08.10.2023 | Czytano: 1285

IV liga: Przykre deja vu (+ zdjęcia)

W drugim spotkaniu z rzędu, Wierchy tracą dwa gole w przeciągu pierwszego kwadransa. Powodów do radości na własnym terenie nie mieli gracze Watry. Jedynym wygranej tej kolejki zostaje Lubań.

Wolania Wola Rzędzińska – Lubań Maniowy 0:1 (0:1)
0:1 Magdziarczyk (Duda) 31
Lubań: Lipka – Chlipała, Firek, Zaika, Wajsak, Bryja, Pluta, Duda, Sobuś, Magdziarczyk (65 Hutyria), Kasperczyk (80 Misiura)

Misja Lubania została wykonana dziś w stu procentach. Wyjazd do Woli Rzędzińskiej kończy się wygraną, z zachowaniem czystego konta. Decydującą o losach spotkania bramkę po pół godzinie gry zdobył Magdziarczyk z podania Dudy.

Watra Białka Tatrzańska – LKS Jawiszowice 2:4 (1:2)
0:1 Ceglarz 3
1:1 Zębala 20 z rzutu karnego
1:2 Iwański 24
1:3 Kociołek 57 samobójcza
2:3 Gruszecki 66
2:4 Gąsiorek 68
Watra: Kudła – Gruszecki, Sławecki, Kociołek, Łukaszczyk (69 Styrenczak), Zębala, M. Młynarski (65 Bigos), Płonka (46 Ł. Młynarski), Lutsenko, Konieczny, Dudek (86 Lupa)
Jawiszowice: Hamelka – Kralczyński, Iwański (46 Gąsiorek), Hałat, Czaicki, Karcz, Arkhipau, Gibas (76 Dziedzic), Frączek, Ceglarz (88 Karnia), Wójcik

Spotkanie rozgrywane w Białce Tatrzańskiej rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, którzy już w 3 minucie musieli wyciągać futbolówkę z własnej sieci. Wykorzystany przez Zębalę rzut karny zapewnił wyrównanie, jednak białczanie nie cieszyli się z niego długo. Po przerwie niefortunna interwencja Kociołka, sprezentowała Jawiszowicom dwubramkowe prowadzenie. Na kontaktowego gola Gruszeckiego, ponownie kapitalnie zareagowali goście. Dwie minuty po nim wynik ustalił rezerwowy – Gąsiorek.

Wierchy Rabka – Zdrój – Poprad Muszyna 0:4 (0:2)
0:1 Zawiślan 8
0:2 Kadous 11
0:3 Noworolnik 68
0:4 Orzechowski 90+7
Wierchy: Mrózek – Pragnący, Porębski, J. Szczepański I, Burnat (81 Czech), Wszoła, Styrczula, Kornaś (70 J. Szczepański II), Motłoch (81 Domek), Sobek (46 Wydra), Fujak (70 Stolarczyk)
Poprad: Fojt – Kadous, Zawiślan, Dyląg (46 Stawiarski), Kuc (60 Noworolnik), Sawicki, Szeliga, S. Szczepański (68 Królikowski), Hojniak (46 Orzechowski), Mrówka, Hamed (68 Tomasiak)

Rabczanom nie udało się tym razem ugrać punktów na własnym terenie. Przespane pierwsze minuty skutkowały dwiema bramkami dla rywala. Dodatkowo po obejrzeniu czerwonej kartki przez Wszołę, gospodarze całą drugą połowę musieli rozegrać w liczebnym osłabieniu. Kolejne dwa trafienia po przerwie dołożyli rezerwowi Popradu, który ostatecznie odniósł pewną wygraną.

7 – GOL 0:1! Oskrzydlająca akcja gości. Mocne dośrodkowanie zamyka dobrze ustawiony w polu karnym Zawiślan.
11 – GOL 0:2! Popis umiejętności technicznych zaprezentował właśnie Kadous. Odważna szarża z minięciem bramkarza i uderzeniem do pustej bramki podwyższa prowadzenie Popradu.
16 – Rzut wolny blisko linii szesnastki wykonuje Sobek. Dobra próba, jednak jeszcze lepsza interwencja golkipera.
21 – Rabczanie mieli okazję na trafienie kontaktowe. J. Szczepański w sytuacji sam na sam musiał uznać jednak wyższość Fojta.
37 – Burnat przedziera się w pole karne rywala. Uderzenie z okolicy 10 metra kapitalnie stopuje bramkarz przyjezdnych.
43 – Rabczanie komplikują swoją sytuacje jeszcze bardziej. Za faul na wychodzącym na czystą pozycję Hojniaku, czerwoną kartkę ogląda Wszoła.
69 – GOL 0:3! Dobrą zmianę w szeregach Popradu dał Noworolnik. Rezerwowy zamyka na wślizgu dośrodkowanie od jednego z kolegów.
90+ 7 – GOL 0:4! Po przerwie na listę strzelców wpisują się zmiennicy. Uderzenie Orzechowskiego ląduje w sieci i kończy to spotkanie.