04.10.2023 | Czytano: 981

Nowotarskie letnie amatorskie rozgrywki piłki nożnej za nami (+zdjęcia)

To był już 32 sezon letnich rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Łącznie w dwóch ligach udział wzięło 15 zespołów.

Koniec końców, po 5 miesiącach rywalizacji tytuł mistrzowski wywalczyli piłkarze drużyny Gazdy, którzy po 3 latach dominacji Paki Jana, wrócili na najwyższy stopnia podium. 

Wicemistrzem została drużyna Paka Jana a trzecie miejsce wywalczyła drużyna KDRK Spytkowice. Kolejne miejsca zajęły: Galeria Wnętrz Team, Joga Bonito, Gim Forteca, Chłopcy z PRL oraz MIX-40. Te dwa ostatnie drużyny, w myśl regulaminu, zostały zdegradowane. 

Druga ligę wygrała drużyna Dragon Ball, a za jej plecami uplasowała się ekipa Fajneopony. Obie te drużyny wywalczyły awans do przyszłorocznych rozgrywek w 1. lidze. Kolejne miejsca zajęły: Supra, Wawel Team, Art Coders, Wierchy Old Boys oraz Pub po bandzie. 

Po koronę króla strzelców sięgnęli Tomasz Remiasz z drużyny Paki Jana w I lidze z dorobkiem 24 goli oraz Łukasz Chmielak z drużyny Supra w II lidze autor 26 trafień. 

Najlepszym bramkarzem pierwszej ligi został Tomasz Rogala z drużyny Gazdy, MVP całego sezonu w I lidze został Piotr Stolarczyk z drużyny KDRK. Z kolei w  drugiej lidze najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Piwowarskiego z drużyny Dragon Ball. Tytuł MVP trafił do Rafał Kaletki z Dragon Ball. 

- Za nami bardzo emocjonujący sezon. Do samego końca ważyły się losy o miejsca na podium. W pierwszej lidze na jedną kolejkę przed końcem gracze Gazdy zapewnili sobie tytuł mistrzowski, przy sporym udziale drużyn KDRK, która w trakcie sezonu „urwała” punkty broniącej tytułu Paki Jana.  Do ostatniej kolejki sprawą otwartą była też kwestia spadku.  Ostatecznie z pierwszą ligą żegnają się Chłopcy z PRL i Mix40. W drugiej lidze także praktycznie przez cały sezon zespoły rotowały się w czołówce tabeli, walcząc o dwa miejsca premiowane awansem. Dragon Ball po tym jak wskoczył na pierwsze miejsce, skutecznie odpierał ataki rywali. Fajneopony.pl skorzystały ze spadku formy graczy Wawel Team, którzy przegrali też batalię o miejsce trzecie, na rzecz drużyny Supry, a zadecydował o tym bezpośredni mecz tych drużyn w ostatniej kolejce – mówi Jan Buczek, organizator rozgrywek NALP.

Patronat nad rozgrywkami sprawował burmistrz miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, który sfinansował zakup medali, pucharów i statuetek dla najlepszych drużyn i zawodników sezonu 2023. Sponsorem nagród rzeczowych – podobnie jak w poprzednich latach – była firma Nowotarska Manufaktura. 

- W swoim imieniu i imieniu wszystkich uczestników rozgrywek dziękujemy zarówno panu burmistrzowi Grzegorzowi Watysze, jak również panu Andrzejowi Wyszyńskiemu z firmy Nowotarska Manufaktura Piwna za pomoc i już dzisiaj zapraszamy do halowej edycji naszych rozgrywek, które ruszą już w listopadzie – dodał Buczek.


Maciej Zubek 
Fot. Założyciel GAZDY Paweł Batkiewicz z pucharem za zwycięstwo 
fot. Maciej Zubek
 

Komentarze

Tabela - Klasa okręgowa

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Jordan Jordanów 7 18
2. Zawrat Bukowina Tatrzańska 7 16
3. AKS Ujanowice 8 16
4. Lubań Tylmanowa 7 13
5. Wiatr Ludźmierz 8 13
6. Orkan Raba Wyżna 8 13
7. Turbacz Mszana Dolna 8 13
8. Babia Góra Lipnica Wielka 8 12
9. Huragan Waksmund 7 11
10. LKS Jodłownik 7 9
11. Krokus Przyszowa 7 9
12. Płomień Limanowa 7 5
13. Gorce Kamienica 8 1
14. Słomka Siekierczyna 7 1
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama