14.10.2023 | Czytano: 3655

Macron A Klasa: sobota pod znakiem walkowerów (+zdjęcia)

W sobotę miały zostać rozegrane trzy mecze 11 kolejki Macron A Klasy - Podhale. Dwa z nich zakończyły się walkowerami dla gospodarzy

Dunajec Ostrowsko – Czarni Czarny Dunajec 1:6 ( 0:3 )

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Sral, Walkosz, Kozieł, Budz, Krupa, Jurkowski Arnaud, Wilk, Czubernat, Gucwa, Trebunia
Rezerwowi : Siepak, Skałuba
Czarni Czarny Dunajec: Slesarchuk, Strączek, Wiśniewski, Madziar, Cikowski, Krzysiak, Żuchowski, Kulman, Wesołowski, Pająk, Pachabut
Rezerwowi: Styrczula, Toczek, Stopka, Bukowski

15’ GOL! – rajd Krzysiaka w polu karnym po czym następuje faul. Rzut karny pewnie wykorzystuje Cikowski
42’ GOL! - Pachabut odbiera piłkę i zagrywa na skrzydło a tam Wesołowski dokłada nogę i podwyższa wynik
45’ GOL! - rzut rożny, zagranie Pająka na krótki słupek i Wesołowski strzela pewnie z głowy
50’ GOL! - odbiór piłki w strefie wysokiej, Pachabut zagrywa piłkę na długi słupek, bramkarz wypuszcza piłkę z rąk do której doskakuje Pająk i strzela gola
70’ GOL! - rajd Pająka od połowy boiska który mija obrońców i strzela po krótkim słupku
80’ GOL! - rzut rożny dla gospodarzy , dobrze bita piłka na środek pola karnego i tam zawodnik Ostrowska Karol Walkosz celnie uderza pod poprzeczkę
86’ GOL! - Pająk powalony na polu karnym, do piłki podchodzi bramkarz gości i celnie strzela z jedenastki

W jedynym dziś rozegranym spotkaniu Dunajec Ostrowsko na świetnie przygotowanej płycie boiska podejmował Czarnych. Goście przyjechali jak po swoje i już do przerwy prowadzili trzema golami. Druga połowa to już kontrola spotkania i kolejne bramki dla przyjezdnych. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Czarnych a ostatniego gola dla nich strzelił z rzutu karnego bramkarz Ilya Slesarchuk.

Lokomotiv Chabówka - Bór Dębno  3:0  ( walkower )
Drużyny nie doszły do porozumienia w zakresie przełożenia terminu spotkania na wniosek gości.

Wierchy Lasek - Jarmuta Szczawnica  3:0  ( walkower)
Goście nie stawili się na wyznaczony termin spotkania, bez jakiejkolwiek informacji z ich strony.

Orawa Jabłonka – AP Wisła Czarny Dunajec  5:1 ( 2:0 )

Składy:
Orawa Jabłonka: Majkut, Szymusiak, Skoczyk, Dworszczak, Brząkała, Męderak, Bełciak, Smutek, Styruła, Zahora I, Zahora K
Rezerwowi : Krzysiak, Fedor A, Joniak, Marzec, Kowalik, Kostenko, Fedor S
AP Wisła Czarny Dunajec: Kucharski, Majerczyk, Madziar W, Bukowski, Zatłoka, Pazurkiewicz, Konieczny, Madziar M, Krupa, Mastela, Kalata
Rezerwowi: Haberny, Rączkowski, Fryźlewicz, Gałecki, Guzik, Bryniarski, Rafacz, Stefaniak, Jarończyk

6’ GOL! - Bełciak uderza z 20 metra po ziemi w długi róg bramki
11’ GOL! - rzut rożny dla Orawy. Brząkała zagrywa piętą do Bełciaka i ten strzela drugiego gola
67’ GOL! - wysoki pressing Orawy i pomyłka obrońcy Wisły który podaje do Męderaka a ten ogrywa bramkarza i strzela do pustej bramki
70’ GOL! - W polu karnym jest faulowany gracz Wisły. Krupa z jedenastki pewnie pokonuje bramkarza
70’ – Męderak sam na sam ale piłka skoczyła na murawie i zawodnik nie zdołał oddać strzału
75’ – zagranie wzdłuż linii zawodnika Orawy ale Dworszczak na wślizgu minimalnie chybia
84’ GOL! - stały fragment gry. Skoczyk wrzuca piłkę na nogę Brząkały który pięknym wolejem pakuje piłkę pod poprzeczkę
88’ GOL! - przechwyt Orawy w bocznej strefie boiska. Smutek zagrywa do Marca który z 5 metra finalizuje akcje.

Pewne zwycięstwo u siebie odniosła Orawa. Gospodarze kontrolowali większość czasu spotkania i strzelili swoim oponentom 5 goli. Wisła starała się prowadzić grę, jednak w bezpośrednich starciach Orawa wykazała się większym doświadczeniem nie pozwalając na wiele gościom. Oprócz kilku rajdów skrzydłami i paru stałych fragmentów gry Wisła nie stworzyła żadnych groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy.

Granit Czarna Góra – Lubań Zapora II 1:0 ( 1:0 )
1:0  Gryglak ( as. Sarna M)

Składy:
Granit Czarna Góra: Gogola P, Rusnak, Milon, Sarna M, Gryglak, Matoniak, Kiernoziak, Sarna P, Sztuczka, Waksmundzki, Szyszka
Rezerwowi: Wojeński, Maryniarczyk D, Maryniarczyk M, Ciągwa, Gogola A
Lubań Zapora II: Sikora J, Jazgar, Jandura A, Charniauski, Franczak, Wróbel, Budz, Sikora A, Magdziarczyk, Ostachowski, BałukRezerwowi: Nazarenko, Koczór, Słowik, Jandura K, Kowalczyk, Leśnicki, Jandura A, Sopata, Sikora Ł

33’ GOL! – przechwyt piłki przez zawodników Granitu. M. Sarna zagrywa do Gryglaka który pewnie wykańcza sytuacje
60’ – zawodnik gospodarzy Gryglak otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Miejscowi grają w osłabieniu
75’ – kolejna druga żółta i „czerwień” dla Matoniaka. Granit gra w dziewięciu!
83’ – ostre wejście w bramkarza gospodarzy kończy się czerwona kartką dla zawodnika gości K. Słowika

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Czarnej Górze gdzie miejscowy Granit gościł drużynę lidera rozgrywek. Mecz był bardzo zacięty i obfitował w faule. Sędzia pokazał w meczu aż trzy czerwone kartki, z czego dwie gospodarzom a jedną gościom. Pomimo osłabienia piłkarze Granitu szczęśliwie dowieźli trzy punkty do końca.

Przełęcz Łopuszna – Skalni Zaskale  3:4  (1:2 )

Składy:
Przełęcz Łopuszna: Klamerus D, Chmielak D, Chmielak A, Drożdż, Maciasz, Łęczycki, Wróbel, Chmielak M, Ligęza, Chowaniec W, Chowaniec B
Rezerwowi: Klamerus A, Goleniowski, Chowaniec J, Chowaniec K, Wrona, Śledziński
Skalni Zaskale: Sowa, Strug, Bryja, Chorążak K, Strama S, Gacek, Topór, Duda, Łęczycki M, Łukaszczyk, Józefczak
Rezerwowi: Truty, Chorążak J, Strama K, Chrobak, Jaróg, Łęczycki K

4’ GOL! – K. Chorążak uderza z 20 metra po długim rogu
9’ GOL! - w polu karnym faulowany Łukaszczyk. Sam poszkodowany pewnie egzekwuje jedenastkę
39’ GOL! - Drożdż dobija piłkę do bramki którą bramkarz gości wypuszcza z rąk
50’ GOL! - Topór pięknie strzela z głowy a piłka po rękach bramkarza wpada do siatki
63’ GOL! - piękny strzał W. Chowańca po długim rogu ląduje w bramce Skalnych
76’ GOL! - ponownie Drożdż dobija piłkę do bramki która wcześniej ląduje na poprzeczce
90+2 GOL! - długie podanie Łukaszczyka do Chorążaka i ten strzelając po długim rogu ustala wynik meczu

Zacięte spotkanie obejrzeli kibice w Łopusznej. Zawodnicy strzelili łącznie 7 goli, a o końcowym wyniku zadecydowała ostatnia akcja meczu skutkiem której Skalni wywieźli z gorącego terenu 3 pkt.

GKS Łapsze Niżne – KS Zakopane 4:2 ( 2:0 )

Składy:
GKS Łapsze Niżne: Jamróz W, Fąk G, Kowalczyk, Kromka, Majerczak, Kubasek, Jandura, Chmiel Marek, Truty, Chmiel Mateusz, Jamróz J
Rezerwowi: Kurczak, Brynczka, Szczepaniak, Stanek, Fryźlewicz, Handzel, Bogaczyk, Dudas, Fąk M
KS Zakopane: Celej, Pawlik, Cudzich, Fąfrowicz, Berbeka, Pałka, Wójt, Borzęcki, Bogdanowicz, Piekarczyk, Karpiel
Rezerwowi: Tkachuk, Stalmach, Sajdak, Szczygieł, Bukowski, Palmrich, Gubała

20’ GOL! - rzut rożny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu bramkarz wypuszcza piłkę z rąk do której dopada Chmiel i daje prowadzenie miejscowym
22’ GOL! - Fąk wrzuca piłkę na Jandurę który w sytuacji sam na sam się nie myli
52’ GOL! - Podanie z lewej strony do Jandury który pewnie lobuje bramkarza
60’ GOL! - Kowalczyk zagrywa do Jandury który kompletuje hat-tricka
68’ GOL! - akcja gości lewą stroną boiska. Szczygieł zagrywa do Bogdanowicza który pokonuje bramkarza gospodarzy
90’ GOL! - wrzutka Wójta w pole karne Łapsz a tam Szczygieł główką zdobywa gola

Dobre spotkanie obejrzeli kibice w Łapszach. Ich przeciwnikiem był beniaminek z Zakopanego. Miejscowa drużyna w 60 minucie prowadziła 4:0 i wiadomym było że gospodarze odniosą tego dnia zwycięstwo. Zawodnicy spod Giewonta wykazali się jednak sporą ambicją, i walcząc do końca zdobyli dwie bramki. Pomimo tego trzy punkty pozostały na Spiszu. Odnotować należy hat trick zdobyty przez zawodnika GKS-u Łapsze Niżne Przemysława Jandurę.