04.10.2023 | Czytano: 1916

Klasa Okręgowa: Zawrat ponownie wiceliderem (+ zdjęcia)

Już dziś, awansem zostało rozegrane pierwsze spotkanie 10. kolejki ligi okręgowej. Na stadionie w Mszanie Dolnej, miejscowy Turbacz podejmował ekipę z Bukowiny Tatrzańskiej.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Poza golem zdobytym przez gospodarzy, na murawie nie działo się zbyt wiele. Spotkanie znacznie ożywiło się dopiero po przerwie. Gracze Zawratu momentalnie po wznowieniu gry w drugiej odsłonie rzucili się do odrabiania strat. Groźne strzały Ustupskiego z największym poświęceniem zatrzymywał Potaczek, jednak przy sprokurowanym przez kolegę z zespołu rzucie karnym musiał skapitulować. Decydująca o losach tego pojedynku akcja miała miejsce w 85 minucie.

14 – GOL 1:0! Dziadkowiec umiejętnie zastawia się z obrońcą na plecach, po czym zgrywa na lewo do Mizery. Techniczne uderzenie ląduje idealnie w lewym górnym rogu bramki.
43 – Po kontrze, Dziadkowiec wygrywa pojedynek z rywalem i uderza potężnie bardzo blisko spojenia bramki.
45 + 5 – Po przerzuceniu futbolówki na lewą stronę szesnastki do sytuacji dochodzi Galica. Uderzenie skierowane w długi róg kapitalnie paruje T. Potaczek. Do dobitki doskakuje M. Grela, jednak jego gol nie zostaje uznany, gdyż arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.
47 – Z prawej strony z ostrego kąta próbował Ustupski. Po rykoszecie piłka po poprzeczce wychodzi poza plac gry.
49 – GOL 1:1! Zahaczony w polu karnym Turbacza zostaje Chrobak. M. Grela z jedenastki myli T. Potaczka, doprowadzając do wyrównania.
50 – Goście idą za ciosem. Ponownie z prawej strony uderzał Ustupski. Tym razem strzał skierowany w krótki róg paruje golkiper.
55 – Na 20 metrze z lewej nogi fantastycznie uderza Ustupski. Piłka zmierzała w okienko, ale ponownie niesamowitą robinsonadą popisał się T. Potaczek.
68 – Rzut wolny dla Turbacza. Po strzale Szynalika futbolówka zatrzymała się na górnej siatce.
71 – T. Potaczek paruje na korner uderzenie M. Greli.
85 – GOL 1:2! Po kontrataku, M. Grela z gracją uwalnia się spod opieki obrońcy i kontynuuje akcję. Dogranie na czystą pozycję do G. Greli kończy się golem dla gości!

Turbacz Mszana Dolna – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:2 (1:0)
1:0 Mizera (Dziadkowiec) 14
1:1 M. Grela 49 z rzutu karnego
1:2 G. Grela (M. Grela) 85
Turbacz: T. Potaczek – Majchrzak, Popławski, Zięba (72 Cebula), Mizera, Lach, Wacławik, M. Potaczek, Dziadkowiec (60 Gniecki), Psutka (72 Żmuda)
Zawrat: Bużek – Kuchta, Floryn, Janczy, Floryn, Leniewicz, Ustupski (70 Budz), Chrobak (75 G. Grela), Rzadkosz, Polak, Galica