26.08.2023 | Czytano: 4310

MACRON Klasa A: kolejne zwycięstwo Orawy (dwie galerie)

Rozpoczęła się kolejna już czwarta kolejka Macron A Klasy. trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze z Jabłonki którzy pewnie wypunktowali rywali z Łapsz Niżnych.

GKS Łapsze Niżne – Orawa Jabłonka  1:6  ( 0:4 )

Składy:
GKS Łapsze Niżne: Jamróz W, Fąk G, Jamróz J, Kurnyta, Truty, Kubasek, Majerczak, Labuda, Chmiel, Fryźlewicz, Szewczyk
Rezerwowi: Rusnarczyk, Szczepaniak, Bogaczyk, Stanek, Brynczka, Fąk M, Handzel, Makuch, Topór
Orawa Jabłonka: Krzysiak, Skoczyk, Joniak, Dworszczak, Brząkała, Męderak, Gjądła, Kostenko, Bałos, Smutek, Styruła
Rezerwowi: Fedor A, Fedor S, Marzec, Sikora, Zahora K, Zahora I, Kowalik

2’ GOL! – wrzut z autu, do piłki dochodzi Męderak i otwiera wynik meczu
18’ GOL! - rozegranie z rzutu wolnego, wrzutka na pole karne a tam Dworszczak pewnie strzela bramkę
W meczu Łapsz i Orawy kibice zobaczyli aż 10 bramek.
20’ GOL! - dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Męderaka i kolejna bramka
28’ GOL! - wrzutka z lewej strony boiska, do piłki dochodzi Gjądła i podwyższa wynik spotkania
60’ GOL! - wysoka piłka, błąd obrońcy gospodarzy który nie trafił w futbolówkę. Do piłki dobiega Męderak i ma już hat-tricka
70’ GOL! - wrzutka z rzutu rożnego na niepilnowanego Fąka który strzela pierwszego gola dla Łapsz
90’ GOL! - jedna z ostatnich akcji spotkania, Męderak wypuszcza Marca a ten biegnąc od środka boiska kończy akcję sam na sam z bramkarzem, i ustala wynik meczu

Jednostronne spotkanie obejrzeli kibice w Łapszach Niżnych. Na boisku bezdyskusyjnie panowali piłkarze z Jabłonki, którzy już w pierwszej połowie zapracowali sobie na trzy punkty strzelając gospodarzom cztery gole. Po przerwie nic się nie zmieniło i zwycięstwo przyjezdnych stało się faktem. Hat- trickiem w tym meczu popisał się napastnik Orawy Łukasz Męderak.

KS Zakopane – Skalni Zaskale   0:2  (0:1)
0:1   Łukaszczyk
0:2   Topór

Składy:
KS Zakopane: Paszuda, Cudzich, Bogdanowicz, Fąfrowicz, Berbeka, Pałka, Palmrich, Borzęcki, Szczygieł, Gubała, Polak
Rezerwowi : Kozioł, Tkachuk, Karpiel, Deskiewicz, Piekarczyk, Matkowski, Pietrzak
Bór Dębno: Sowa, Bryja, Chorążak, Topór, Waliczek, Truty, Luberda, Łęczycki M, Sternal, Łukaszczyk, Józefczak
Rezerwowi : Strama S, Franosz, Łęczycki K, Strama K, Chrobak

Momenty były…..
5' GOL! - piękne uderzenie z 20 metrów  Łukaszczyka wpada do siatki
70' - druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla piłkarza KS Zakopane. Miejscowi grają w osłabieniu.
85' GOL! - kontratak piłkarzy z Zaskala wykańcza Topór  który ustala wynik meczu.

Gospodarze z animuszem rozpoczęli spotkanie lecz goście bardzo szybko odpowiedzieli bramką. Piłkarze z Zakopanego stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych bijac "głową w mur", a goście starali się kontratakować. Taka taktyka opłaciła się i w końcówce meczu Topór finalizując akcję z kontry ustalił wynik meczu.

Czarni Czarny Dunajec – Lubań Zapora II Kluszkowce  2:4  (1:2)

Składy:
Czarni Czarny Dunajec : Slesarchuk, Wiśniewski, Cikowski, Krzysiak, Żuchowski, Styrczula, Gołąb, Pająk, Marusarz, Pachabut, Bukowski
Rezerwowi : Strączek, Wszołek, Kulman, Madziar, Toczek
Lubań Zapora II Kluszkowce : Sikora J, Bałuk, Charniauski, Słowik, Bednarczyk, Hagowski, Wróbel, Sikora M, Chlipała, Budz, Ostachowski
Rezerwowi : Jandura Andrzej, Sikora Ł, Jandura Artur, Jandura K, Franczak, Janczy, Chryc

5’ – Hagowski z 8 metrów uderza wprost z bramkarza
15’ – Żuchowski z rzutu wolnego uderza, ale bramkarz odbija piłkę
16’ – Bednarczyk pięknie strzela w okienko, ale bramkarz gospodarzy popisuje się piękną paradą
19’ GOL! - Charniauski strzela bramkę z okolicy 16 metra
27’ GOL! - Charniauski znajduje się sam na sam z bramkarzem i nie marnuje sytuacji
33’ – Hagowski uderza w słupek bramki Czarnych
43’ GOL! - Pająk dośrodkowuje z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Cikowski
46’ GOL! - rozpoczęcie II połowy, szybka akcja gości i M. Sikora lobuje bramkarza
60’ GOL! - Hagowski popisuje się skutecznym uderzeniem z narożnika pola karnego
76’ GOL! - Pachabut dogrywa do Żuchowskiego i ten znajduje drogę do bramki gości

Nie udało się piłkarzom z Czarnych odnieść drugiego zwycięstwa w sezonie. Czwarta z kolei wygrana stała się udziałem piłkarzy Lubania, którzy po bardzo dobrej grze wywieźli z Czarnego Dunajca trzy punkty. Goście grali w sposób bardzo składny i zorganizowany tworząc sobie wiele sytuacji strzeleckich. Tym samym dzięki wygranej, Lubań II Zapora Kluszkowce zasiadł na fotelu lidera tegorocznych rozgrywek MACRON A-Klasy Podhale.

Jarmuta Szczawnica – Bór Dębno  0:4  (0:1)
0:1  Potoczak
0:2  Gąsiorek
0:3  Kozioł
0:4  Gąsiorek

Składy:
Jarmuta Szczawnica: Majerczak, Magda, Franosz, Mikołajczyk, Kubowicz, Słowik, Wolski, Maślanka
Rezerwowi: brak
Bór Dębno: Pyrek, Potoczak K, Groński, Gąsiorek, Grzywnowicz M, Kozioł, Potoczak M, Grzywnowicz T, Szlembarski, Guroś M, Dutkiewicz
Rezerwowi: Brynczka P, Kudasik, Brynczka B, Guroś K

30’ GOL! – dobitka Potoczaka z piątego metra daje prowadzenie gościom
51’ GOL! - stały fragment gry, dośrodkowanie z rzutu rożnego na główkę Gąsiorka który pokonuje bramkarza Jarmuty
67’ GOL! - dośrodkowanie na Mateusza Kozioła i ten głową strzela kolejnego gola dla Boru
76’ GOL! - ponownie rzut rożny, piłka trafia do Gąsiorka który przyjmuje ja i uderza w lewy róg bramki

Katastrofa w Szczawnicy. Miejscowi na skutek różnego rodzaju urazów i innych okoliczności wyszli na boisko w ósemkę. Nie mogło to się inaczej skończyć jak zwycięstwem gości, którzy przez większość czasu posiadali piłkę i rozciągali grę flankami. Gospodarze skupili się na murowaniu swojej bramki co zresztą nieźle im wychodziło. Udało się też im stworzyć dwie groźne sytuacje których jednak nie wykorzystali. Oprócz strzelonych goli piłkarze Boru mieli jeszcze wiele innych szans jednak świetnie w bramce Jarmuty spisywał się Majerczak.

AP Wisła Czarny Dunajec – Lokomotiv Chabówka   7:6  (6:4)

Składy:
AP Wisła Czarny Dunajec: Guzik, Bukowski, Starowicz, Madziar M, Zatłoka, Kamiński, Konieczny, Krupa, Kozak, Stachnik, Stefaniak
Rezerwowi: Pazurkiewicz, Madziar D, Gałecki, Kalata, Miętus, Jarończyk
Lokomotiv Chabówka : Szklarz, Rapacz K, Smętek, Nawara, Macioł, Szklarz, Czyszczoń, Rapacz D, Petryla, Wojtyczko, Ślaga
Rezerwowi: Pazdur, Panek Marcin, Aksamit, Polaniak, Panek Mariusz

W Czarnym Dunajcu kibice zobaczyli aż 12 goli. Beniaminek spisuje się zaskakująco dobrze na początku tej rundy odnosząc kolejne zwycięstwo. Lokomotiv tymczasem czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach. W dniu dzisiejszym najlepszym z gości był Ślaga który zdobył dla swojej druzyny trzy gole.

Granit Czarna Góra – Wierchy Lasek   4:3  (2:1)

Składy:
Granit Czarna Góra: Korczyk M, Kiernoziak Sz, Milon, Dzierżęga, Sarna M, Gryglak, Kiernoziak K, Sarna P, Sztuczka, Gnida, Waksmundzki
Rezerwowi: Wojeński, Korczyk Ł, Michalski, Matoniak, Maryniarczyk D, Szyszka, Ciągwa, Gogola, Maryniarczyk M
Wierchy Lasek: Nykaza J, Plewa M, Truty T, Benedyk, Bocheński, Nykaza R, Trzoniec, Plewa M, Krupa, Włodarczyk, Kołodziejczyk
Rezerwowi: Pudzisz, Truty M, Gacek, Czaja

1’ – Gryglak strzela ale bramkarz wybija piłkę na rzut rożny
9’ – Ponownie Gryglak uderza na bramkę ale Nykaza jest czujny
27’ GOL! - Nykaza zagrywa długą piłkę na Włodarczyka który uprzedza bramkarza i strzela do bramki
32’ GOL! - Sarna krótko zagrywa do Gryglaka i ten strzela do pustej bramki
37’ GOL! - Gryglak faulowany w polu karnym. Milon pewnie wykorzystuje jedenastkę
43’ – Milon wychodzi sam na sam ale uderza niecelnie
46’ GOL! - kontra z lewej strony boiska, Sarna zagrywa do Gryglaka a ten uderza nie do obrony w długi róg55’ GOL! - P. Sarna podaje do M. Sarny a ten w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi
72’ GOL! - Włodarczyk otrzymuje podanie i pewnie lobuje bramkarza
87’ GOL! - Włodarczyk ogrywa obrońców Granitu i pakuje piłkę do siatki

Zacięty mecz odbył się w Czarnej Górze. Miejscowi prowadzili już 4:1 i wydawało się że spokojnie dowiozą zwycięstwo do mety. Jednakże goście nie poddawali się i doszli miejscowych na odległość jednego gola. Nie starczyło jednak czasu i punkty pozostały w Czarnej Górze. Niemneij jednaj warto zaznaczyć hat-tricka którego zdobył zwodnik gości Włodarczyk.

Dunajec Ostrowsko – Przełęcz Łopuszna  9:1  (3:0)

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Zagata K, Sral, Kubiec, Krupa, Budz, Jurkowski, Kozieł, Gucwa R, Wielkiewicz, Skałuba, Trebunia
Rezerwowi: Gucwa D, Rogal, Stanek, Zagata P
Przełęcz Łopuszna: Klamerus, Goleniowski, Chmielak M, Drożdż, Maciasz, Sowa, Łęczycki K, Wróbel, Kamoń, Ligęza, Chowaniec B
Rezerwowi: Śledziński, Ambroż, Chmielak D, Chowaniec J, Chowaniec K, Głowa, Łęczycki M, Chowaniec W, Wrona

Ostry trening strzelecki odbyli w dniu dzisiejszym piłkarze Przełęczy, których przeciwnikami byli sąsiedzi zza między Dunajec Ostrowsko. Gospodarze wyszli na to spotkanie bez 6 podstawowych zawodników co mogło mieć znaczenie dla wyniku spotkania. Mecz był jednostronnym widowiskiem, w którym goście zdominowali cały teren boiska pewnie sięgając po trzy punkty. Przełęcz Łopuszna ma już 12 punktów co jest zaskakującym wynikiem. W tamtym roku bowiem piłkarze z Łopusznej nie zaliczali się do drużyn z czołówki tabeli.