02.10.2023 | Czytano: 3139

III liga. Bezwzględny kłusownik ( tabela + 2 xwideo)

AKTUALIZACJA Byli blisko, ale zapomnieli, że gra się do końca, czyli do momentu, gdy arbiter odgwiżdże koniec spotkania.

W 5 minucie doliczonego czasu gry Podhale straciło gola na 2:2 i pozostaje jedyną drużyną, która nie wygrała meczu na boisku w dziesięciu kolejkach!  Rywal  zachował się tak jak bezwzględny kłusownik, który nie ma litości dla tropionej zwierzyny.

Pozytyw jest taki, że wreszcie, po 830 minutach przełamał się najlepszy snajper poprzedniego sezonu Antkowiak. Mimo, iż KSZO wpakował dwukrotnie piłkę do bramki, to okazało się za mało, by wygrać. Natomiast 234 minuty przyszło kibicom Podhala  czekać na gola ulubieńców. Drugi pozytyw to taki, iż Podhale pod wodzą nowego trenera jeszcze nie przegrało, ale ciągle brakuje wygranej.   Niestety wszystko inne zniechęca do oglądania Podhala. Chcąc ukarać dzieci za niesubordynację, zamiast stosować kary cielesne, wystarczy puszczać mecze Podhala na okrągło. Nie mam też wątpliwości, że takie seanse były nawet  dla więźniów gorsze niż kara chłosty.

Z KSZO Podhale  miało inicjatywę przez większą część spotkania, ale nic z niej nie wynikało. Dośrodkowania nie znajdowały adresata, była  bojaźń przed szesnastką co zrobić z piłką. Wszystkie zagrania nie w tempo i czytelne dla przeciwnika, który nie miał problemów z rozbijaniem ataków.  Krótko mówiąc, mecze z udziałem nowotarżan w tym sezonie nie są emocjonujące,  nudne jak przysłowiowe flaki z olejem. Jak powiedział jeden z kibiców: „ oglądanie ich popisów, to strata dwóch godzin”.  Trudno się dziwić, że kibiców coraz mniej odwiedza stadion. Nie będę się sprzeczał, czy  mecz obejrzało, nie licząc fanów przyjezdnej drużyny, 100 czy tylko 50. Tak naprawdę nie ma to znaczenia, bo która z tych liczb jest prawdziwa, to frekwencja jest porażająca. A przecież fani są dwunastym zawodnikiem.

Dotychczas mocnym punktem zespołu z Nowego Targu był bramkarz, ale chyba zaczyna równać do kolegów.  W sobotę nie miał najlepszego dnia. Kilka jego interwencji wywoływały ciarki na skórze, a po jednym z kiksie goście cieszyli się ze zdobyczy bramkowej.

Nieudany jubileusz

Kolejka obfitowała w gole. Padło ich  39 na ośmiu  boiskach, czyli średnio 4,9 gola na mecz!   Trzy mecze zakończyły się z siedmioma bramkami. Efektowne zwycięstwo  odniosła ekipa Sławomira Peszki. To druga jego wygrana w lidze. Rozwinęła skrzydła w drugiej połowie. Po pierwszych trzech kwadransach nie zanosiło się na pogrom tarnowian. Wysoka przegrana „Jaskółek” przypadła dokładnie w 95 rocznicę założenia klubu.

Nie wiedzie się ostatnio KS Wiązownicy na wyjazdach. Nie dość, że przegrywa, to traci multum bramek. W sobotę zespół trenera Waldemara Warchoła został rozbity przez Czarnych.

Długo Avia nie mogła przełamać rywala. Zaczął się rysować kolejny czarny scenariusz na wyjeździe. Jednak  po szalonej końcówce żółto-niebiescy pokonali rywali. Bohaterem został Paluchowski, zdobywca dwóch goli. „Paluch” po 10 występach ma na koncie 10 bramek. Średnia jeden gol na mecz, nieźle.

Siarka pierwszy raz w tym sezonie przegrała przed własną publicznością. Skalp im zerwała drużyna z Białej Podlaskiej.

Świdniczanka była faworytem derbów. W końcu, w ostatnich tygodniach była w gazie i wygrała trzy razy z rzędu. Długo wszystko przebiegało zgodnie z planem miejscowych. W 47 minucie Morenkow podwyższył na 2:0 dla Świdniczanki  i wydawało się, że jest po derbach. Orlęta miały jednak swoje plany. Drużyna Marcina Popławskiego mimo trudnej sytuacji się nie poddała i w końcówce niespodziewanie wydarła rywalom trzy punkty. Biało-zieloni pierwszy raz w tym sezonie zgarnęli pełną pulę.

Dwa trenerskie debiuty

Odnotować należy dwa trenerskie debiuty. „Nowe miotły” ruszyły do akcji, a kibice liczyli, że zmiany pomogą ich ulubieńcom. Trudnej misji w Krośnie podjął się Kamil Witkowski (zastąpił Dariusza Lianę). Jego misja nie powiodła się. Drużyna Grzegorza Bonina dostarcza sporej dawki emocji. Biało-zieloni przegrywali w Krośnie już 1:3. A mimo to zgarnęli pełną pulę. A to oznacza, że podopieczni Bonina w sześciu ostatnich występach zanotowali pięć wygranych i jeden remis.

W Sieniawie schedę po Arkadiuszu Baranie przejął  Robert Chmura i ten mógł się cieszyć ze zwycięstwa, mimo iż jego zespół źle rozpoczął, od straty gola.

Czarni Połaniec – KS Wiązownica 6:1 (3:1)
Bramki: Wiktor 19, Gębalski 38, Guca 45+2, Banik 48, Misztal 64, Lak 88 – Rak 33

Wieczysta Kraków – Unia Tarnów 6:1 (1:1)
Bramki: Fidziukiewicz 20, 60, Torres 62, 67, Knasmullner 48, Bis (samobójcza) 57 – Asmelash (samobójcza) 44.

Star Starachowice – Avia Świdnik 1:2 (0:0)
Bramki: Wcisło 50 – Paluchowski 79, 85

Karpaty Krosno – Chełmianka Chełm 3:4 (2:1)
Bramki: Hudzik 15, Król 29, Pczakadze 49 – Nowak 7, Korbecki 69, Mroczek 76, 90.

NKP Podhale Nowy Targ – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (1:0)
Bramki: Antkowiak 37, 72  - Kołaczek 54, Mazurek 90+5

Siarka Tarnobrzeg – Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:0)
Bramki: Pigiel 70, 86 k

Świdniczanka Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski 2:3 (1:0)
Bramki: Zuber 41, Morenkow 48 – Korolczuk 61, Szymala 77 k, Bożym 80.

Wiślanie Jaśkowice – Garbarnia Kraków odwołany z powodu złego stanu boiska.

Sokół Sieniawa – Wisłoka Dębica 3:1 (1:1)
Bramki: Kwaczreszwili 38,  Batjuszyn 55, Kiełbasa 64  - Cabała 33