09.09.2023 | Czytano: 4766

Macron klasa A: Hokej w Dębnie. Pierwsze zwycięstwo Łapsz (cztery galerie)

Rozpoczęła się 6 kolejka Macron -A Klasy. W pierwszym spotkaniu Łapsze pokonały Granit Czarna Góra odnosząc tym samym premierowe zwycięstwo w lidze. Trwa mecz na szczycie Bór - Lubań II Zapora Kluszkowce

GKS Łapsze Niżne – Granit Czarna Góra  4:2  ( 2:1 )

Składy:
GKS Łapsze Niżne: Jamróz W, Fąk G, Jamróz J, Truty, Kowalczyk, Labuda, Chmiel Mateusz , Wida, Fryźlewicz, Kurnyta, Chmiel Marek
Rezerwowi: Makuch, Bogaczyk, Kubasek, Stanek, Rusnarczyk, Fąk M, Handzel, Majerczak, Szczepaniak
Granit Czarna Góra: Korczyk M, Kiernoziak Sz, Milon, Sarna M, Matoniak, Kiernoziak K, Sarna P, Sztuczka, Szyszka, Gnida, Waksmundzki
Rezerwowi: Wojeński, Korczyk Ł, Michalski, Maryniarczyk D, Ciągwa, Gogola, Maryniarczyk M

Momenty były:
4 GOL! - strzał Matoniaka broni bramkarz ale dobitka P. Sarny jest skuteczna
9’ GOL! - akcja lewą strona boiska. G. Fąk zagrywa do Widy który głową zdobywa bramkę
12’ GOL! -dośrodkowanie Kowalczyka z rzutu rożnego na Chmiela który pokonuje bramkarza gości
50’ GOL! - w polu karnym faulowany M. Chmiel. Sam poszkodowany pewnie wykonuje jedenastkę
62’ GOL! - długa piłka na napastnika, bramkarz wypuszcza piłkę z rąk a Matoniak umieszcza ją w siatce
90’ GOL! - wyrzut z autu na Bogaczyka który przedłuża lot piłki a Stanek z 16 metrów pakuje piłkę do bramki

W meczu walki lepsi gospodarze. Obydwie drużyny postawiły na ofensywną piłkę. Z gry lepsi byli miejscowi którzy wypracowali sobie więcej sytuacji strzeleckich, a wykorzystali ich aż cztery. Tym samym piłkarze z Łapsz zanotowali pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Macron A-Klasy.

Wierchy Lasek – AP Wisła Czarny Dunajec 2:1 ( 1:0 )
1:0   Trzoniec
1:1   Zatłoka
2:1   Włodarczyk

Składy:
Wierchy Lasek: Nykaza J, Plewa Marcin, Gał, Truty T, Benedyk, Bocheński, Trzoniec, Plewa Mateusz, Włodarczyk, Krupa, Kołodziejczyk
Rezerwowi: Pudzisz, Czaja, Truty M, Nykaza R, Żółtek, Gacek
AP Wisła Czarny Dunajec: Kucharski, Majerczyk, Madziar W Miętus, Kozak, Kamiński K, Kamiński A, Mastela, Bryniarski, Zatłoka, Pazurkiewicz
Rezerwowi: Madziar D, Stachnik, Guzik, Kalata, Starowicz, Haberny

5’ – Pazurkiewicz uderza w poprzeczkę bramki gospodarzy
10’ GOL! - świetnie rozegrany rzut rożny i Trzoniec nie daje szans bramkarzowi
20’ – Włodarczyk sam na sam, ale bramkarz gości broni groźny strzał
55’ GOL! - rzut rożny i Zatłoka doprowadza do remisu
70’ GOL! - klepka gospodarzy i Włodarczyk strzela zwycięskiego go la dla Wierchów

Zacięte spotkanie obejrzeli kibice w Lasku. Gospodarze nie przestraszyli się beniaminka który zanotował bardzo dobry start w lidze. Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca a zwycięską bramkę strzelił dla Lasku niezawodny Włodarczyk .

Bór Dębno – Lubań II Zapora Kluszkowce 4:7 ( 2:3 )

Składy:
Bór Dębno:Pyrek, Potoczak, Gąsiorek, Brynczka P, Grzywnowicz M, Iglar, Brynczka B, Kozioł, Grzywnowicz T, Guroś M, Dutkiewicz
Rezerwowi : Klamerus, Kudasik, Zoń, Guroś K, Szlembarski
Lubań II Zapora : Nazarenko, Koczór, Jandura K, Bednarczyk, Franczak, Słowik, Sikora M, Jandura A, Hagowski, Ostachowski, Bałuk
Rezerwowi : Sopata, Kasperczyk, Bałos, Pluta, Potoniec, Sikora Ł

Hokejowym wynikiem zakończyło się spotkanie w Dębnie gdzie Lubań II Zapora wysoko pokonał miejscową drużynę. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż obydwie drużyny zanotowały jak do tej pory komplet zwycięstw. W bezpośrednim starciu lepsi okazali się goście umieszczając piłkę w bramce gospodarzy aż 7 razy. Worek z bramkami rozwiązał się pod koniec I połowy. Goście strzelali gole a ambitni gospodarze ich gonili. Ławka i jakość piłkarska była lepsza po stronie Lubania, który podtrzymał zwycięską passę i został niekwestionowanym liderem rozgrywek.

Orawa Jabłonka – Czarni Czarny Dunajec 5:0 ( 3: 0 )
1:0   Bełciaka
2:0   Zahora I
3:0   Męderak
4:0   Styruła
5:0   Styruła

Składy:
Orawa Jabłonka – Krzysiak, Szymusiak, Skoczyk, Bełciak M, Brząkała, Męderak, Bełciak D, Bałos, Smutek, Fedor, Zahora I
Rezerwowi: Bachleda-Graca, Joniak, Kostenko, Marzec, Gjądła, Styruła, Zahora K
Czarni Czarny Dunajec - Slesarchuk, Wiśniewski, Cikowski, Żuchowski, Madziar, Kulman, Pająk, Wszołek, Marusarz, Pachabut, Bukowski
Rezerwowi: Strączek, Styrczula, Wesołowski, Obrochta, Stopka

Momenty były…..
11’ – uderzenie Bełciaka po długim rogu wybija bramkarz
20’ – Żuchowski uderza z rzutu wolnego ale minimalnie nad bramką
23’ GOL! - Bełciak strzela z dystansu w prawy róg bramki
38’ GOL! - Szarża prawa stroną I. Zahory który strzela bramkę
42’ GOL! - Męderak w sytuacji sam na sam ładuje piłkę do bramki
56’ – strzał z 25 metrów Brząkały trafia w poprzeczkę
65’ – genialna interwencja Krzysiaka po strzale z rzutu karnego gości
70’ GOL! - Styruła po indywidualnej akcji strzela po długim rogu
79’ – zamieszanie w polu karnym gospodarzy i wspaniała interwencja bramkarza po strzale gości
84’ GOL! - Styruła dobiega do odbitej piłki i z 5 metrów pakuje ja do siatki

Orawa Jabłonka udowodniła że w tym sezonie będzie się biła o najwyższe lokaty. Tym razem odprawiła piłkarzy z Czarnego Dunajca z ilością 5 straconych goli. Goście praktycznie całe spotkanie się bronili mając tylko parę sytuacji w tym rzut karny którego nie wykorzystali. Gdyby skuteczność Orawy była większa, mecz mógłby zakończyć się dużo wyższym wynikiem o czym świadczą dwie poprzeczki oraz kilka minimalnie chybionych sytuacji

Jarmuta Szczawnica – Skalni Zaskale 0:6

Składy:
Jarmuta Szczawnica: Zbozień, Magda, Konopka, Mąka, Mikołajczyk, Węglarz, Urban, Kącik, Słowik, Maślanka, Bodziarczyk
Rezerwowi: Majerczak
Skalni Zaskale: Sowa, Chorążak K, Gacek, Truty, Topór, Duda, Luberda, Łęczycki M, Sternal, Łukaszczyk, Józefczak
Rezerwowi: Strug, Bryja, Strama, Franosz, Chrobak, Jaróg, Chorążak J, Łęczycki K

KS Zakopane – Przełęcz Łopuszna 1:1 ( 0:0 )
1:0   Pałka
1:1   J. Chowaniec

Składy:
KS Zakopane: Kozioł, Cudzich, Stachura, Fąfrowicz, Berbeka, Pałka, Wójt M, Wójt J, Borzęcki, Karpiel, Piekarczyk
Rezerwowi : Demchenko, Tkachuk, Lipowy, Sajdak, Palmrich, Król, Okhrimenko, Matkowski, Gubała
Przełęcz Łopuszna: Klamerus D, Chmielak D, Chowaniec J, Chmielak M, Drożdż, Maciasz, Sowa, Łęczycki K, Łęczycki M, Chowaniec W, Chowaniec B
Rezerwowi : Śledziński, Ambroż, Kamoń J, Kamoń P, Chowaniec K, Klamerus A, Wrona

50’ GOL! - wrzutka z rzutu rożnego i Marcin Pałka skutecznie uderza z głowy
75’ GOL! - J. Chowaniec uderza z wolnego i piłka ląduje w siatce

To był mecz niewykorzystanych okazji tak przez piłkarzy z Zakopanego jak również gości z Łopusznej. Bramki padły po przerwie ze stałych fragmentów gry. Na wyróznienie zasługuje 17 letni bramkarz Zakopanego Sebastian Kozioł, który popisywał sie skutecznymi interwencjami przez cały przebieg spotkania.  Więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie gospodarze, ale brakowało finalizacji końcowej.

Dunajec Ostrowsko – Lokomotiv Chabówka  2:0  ( 1:0 )
1:0   Jurkowski ( as. Skałuba )
2:0   Sarna ( rzut karny )

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Szklarz, Miśkowiec, Aksamit, Rapacz, Smętek, Pazdur, Macioł, Czyszczoń, Sumara, Wojtyczko, Ślaga
Rezerwowi: Pyka Karol, Petryla, Panek Marcin, Panek Mariusz, Pyka Krystian
Lokomotiv Chabówka: Gucwa, Stanek, Sral, Sarna, Budz, Krupa, Kozieł, Czubernat, Jurkowski, Mucha, Skałuba
Rezerwowi: Zagata, Brynkus, Kubiec, Rogal, Trebunia

2’ GOL! - zagranie Skałuby do Jurkowskiego który pewnie pokonuje bramkarza
75’ GOL! - za rękę w polu karnym sędzia dyktuje jedenastkę którą pewnie wykorzystuje Sarna

Dunajec Ostrowsko odniósł drugie zwycięstwo w lidze. Mecz z Lokomotivem odbywał się pod dyktando gospodarzy. Goście przez całe spotkanie oddali zaledwie dwa celne strzały które obronił Gucwa. Dlatego też cenne punkty pozostały w Ostrowsku.