Klasa Okręgowa: Lubań rozpieszcza fanów (+ zdjęcia)

Kibicom uwielbiającym oglądanie bramek polecamy spotkania Lubania Tylmanowa. Niespodzianką zakończył się pojedynek w Rabie Wyżnej. Piękna seria Babiej Góry dobiegła końca.

Jordan Jordanów – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:3 (0:2)
0:3 Ustupski 65
1:3 Brzana (K. Radoń) 80
Jordan: Teper – Ryś, J. Bachul (46 F. Tyrpa), P. Bachul, Dziadkowiec, Samek, Moskalski (72 K. Radoń), Wróbel, P. Stasik (46 Wójciak), Porębski (72 Brzana), Gancarczyk
Zawrat: Buroń (75 Bużek) – Kuchta, Floryn, Ustupski (75 Chowaniec), J. Stasik, Chrobak (75 Janczy), Ł. Rzadkosz, Leniewicz, Kassowski (75 Buńda), Cudzich, M. Grela (90 G. Grela)

Lider z Jordanowa z niczym nie przypominał dziś niepokonanej drużyny z wcześniejszych kolejek. Zawrat zagrał bez kompleksów i zdominował przeciwnika w każdym aspekcie na boisku. Dwubramkowa strata do przerwy była najmniejszym wymiarem kary jaką mógł otrzymać Jordan. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała, jednak Zawrat do ostatniego gwizdka kontrolował przebieg spotkania.

10 – Pierwsza stuprocentowa szansa dla gości. Po wrzutce z lewego sektora boiska, główkę w wykonaniu Chrobaka z największym trudem paruje Teper.
15 – Osamotniony na prawej stronie Kassowski huknął prosto w słupek!
17 – Potężne uderzenie Floryna z rzutu wolnego zmierzało pod poprzeczkę bramki Jordana. Teper popisuje się zjawiskową interwencją, przerzucając futbolówkę ponad bramką.
20 – GOL 0:1! Prosta strata zawodników gospodarzy na własnej połowie. Po szybkiej kontrze Kassowski z prawej strony boiska zagrywa w centrum szesnastki do Chrobaka. Ładny mierzony strzał ląduje w lewym górnym rogu bramki.
31 – GOL 0:2! Z lewego skrzydła na dziesiąty metr zagrywa M. Grela. Leniewicz uderza niemal w to samo miejsce bramki co Chrobak. Teper bez szans.
44 – NK – Faul na M. Greli w szesnastce Jordana. Sam poszkodowany podchodzi do” wapna” jednak przestrzela obok lewego słupka.
54 – Po zejściu z prawej strony do środka, na bramkę przymierzył Kassowski. Soczyste uderzenie rywala wybrania Teper.
65 – GOL 0:3! M. Grela lawiruje między obrońcami, zagrywając na środek do Chrobaka. Strzał skierowany w lewy róg instynktownie broni Teper. Ustupski, mimo ostrego kąta skutecznie dobija z piątego metra.
80 – GOL 1:3! Kapitalnie na lewej stronie powalczył K. Radoń. Po rajdzie przytomne zagranie w centrum piątki kończy Brzana.
90 +7 – Buńda wykłada na lewo do Chowańca. Płaskie uderzenie z narożnika szesnastki, końcami palców na korner paruje Teper.

Wiatr Ludźmierz – Turbacz Mszana Dolna 3:1 (0:1)
0:1 Żmuda (Zięba) 28
1:1 Chowaniec (Rozmus) 49
2:1 Karwaczka 58
3:1 Kupka (Rozmus) 82
Wiatr: Ciszek – P. Hrapkowicz (46 Ziemianek), Kupka, Zubek, Siuta, Chowaniec, Słowakiewicz, Luberda, Rozmus, Karwaczka, Jankowski
Turbacz: T. Potaczek – P. Potaczek (72 Szynalik), Żmuda (55 Tarasek), Haras (65 Skolarus), Mizera, Majchrzak, Wacławik, Zięba (55 Gniecki), Psutka (65 Kowalczyk), Dziadkowiec, Lach

Przespana pierwsza połowa Wiatru, której bohaterem bezapelacyjnie został Kamil Ciszek. Golkiper gospodarzy obronił rzut karny i natchnął kolegów z pola do walki po przerwie. Ludźmierzanie powstali w niej niczym feniks z popiołu, trafiając trzykrotnie do bramki rywala. W zagraniu na zero z tyłu w drugiej połowie, gospodarzom nie przeszkodziło nawet liczebne osłabienie.

10 – Daleka wrzutka gości z rzutu wolnego z okolicy połowy boiska. Na dziesiątym metrze Lach uderza głową minimalnie obok celu.
12 – Korner dla Turbacza. Ponownie pojedynek w powietrzu wygrywa Lach, tym razem główkując w poprzeczkę.
28 – GOL 0:1! Akcja przyjezdnych prawym sektorem boiska. Zięba ze skrzydła zagrywa w pole karne, gdzie uderzeniem z pierwszej piłki do sieci trafia Żmuda.
32 – NK – Rzut karny dla Turbacza. Ciszek kapitalnie wyczekał na linii broniąc nogami strzał Lacha.
49 – GOL 1:1! Dwójkowa akcja Zubka z Rozmusem. Ten drugi w pełnym biegu mija zgrabnie obrońców, po czym niemal z linii końcowej posyła kontrujące podanie na piąty metr. W odpowiednim miejscu znalazł się Chowaniec, który doprowadza do remisu!
58 – GOL 2:1! Karwaczka wygrywa pojedynek biegowy z defensorami i uderzeniem z dziesiątego metra pokonuje T. Potaczka!
63 – Kolejna klepka w wykonaniu graczy Wiatru. Rozmus do Kupki, którego uderzenie z trudem paruje golkiper.
65 – Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Karwaczki!
67 – To nie koniec kłopotów ludźmierzan. Drugie żółtko ogląda Chowaniec i również musi opuścić plac gry. Wiatr kończy spotkanie w dziewiątkę.
82 – GOL 3:1! Wiatr pokazuje charakter! Po indywidualnej szarży, Rozmus znajduje podaniem Kupkę. Idealne uderzenie ofensora gospodarzy nabiera rotacji i wkręca się do sieci po dalszym słupku!
85 – Sytuacyjny strzał Dziadkowca, spektakularnie broni Ciszek.
90+4 – Druga żółta kartka dla Siuty. Graczy Wiatru pozostaje obecnie ośmiu na placu gry...

Gorce Kamienica – Huragan Waksmund 2:2 (1:2)
0:1 Chowaniec 30
1:1 K. Franczyk 34
1:2 Mlak 45 głową po rzucie rożnym
2:2 Żak 75
Gorce: Podgórski – Faltyn (60 A. Witteczek), A. Wąchała, Żak, K. Franczyk (70 P. Witteczek), Faron, Kuziel, W. Wąchała (70 Gagatek), Zięba, Marcin Franczyk, Mirosław Franczyk
Huragan: G. Antolak – Mlak, Stawicki, Nogueira, Chowaniec, Krugiołka, Jurzec, Kamiński, Kolasa, Mucha, R. Antolak

Proste błędy pozbawiły Huragan zdobycia kompletu punktów z wyjazdu do Kamienicy. Goście nie wykorzystali nawet gry w przewadze po obejrzeniu czerwonej kartki przez Ziębę.

10 – Po dośrodkowaniu, Chowaniec główkuje obok bramki rywala.
14 – Dobre zagranie w uliczkę do Chowańca. W sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, niestety górą Podgórski.
30 – GOL 0:1! Do trzech razy sztuka! Po błędzie obrony Gorców, z prezentu korzysta Chowaniec!
34 – GOL 1:1! Wymiana uprzejmości z obu stron. Tym razem pomyłka defensywy Huraganu powoduje, że na listę strzelców wpisuje się K. Franczyk.
42 – Wychodzący na czystą pozycję Kolasa, zostaje wycięty przez Ziębę. Zawodnik gospodarzy ogląda czerwoną kartkę. Huragan ma szansę z rzutu wolnego.
43 – Uderzenie R. Antolaka z rzutu wolnego, po rykoszecie stempluje poprzeczkę.
45 – GOL 1:2! Korner dla gości. Dośrodkowanie w szesnastce, dokładną główką zamyka Mlak!
48 – Nogueira do Chowańca. Próba lobu napastnika Huraganu mija światło bramki.
65 – Dobra dwójkowa akcja Kamiński – Kolasa. Po rozmontowaniu obrony, piłka wędruje na szesnastkę do R. Antolaka. Uderzenie grającego trenera przechodzi tuż obok słupka.
75 – GOL 2:2! Uderzenie Żaka z niemal połowy boiska ląduje w sieci po błędzie G. Antolaka.
77 – Chowaniec myli się w sytuacji sam na sam.
87 – Po minięciu obrońców, Kolasa technicznym uderzeniem przenosi futbolówkę ponad poprzeczką.
89 – Rajd Kamińskiego. Uderzenie zawodnika Huraganu, z największym trudem paruje Podgórski.

Lubań Tymanowa – LKS Jodłownik 7:5 (3:1)
7:5 F. Piechówka 88
Lubań: S. Ziemianek – Świtecki (65 Kurnyta), K. Ziemianek, Lizoń, Hebda (80 Stapkowicz), Kołodziej (75 Piszczek), D. Michałczak, Adamczyk, H. Michałczak, S. Gołdyn, Zep (80 Zacher)
Jodłownik: Wasilewski – Drożdż, K. Piechówka, M. Piechówka, Sewiło, Węgrzyn, F. Piechówka, Śliwa, Bartosz (79 Kaleta), Duda (20 Hojda), Wójtowicz

W tym sezonie było już 13 bramek w Jordanowie. Dziś zawodnicy Lubania uczestniczyli w spektaklu z jednym trafieniem mniej, ale co najważniejsze zakończonym ich sukcesem.

Jak padały bramki:
23 – GOL 0:1! Rzut wolny dla gości. Mocno bitą piłkę w pole karne skutecznie przecina Węgrzyn. Podbita futbolówka kompletnie myli S. Ziemianka, lądując w sieci.
27 - GOL 1:1! Powtórka sytuacji bramkowej z drugiej strony boiska. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zewnętrzną częścią stopy uderza H. Michałczak. Mimo interwencji Wasilewskiego, mamy wyrównanie!
33 – GOL 2:1! D. Michałczak zagrywa w tempo do rozpędzonego Adamczyka. Ten szarpnął prawą stroną, ostatecznie zagrywając mocno wzdłuż piątki, gdzie formalności dopełnia Kołodziej.
43 – GOL 3:1! Lawą flanką od własnej szesnastki ruszył D. Michałczak. Kapitalny rajd kończy się wyłożeniem piłki jak na tacy do Kołodzieja. Pomocnik Lubania trafia po raz drugi do siatki!
58 – GOL 4:1! Po błędzie obrony gości, piłkę wyłuskuje H. Michałczak. Dogranie do niepilnowanego Kołodzieja kończy się golem.
62 – GOL 4:2! W podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się K. Piechówka. Golkiper Lubania nie miał szans z uderzeniem z bliskiej odległości.
65 – GOL 4:3! Przyjezdni nie odpuszczają. Za sprawą Bartosza, Jodłownik łapie kontakt.
67 – GOL 5:3! Tym razem zamieszanie w drugim polu karnym. Sprytem wykazuje się S. Gołdyn, dając głęboki oddech swojej ekipie.
69 – GOL 6:3! S. Gołdyn zagrywa w tempo do Kołodzieja. Ten przymierzył w lewy róg, a odbita od słupka piłka zatrzepotała w sieci!
83 – GOL 7:3! Samotny rajd Adamczyka prawą flanką. Zejście w pole karne wykończone technicznym strzałem tuż obok pręta bramki.
85 – GOL 7:4! Rezerwowy gości – Kaleta, na raty pokonuje S. Ziemianka.
88 – GOL 7:5! F. Piechówka z dystansu zaskakuje bramkarza Lubania, ustalając tym samym wynik tego szalonego meczu.

Orkan Raba Wyżna – Słomka Siekierczyna 1:1 (1:1)
0:1 Paweł Wielek 13
1:1 Sz. Możdżeń 20
Orkan: Sarniak – Świder (46 Borzęcki), Sz. Możdzeń (80 Firek), Kojs, R. Możdżeń, Pałasz (80 Rypel), Pątko, Saleh, Worwa, Skawski, Trybuła
Słomka: Król – K. Wielek, Bubula, Paweł Florek, P. Wielek, Grzyb, Ociepka, Nionissa, Hebda, B. Florek, K. Florek

Zaczęło się sensacyjnie, a zakończyło niespodzianką. Ostatnia w ligowej tabeli Słomka postawiła się na boisku w Rabie Wyżnej, tamtejszemu Orkanowi. Gospodarze marnowali na potęgę stuprocentowe okazje, zwłaszcza w pierwszej połowie.

13 – GOL 0:1! Po kontrze, Paweł Wielek mija Sarniaka, uderzając bez problemu do pustej bramki.
14 – Po otrzymaniu prostopadłego podania od Skawskiego, sam na sam wychodzi Worwa. Uderzenie ofensora Orkana kapitalnie broni Król.
16 – Sz. Możdżeń z linii szesnastki minimalnie niecelnie.
20 – GOL 1:1! Tym razem Sz. Możdzeń skutecznie! Miękka wcinka pokonuje Króla! Mamy remis!
34 – Pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przegrywa Skawski.
40 – Po indywidualnej szarży, Worwa kropnął obok bramki.
50 – Bliski zdobycia drugiego gola w tym meczu był Paweł Wielek. Uderzenie z 25 metra na szczęście dla gospodarzy minimalnie niecelne.
52 – Składna akcja rabian. Ponownie sam na sam z bramkarzem kończy się niepowodzeniem. Tym razem pomylił się Trybuła.
55 – K. Wielek decyduje się na próbę z niemal 30 metrów! Kapitalny strzał zatrzymał się na spojeniu bramki.
80 – Sarniak ofiarnie paruje mocne uderzenie K. Florka!

Płomień Limanowa – Babia Góra Lipnica Wielka 4:0 (1:0)
1:0 Ryś (Łątka) 38
2:0 Wyżycki 46
3:0 Łątka (Mrózek) 62
4:0 Mrożek (Łątka) 80
Płomień: Zawada – Mrózek, Kęska, Łącki, Michalik (70 mrożek), Sz. Koza, Wyżycki, Łątka, Ryś, Puch
Babia Góra: Kobroń – Ł. Stopiak, Śliwiński, Soares, Wziątek, Androszczuk, Da Silva, Kucharski, Targosz, Winiarczyk, Rudyk

Osłabiona Babia Góra zostaje zatrzymana w Limanowej. Płomień przerywa serię zwycięstw lipniczan, triumfując dziś zasłużenie.

38 – GOL 1:0! Płomień przetrzymał natarcie lipniczan z początkowych minut i sam wyprowadza pierwszy cios w meczu. Łątka zagrywa do Rysia, a ten zdobywa drugie trafienie w obecnym sezonie.
46 – GOL 2:0! Płomień rozpoczyna mocnym wejściem drugą odsłonę spotkania. Po próbie Łątki, skuteczną dobitką popisuje się Wyżycki.
62 – GOL 3:0! Mrózek uwalnia podaniem Łątkę. Ten po minięciu obrońcy posyła piłkę za kołnierz bramkarza.
80 – GOL 4:0! Po podaniu od Łątki spotkanie zamyka rezerwowy gospodarzy – Mrożek.