11.11.2023 | Czytano: 1285

IV liga: Odmienne połowy w derbach (+zdjęcia)

Lubań gonił wynik w potyczce z Wierchami, ostatecznie notując udaną pogoń w derbowym starciu. Po trudnej przeprawie, punkt z Barcic wywozi osłabiona kadrowo Watra.

Lubań Maniowy – Wierchy Rabka – Zdrój 3:1 (0:1)
0:1 Florek 34
1:1 Hutyria 48 po rzucie rożnym
2:1 Duda (Kasperczyk) 53
3:1 Jandura 90+4
Lubań: Lipka – Chlipała, Zaika, Firek (55 Diaz), Misiura (60 Magdziarczyk), Bryja (65 Potoniec), Sobuś, Jandura, Duda (89 Wróbel), Hutyria, Kasperczyk (68 Charniauski)
Wierchy: Mrózek – Pragnący, Porębski, J. Szczepański I, Fujak (86 Żulewski), Pająk, Kornaś, Florek (65 Motłoch), Styrczula, Sobek (65 J. Szczepański II), Wydra (86 Stolarczyk)

Po pierwszej połowie, rabczanie zasłużenie schodzi do szatni z prowadzeniem. Goście zagrali skoncentrowani w defensywie, odgryzając się rywalowi w groźnych kontrach. Premierowe trafienie w tym pojedynku, po kapitalnym uderzeniu z dystansu zdobył Florek. Zdeterminowany Lubań, szósty bieg włączył od razu po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Do siatki Wierchów trafiali kolejno Hutyria oraz Duda. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Lubania przypieczętował Jandura.

2 – Z dystansu swoich sił próbował Hutyria. Strzał skierowany na bliższy słupek, skutecznie zatrzymuje Mrózek.
9 – Hutyria indywidualnie lewą flanką. Po zejściu do środka, uderzenie napastnika na korner paruje Mrózek.
13 – Po kontrataku, Fujak uderza mocno z dystansu. Piłka zmierzała w okolice środka bramki, jednak sprawiła sporo problemów Lipce.
17 – Duda wyłuskuje futbolówkę kosztem Porębskiego. Zagranie do Misiury kończy się niecelnym uderzeniem wahadłowego Lubania.
30 – Z dystansu Sobek. Zbyt lekko by zaskoczyć Lipkę.
34 – GOL 0:1! Kapitalny gol! Florek z okolicy 30 metra huknął prosto w okienko bramki Lubania!
48 – GOL 1:1! Po rzucie rożnym, futbolówka spada pod nogi Hytyri za linią pola karnego. Po skutecznym zwodzie na obrońcy, snajper przymierzył idealnie doprowadzając do remisu.
51 – Błąd defensywy rabczan skutkuje sytuacją sam na sam Kasperczyka. Gracz Lubania nieco nieporadnie przyjął piłkę, z czego skorzystał wracający Porębski.
53 – GOL 2:1! Ponownie strata gości kończy się okazją dla Kasperczyka. Napastnik odgrywa ostatecznie do lepiej ustawionego Dudy, który trafia do sieci po uderzeniu w długi róg.
55 – Kornaś w dogodnej pozycji nieznacznie się pomylił.
57 – Po rzucie wolnym wykonywanym przez Wierchy, pozycję w powietrzu wygrywa Porębski. Główka obrońcy stempluje słupek.
80 – Magdziarczyk będąc bardzo blisko bramki, kiksuje marnując szansę.
88 – Uderzenie Hutyri z narożnika piątki, blokuje Mrózek.
90+4 – GOL 3:1! Szybka kontra Lubania zakończona podaniem do Jandury, który na raty pokonuje Mrózka.

Barciczanka Barcice – Watra Białka Tatrzańska 1:1 (1:1)
1:0 Kurzeja 32 po rzucie rożnym
1:1 Masłowski 42
Barciczanka: Chlipała – Zawiślan (84 Kumor), Kurzeja, Maślejak, Miechurski (56 Stanczak), Gryźlak, Martuszewski, A. Basta, Zygmunt (56 Mlonzi), D. Basta, Łukasik
Watra: Kudła – Gruszecki, Sławecki, Kociołek, Łukaszczyk (75 Kobal), Bigos, Zębala, M. Młynarski, Płonka (84 Rabiański), Masłowski, Dudek

Jedyne bramki w tym spotkaniu padały w pierwszej odsłonie. Wynik, uderzeniem po rzucie rożnym otworzył Kurzeja. Odpowiedź białczan przyszła tuż przed przerwą, kiedy technicznym strzałem popisał się Masłowski. Ten sam zawodnik po obejrzeniu dwóch żółtych kartek, osłabił swoją drużynę w 74 minucie. Mimo gry w dziesiątkę, Watra miała okazje, a końcowy remis pozostawia przyjezdnym spory niedosyt.