23.10.2023 | Czytano: 2015

III liga. Męczarnie lidera (2x wideo + tabela)

Można było liczyć, że 13 kolejka okaże się feralna dla faworytów. Na to zapewne liczyli kibice Podhala, bo ich zespół mierzył się z liderem.

No i można rzec, że mecz świetnie ułożył się dla górali, którzy mogli sprawić, że „13”okaże się pechowa dla Wieczystej. To podopieczni Tomasza Kuźmy od 21 do 56 minuty grali z przewagą jednego gracza, ale nie potrafili wykreować golowej sytuacji. Wieczysta miała nóż na gardle. Tym bardziej, iż ekipa z Krakowa nie wygrała ostatnich dwóch spotkań. W czterech meczach pod wodzą Sławomira Peszki zdobyła tylko 8 punktów. W meczu z Sokołem przekonała się, że piłka bywa brutalna. Jego ekipa stracił gola w 5 minucie doliczonego czasu gry i dwa „oczka”.

Z Podhalem musiała wygrać, a tymczasem stoper Rygiel zrobił „Peszkinowi” psikusa, spóźnił się z interwencją  i sędzia odesłał go pod prysznic.   Wtedy jednak pomocną dłoń podali krakowianom goście, a dokładnie Kawula, który za dwa nieodpowiedzialne zagrania wyleciał z boiska.  Przy równych składach inicjatywę przejęli gospodarze. Sławomir Peszko szybko dokonał dwóch zmian, wpuszczając na boisku dwóch ofensywnych graczy. Jokerem okazał się Torres, który przeprowadził kapitalną akcję zakończoną zwycięskim trafieniem. Miał okazję po raz drugi pokonać Styrczulę, ale... W 90 minucie wykonywał karnego w stylu Panenki, ale mu nie wyszło. No cóż w lidze nadal jedyną drużyną bez wygranej na boisku pozostaje ekipa z Nowego Targu. Tak źle jeszcze nie było.

Sławomir Peszko, po zwolnieniu Musiała miał być  trenerem tymczasowym, ale na razie nie zanosi się na zmianę. Trudno przewidywać ruchy właściciela drużyny, Wojciecha Kwietnia i typować, czy obecna sytuacja utrzyma się do końca rundy, a może i do końca sezonu. Na mecz z Podhalem zmobilizował wszystko ca ma najlepsze. Graczy, których w ekstraklasie nikt by się nie powstydził. Na czwartym poziomie rozgrywkowym to był prawdziwy gwiazdozbiór. Tyle tylko, że gwiazdy nie gwarantują sukcesu, na nie musi ktoś pracować.

Hitem kolejki było spotkanie Avii z Garbarnią. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego okazali się lepsi, ale… Świdniczanie prowadzili dwoma bramkami, lecz  spadkowicz w końcówce mocno ich postraszył. Wystarczyło pięć minut, a po akcji rezerwowych Avia objęła prowadzenie. Minęło 180 sekund, a już było 2:0. Goście odpowiedzieli i jeszcze  - w 89 min. – ulokowali  piłkę w siatce, lecz arbiter uznał, że jeden z przyjezdnych był na pozycji spalonej.

Siarka szybko strzeliła gola w Tarnowie, ale potem straciła zawodnika i bramki. Po czerwonej kartce dla Bieniarza mecz im uciekł i miejscowi na koniec wygrali 3:1

Przełamała się Chełmianka. Drużyna Grzegorza Bonina po dwóch porażkach z rzędu ograła u siebie Sokoła. Dla gości to pierwsza porażka odkąd trenerem został Robert Chmura, którzy – jak określił trener – jego podopieczni popełnili dwa juniorskie błędy. Kluczowy dla losów meczu okazał się jednak fragment między 54, a 56 minutą.

Wiązownica odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. To były dwa oblicza Wiązownicy. W pierwszej połowie zespół atakował i zdobył gola, w drugiej więcej się bronił, ale też trafił. Z kolei piłkarze Wisłoki mają patent na zespoły ze Świdnika. Podopieczni Bartosza Zołotara pokonali Świdniczankę inkasując drugi komplet punktów z rzędu. Długo na drugie zwycięstwo przed własną publicznością musieli czekać piłkarze dębiczanie. 23 sierpnia pokonali Avię 2:1, a niemal dwa miesiące później… drugiego trzecioligowca ze Świdnika – Świdniczankę 2:0. Trzeba jednak od razu dodać, że to nie był zły występ beniaminka. Drużyna Łukasza Gieresza miała mnóstwo sytuacji, ale kompletnie zawiodła pod bramką.

Trzecią porażkę z rzędu  ponieśli Orląta. Drużyna z Radzynia Podlaskiego musiała uznać wyższość beniaminka ze Starachowic. Inicjatywa od początku należała do gospodarzy.  Z kolei Podlasie z łatwością pokonało Karpaty.

Chełmianka Chełm – Sokół Sieniawa 3:1 (0:0)
Bramki: Korbecki 54 k, Mroczek 56, Piekarski 77 -  90+4 k

KS Wiązownica – Wiślanie Jaśkowice 2:1 (1:0)
Bramki: Rębisz 4, Janiczak 68 – Dynarek 90+2

Wieczysta Kraków – NKP Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)
Bramka: Torres 66

Avia Świdnik – Garbarnia Kraków 2:1 (0:0)
Bramki: Białek 64, Mykytyn 68 – Duda 78

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Czarni Połaniec 2:1 (1:1)