13.09.2023 | Czytano: 555

Zawodnicy KS Wiaterni na XXIV Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa (+zdjęcia)

Na Zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się regaty zaliczane do Pucharu Polski w żeglarskich klasach sportowych Optimist i ILCA. Słaby wiatr spowodował, że w sobotę rozegrano dwa wyścigi, a w niedzielę nie odbył się żaden z planowanych wyścigów.

bardzo trudne dla zawodników warunki wymagały szczególnej koncentracji i wytrwałości, a i tak wynik w pewnym stopniu obarczony był loteryjnością.

W klasie Optimist (do lat 12) zgłosiło się 35 zawodników. Klub Sportowy Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A., Urząd Gminy Łapsze Niżne i Urząd Miasta Nowy Targ, reprezentowało 5 zawodników. Wśród chłopców puchar za trzecie miejsce zdobył Rafał Bednar, Ignacy Jankowski był 9, a jego młodszy brat Mieszko Jankowski 15. Wśród dziewcząt Kamila Bednar zajęła 7 miejsce. W klasie ILCA 6 Piotr Bednar zajął miejsce 8. 

KS Wiaterni szeroko szkoli również początkujących zawodników. W tym roku m.in. przy wsparciu finansowym  ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Zajęcia dla wszystkich chętnych (dzieci i młodzież) będą trwały jeszcze do końca października. Rekrutacja jest otwarta, można zgłaszać się przez email wiaterni.sailing@gmail.com, telefonicznie na nr 664 789 580, lub bezpośrednio na przystani KS Wiaterni we Frydmanie.

Żeglarstwo jest piękną olimpijską dyscypliną sportu, a Jezioro Czorsztyńskie doskonałym miejscem do doświadczenia żeglarskiej przygody. 

mat. prasowe   

Komentarzereklama