10.10.2023 | Czytano: 566

ZALPN. Trudna przeprawa obrońców tytułu (zdjęcia, video)

Z trzech spotkań 12. kolejki rozgrywek Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zdecydowanie najbardziej wyrównany przebieg – dosyć niespodziewanie – miało starcie broniących tytułu Brutal Olcza z dużo niżej notowanym zespołem Street Team.

Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, od szybkiego gola faworyta. Potem jednak – umiejętnie grający z kontrataku – gracze Streetu nie tylko wyrównali, ale i objęli prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Po zamianie stron Brutal – dla którego strata punktów w tym meczu oznaczała definitywne pożegnanie się z tytułem na rzecz THE Blues, która swoje spotkanie z FC Orłami wygrała walkowerem – zdołał jednak przechylić szalę zwycięstwa.  Z problemami kadrowymi uporali się gracze Nieoheblowanych Diamentów i tej serii nie pozostawili złudzeń drużynie Krucyfit Squad, zwyciężając w rekordowych rozmiarach 16:1!  Z walki o podium nie rezygnują gracze Galaktikos, którzy 7:2 wygrali ze Spartą Zakopane, wykazując przy tym postawę fair – play. Sparta nie zebrała bowiem na to spotkanie odpowiedniej liczby graczy, ale „Galaktyczni” nie skorzystali z możliwości gry z przewagą jednego zawodnika. Mimo tego od pierwszych do ostatnich minut to Galaktikos miało nad meczem pełną kontrolę, a drugi mecz z rzędu trzy gole na swoim koncie zapisał Łukasz Kaleta.