16.10.2023 | Czytano: 3409

III liga. Migotanie przedsionków serca (+ 3x wideo i tabela)

Trener Podhala ma chyba trwałe migotanie przedsionków serca, widząc popisy swoich graczy. I nie chodzi tylko o ostatnią potyczkę z Wisłoką.

Tak jest od pierwszego meczu sezonu, jeszcze za Szymona Szydełko. Ten szkoleniowiec został zstąpiony Tomaszem Kuźmą, ale wydaje się, że problem nie leży w szkoleniowcu, ale w piłkarzach, którzy mają podstawowe braki w wyszkoleniu technicznym. Problemy z przyjęciem piłki aż irytowały w sobotę. Futbolówka odbijała się od nogi, jakby miała  wszyty chip odpychający. Jak można rozegrać akcję, skoro trzeba po złym przyjęciu gonić piłkę? Gdzie wtedy jest przegląd sytuacji?  Przeciwnik to w mig wykorzystywał będąc blisko rywala. Zresztą rywal miał podobne problemy, ale potrafił jakoś skonstruować akcje, które dały jej bramkowe zdobycze.

Po takich „akcjach” swoich graczy trener musi mieć migotanie przedsionków. Ta choroba objawia się m.in. zawrotami głowy czy dzwonieniem w uszach, a te „przyjemności” szkoleniowiec nowotarżan ma w nadmiarze i darmowo. Jego podopieczni nie wygrali jeszcze w tym sezonie meczu, a jesteśmy po 12 kolejkach. Czy w  tej rundzie uda się wygrać? Dzięki Podhalu odblokowała się Wisłoka. Po siedmiu meczach bez zwycięstwa biało-zieloni posmakowali wreszcie wygraną.

Wieczysta znowu straciła dwa punkty. Prowadziła po karnym, ale w 5 minucie doliczonego czasu gry została trafiona przez ambitnie walczących piłkarzy Sokoła. To drugi z rzędu remis drużyny Sławomira Peszki. Wieczysta pozostała liderem tabeli, ale ma tyle samo punktów do Siarka.

Długo wydawało się, że piłkarze Chełmianki szybko zrehabilitują się za ostatnią wpadkę przed własną publicznością. W miniony weekend biało-zieloni przegrali u siebie z Wiślanami Jaśkowice aż 1:6. W piątek drużyna Grzegorza Bonina prowadziła w Krakowie z Garbarnią 1:0, przyjezdni trzymali się dzielnie, ale „tylko” do 82 minuty. W odstępie sześciu minut stracili dwa gole i trzy  punkty.

Dwie bramki Orlika dały zwycięstwo tarnobrzeżanom. Spadkowicz „złamał” po raz pierwszy rywala w końcówce pierwszej odsłony, w drugiej dorzucił drugie trafienie. Przeciwnik nie był w stanie odpowiedzieć.

Po sensacyjnym zwycięstwie krośnian z Avią, kibice Karpat wierzyli, że będzie to  przełamanie złej passy. Miał to potwierdzić domowy mecz z KS Wiązownicą. Niestety końcowy wynik rozczarował kibiców piłkarzy z Krosna.

Ciekawy mecz w Skawinie, gdzie swoje spotkania rozgrywają Wiślanie. Beniaminek prowadził z Avią, ale żółto-niebiescy w końcówce wyrównali, a później zmarnowali dwie, doskonałe sytuacje.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu piłkarze Podlasia zremisowali rzutem na taśmę z beniaminkiem ze Starachowic.  Gospodarze długo prowadzili, a stracili dwa punkty mimo iż od 69 minuty grali z przewagą jednego gracza.

Po dwóch porażkach z rzędu przełamała się Świdniczanka. Beniaminek pokonał u siebie Unię 3:2. Gospodarze szybko strzelili dwie bramki, ale rywale walczyli do końca i napsuli gospodarzom sporo krwi.

Karpaty Krosno – KS Wiązownica 0:1 (0:0)
Bramka: Janiczak 66.

Garbarnia Kraków – Chełmianka Chełm 2:1 (0:0)
Bramki: Sowiński 82, Klec 88 – Mroczek 51.

NKP Podhale Nowy Targ – Wisłoka Dębica 1:2 (0:1)
Bramki: Nalepka 42, Zawiślak 58 – Michota 87

Czarni Połaniec – Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (2:0)
Bramki: Mucha 15, Guca 17, Martinez 83 – Balicki 57.

Wiślanie Jaśkowice – Avia Świdnik 1:1 (0:0)