzwierciedlenie jego osobowości na korcie, równie drapieżne i dynamiczne co on. Stworzone z myślą o zawodnikach uwielbiających agresywne uderzenia z końca kortu. Smukła rama, układ strun 16/20 zapewniają dużą dynamikę, tak potrzebną graczom, którzy nastawieni są na uprawianie współczesnego tenisa. W centrum rakiety zagęszczony naciąg pozwala na optymalizowanie rotacji i nadawanie jej w najmniej oczekiwanych momentach.

Rakiety do tenisa liderki rankingu WTA

Tecnifibre Tempo 298 Iga to rakiety do tenisa o rzadko spotykanej wadze 298 gramów, balansem na 320 mm oraz z układem strun 16/19. Model o charakterystyce, która służy zaawansowanym graczom. Główka o rozmiarze 98 cali kwadratowych pozwala na doskonałe kontrolowanie piłki przy zachowaniu niezbędnego czucia. Układ strun to wybór dla osób szukających kompromisu między rotacją, kontrolą i mocą. Rakiety do tenisa Tempo 298 to wybór Igi Świątek, która wzięła udział w projektowaniu ich graficznej strony. Na ramie możemy znaleźć jej autograf.

Aryna Sabalenka - rakiety do tenisa Wilson Blade

Wilson Blade 98 18/20 to rakiety do tenisa piekielnie zaawansowan, obecna na rynku wersja 8. (V8.0) to bodaj najbardziej posunięta technologicznie rama w ofercie sklepów ze sprzętem do tenisa. Polecana graczom, którzy wykonują zamach zgodnie z najnowszymi trendami. Gra tym modelem pozwala na precyzyjne umieszczanie piłki w tej części kortu, w kórej chcielibyśmy ją widzieć. Nie ma znaczenia czy zagrywamy spod siatki czy z głębi boiska, dzięki gęstemu układowi strun możemy liczyć na idealne czucie i kontrolę. Precyzja naszych zagrań z tymi rakietami do tenisa będzie niczym ta prezentowana na korcie przez Arynę Sabalenkę.

Każdy z topowych zawodników ma swoje ulubione rakiety do tenisa. Niekiedy dany model ewoluuje wraz z graczem, który bierze udział przy jego tworzeniu, innym razem ramę zmienia się i dopasowuje do aktualnego stylu gry. Dla graczy rekreacyjnych zmiana rakiety, a w zasadzie jej dobór jest kluczowy, bo wpływa na możliwości zawodnika na korcie. Po nowe rakiety do tenisa warto udać się na stronę największego sklepu ze sprzętem dotenisa.pl. Specjaliści z portalu podpowiedzą Ci, jaki model warto wziąć pod uwagę i dlaczego. Pomogą dobrać odpowiedni naciąg, a profesjonalny serwis wykona usługę naciągania. Na dotenisa.pl wszystko masz w jednym miejscu.

Komentarzereklama