07.10.2023 | Czytano: 3597

Macron A Klasa: Lider zgodnie z planem, Zakopane pnie się w górę (+dwie galeria)

W dniu dzisiejszym rozegrano tylko dwa spotkania a Macron A Klasy. Zwycięstwa padły łupem gospodarzy tj. Lubania II Zapory i piłkarzy z Zakopanego. Reszta spotkań odbędzie się w niedzielę.

Lubań II Zapora – Przełęcz Łopuszna  2:0 ( 1:0 )
1:0   M. Sikora ( as. Wróbel )
2:0   M. Sikora ( as. Charniauski )

Składy:
Lubań II Zapora II - Sikora J, Koczór S, Potoniec, Słowik, Jandura A, Franczak, Wróbel, Budz, Sikora M, Ostachowski, Sopata
Rezerwowi: Nazarenko, Jandura K, Charniauski, Kowalczyk, Chryc, Janczy, Sikora Ł, Dziatkowicz
Przełęcz Łopuszna: Klamerus D, Chmielak M, Chmielak A, Drożdż, Maciasz, Wróbel, Łęczycki K, Kamoń J, Łęczycki M, Chowaniec W, Chowaniec B
Rezerwowi : Ambroż, Chowaniec J, Kamoń P, Goleniowski, Głowa, Klamerus A

35’ GOL! – Rzut wolny z prawej strony boiska, Wróbel dorzuca piłkę do M. Sikory który dokładając nogę daje prowadzenie gospodarzom
48’ GOL! - Charniauski podaje do M. Sikory który wychodzi sam na sam z bramkarzem i nie marnuje sytuacji

Lider zdobył dziś kolejne punkty a ich przeciwnikiem była Przełęcz Łopuszna. Spotkanie przebiegało pod dyktando lidera którego zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone. Tyma samym Lubań umocnił się na czele tabeli.

KS Zakopane – Dunajec Ostrowsko  2:1  (0:0)
1:0   Bogdanowicz
1:1   Czubernat
2:1   M. Wójt

Składy:
KS Zakopane – Paszuda, Pawlik, Cudzich, Bukowski, Bogdanowicz, Berbeka, Pałka, Borzęcki, Wójt J, Piekarczyk, Marusarz
Rezerwowi: Kozioł, Tkachuk, Wójt M, Szczygieł, Lipowy, Palmrich, Demchenko, Gubała, Pietrzak
Dunajec Ostrowsko – Sral, Kozieł, Budz, Brynkus, Krupa, Jurkowski, Arnaud, Gucwa, Kucek, Czubernat, Siepak
Rezerwowi : Mucha, Sarna

Momenty były…..
43’ – rzut karny dla Zakopanego jednakże Bogdanowicz strzela nieskutecznie
47’ GOL! - piękna akcja Bogdanowicz, który mija obrońców i wbiegając w pole karne skutecznie uderza na bramkę otwierając wynik meczu
85’ – Czubernat uderza z rzutu wolnego z odległości 20 metrów i jest wyrównanie
90’ GOL! - M. Wójt przejmuje piłkę przed polem karnym, wchodzi zdecydowanie w szesnastkę i pewnie strzela!

Pod Giewontem KS Zakopane podejmowało Dunajec z Ostrowska. Pierwsza połowa bez bramek. Gra toczyła się na połowie przyjezdnych, jednak nie przyniosło to goli. Gospodarze mieli szansę otworzyć wynik pod koniec regulaminowego czasu gry, jednakże rzut karny wykonywany przez Bogdanowicza obronił golkiper Dunajca. Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego uderzenia piłkarzy z Zakopanego. Bogdanowicz wpadł w pole karne i pokonał bramkarza. Nadto w dalszej części gry gospodarze aż trzy razy strzelali w poprzeczkę. Końcówka meczu wprowadziła dużo dramaturgii. Najpierw w 85 minucie goście wyrównali po strzale z rzutu wolnego Czubernata, a w samej końcówce trzy punkty miejscowym zapewnił wchodzący z ławki Marcin Wójt

AP Wisła Czarny Dunajec – GKS Łapsze Niżne  2:0  ( 0:0)
1:0   Miętus ( as. Kozak)
2:0   Miętus ( as. Starowicz)

Składy:
AP Wisła Czarny Dunajec: Haberny, Madziar W, Bukowski, Miętus, Kozak, Madziar M, Mastela, Kamiński A, Starowicz, Konieczny, Pazurkiewicz
Rezerwowi: Madziar D, Gałecki, Kalata, Kamiński K, Fryźlewicz, Rafacz, Stefaniak
GKS Łapsze Niżne: Kurczak, Fąk G, Jamróz, Kromka, Kubasek, Kowalczyk, Labuda, Chmiel, Fryźlewicz, Szewczyk, Wida
Rezerwowi: Dudas, Szczepaniak, Stanek, Fąk M, Majerczak, Handzel, Topór

15’ – z dystansu groźnie strzela Madziar ale piłka przechodzi obok bramki
20’ – Miętus w dogodnej sytuacji strzela w bramkarza
25’ – dośrodkowanie Bukowskiego, z głowy strzela Miętus ale bramkarz broni
50’ – Miętus strzela na bramkę i po interwencji bramkarza obrońca wybija piłkę z linii bramkowej
52’ – Miętus sam na sam strzela w bramkarza
55’ GOL! - dośrodkowanie Kozaka, bramkę z głowy zdobywa Miętus
60’ GOL! - koronkowa akcja od własnej bramki i po dograniu Starowicza Miętus strzela do pustej bramki
65’ – Pazurkiewicz uderza z dystansu i kolejny raz piłkę po rękach bramkarza obrońca wybija z pustej bramki
75’ – groźny strzał koniecznego broni bramkarz
85’ – Rafacz sam na sam strzela prosto w bramkarza

Przeciwnicy ustawili się nisko i ograniczyli się do bronienia przez cały mecz – podsumowuje spotkanie grający trener Łukasz Pazurkiewicz. Nasza cierpliwa gra dała efekty w drugiej połowie i stworzyliśmy wiele sytuacji z których  wykorzystaliśmy dwie. Cieszy szczególnie druga bramka po pięknej zespołowej akcji od własnej bramki.

Skalni Zaskale – Orawa Jabłonka  2:1  (0:1)
0:1   Bełciak
1:1   Łukaszczyk
2:1   Łukaszczyk

Składy:
Skalni Zaskale: Sowa , Strug, Chorążak K, Strama S, Gacek, Topór, Luberda, Łęczycki M, Sternal, Łukaszczyk, Józefczak
Rezerwowi: Truty, Chorążak J, Duda, Franosz, Łęczycki K, Strama K, Jaróg, Bryja
Orawa Jabłonka: Majkut, Szymusiak, Skoczyk, Dworszczak, Brząkała, Męderak, Gjądła, Bełciak, Smutek, Fedor, Zahora K
Rezerwowi: Krzysiak, Kowalik, Kuczkowicz, Marzec, Kostenko, Sikora, Zahora I

30’ - za faul tj. kopnięcie przeciwnika bez piłki sędzia daje czerwoną kartkę J. Gjądła. Przyjezdni grają w osłabieniu
35’ GOL! - rzut wolny z 20 metrów. Do piłki podchodzi Bełciak i pięknym strzałem daje prowadzenie Orawie
50’ GOL! - Łukaszczyk przejmuje piłkę i skutecznie lobuje bramkarza z 40 metrów!
88’ GOL! - piękne zagranie po ziemi Dudy który pewnie finalizuje Łukaszczyk

Do Zaskala w dniu dzisiejszym przyjechała dobrze dysponowana Orawa – jedyna drużyna która nie poniosła jeszcze porażki w lidze. Pierwsza połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy, którzy już od 30 minuty grali w przewadze. Czerwoną kartkę za faul bez piłki otrzymał bowiem zawodnik gości. Jednakże wicelider grając w osłabieniu zdobył prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Bełciaka. Druga odsłona to już zdecydowana przewaga Skalnych, którzy udokumentowali to dwoma bramkami odnosząc pewne zwycięstwo. Tak więc Orawa musiała przełknąć gorycz porażki po raz pierwszy w tym sezonie

Bór Dębno – Granit Czarna Góra 3:1 ( 2:1)
1:0 Brynczka P ( as. Szlembarski)
2:0 Dutkiewicz ( as. T. Grzywnowicz)
2:1 Gryglak
3:1 Brynczka P ( as. Kozioł)

Składy:
Bór Dębno: Pyrek, Groński, Brynczka P, Grzywnowicz M, Iglar, Brynczka B, Kozioł M, Grzywnowicz T, Szlembarski, Dutkiewicz, Potoczak
Rezerwowi : Klamerus, Gąsiorek, Zoń, Guroś, Kozioł Sz, Haręza
Granit Czarna Góra : Gogola, Kiernoziak Sz, Milon, Sarna M, Gryglak, Kiernoziak K, Sarna P, Sztuczka, Gnida, Rusnak, Waksmundzki
Rezerwowi : Korczyk Ł, Michalski, Matoniak, Maryniarczyk D, Maryniarczyk M, Korczyk M, Ciągwa

3’ GOL! - akcja Szlembarskiego, wycofuje on piłkę na 15 metr gdzie Brynczka pewnie strzela
25’ GOL – T. Grzywnowicz rzuca piłkę za obronę i Dutkiewicz w sytuacji sam na sam nie marnuje okazji
29’ GOL! - akcja Granitu, piłkę dostaje Gryglak i strzela bramkę kontaktową
90+5 GOL! - ostatnia akcja meczu, Kozioł dogrywa do Brynczki który ustala wynik meczu

Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy którzy strzelili dwa gole. Goście stworzyli praktycznie jedną sytuację która zakończyła się golem. Druga połowa dość chaotyczna w większości na połowie Dębna, jednak bez sytuacji dla Granitu. W doliczonym czasie gry Bór postawił kropkę nad „i” a akcję Kozioła sfinalizował P. Brynczka

Czarni Czarny Dunajec – Wierchy Lasek  6:2  (3:2)