19.08.2023 | Czytano: 3829

Macron A Klasa: trzecie zwycięstwo Lubania II Zapora i fotel lidera (+dwie galerie)

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się trzecia kolejka Macron A-Klasy Podhale. W pierwszym spotkaniu Lubań II Zapora Kluszkowce po zaciętym meczu pokonał piłkarzy z Zakopanego.

Skalni Zaskale – GKS Łapsze Niżne  6:3  (4:0)

Składy:
Skalni Zaskale: Sowa, Józefczak, Sternal, Chorążak , Łęczycki M, Truty, Gacek, Topór, Waliczek, Luberda, Łukaszczyk
Rezerwowi: Jaróg, Strama S, Strama K, Strug, Bryja, Duda, Łęczycki K, Chrobak
GKS Łapsze Niżne: Kurczak, Borowski, Jamróz, Truty, Bogaczyk, Majerczak, Labuda, Fryźlewicz, Szewczyk, Chmiel, Handzel D
Rezerwowi: Dudas, Kubasek, Stanek, Topór, Wida, Hnadzel B

3’ GOL! - Luberda zagrywa do Łęczyckiego który głową kieruje piłkę do bramki
5’ GOL! - w zamieszaniu pod bramką najsprytniejszy jest Topór który podwyższa wynik meczu
10’ GOL! - strzał z narożnika pola karnego i piłka w siatce
11’ GOL! - podobna sytuacja i Chorążak umieszcza piłkę w okienku gości
46’ GOL! - strzał z 16 metra Topora i bramkarz jest bez szans
53’ – strzał Luberdy trafia w poprzeczkę
59’ – Luberda strzela ale ponownie poprzeczka
60’ GOL! - strzał Chmiela z 5 metrów znajduje drogę do bramki Zaskala
63’ – strzał Sternala trafia w poprzeczkę bramki gości
65’ GOL! - Chmiel pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza gospodarzy
74’ GOL! - w polu karnym faulowany Łukaszczyk. Karnego wykorzystuje Chorążak
85’ GOL! - błąd obrony Zaskala wykorzystuje Kubasek
88’ – Truty wychodzi sam na sam z bramkarzem ale jest faulowany przez Dudę który otrzymuje czerwoną kartkę

W Zaskalu kibice obejrzeli mecz pełen goli. Obydwie drużyny postawiły na ofensywę i co chwilę mieliśmy sytuacje bramkowe. Piłka często wpadała do bramki jak również uderzała w poprzeczki obydwu drużyn. Strzelaninę tą wygrali gospodarze, którzy znaleźli drogę do bramki gości sześć razy pewnie zdobywając 3 pkt.

Lubań Zapora II Kluszkowce - KS Zakopane   3:1  ( 1:0 )
1:0   Hagowski (rzut karny)
2:0   Hagowski (rzut karny)
2:1   Piekarczyk ( as. Matkowski)
3:1   Hagowski ( as. M. Sikora)

Składy:
Lubań Zapora II Kluszkowce: Sikora J, Budz, Słowik, Bednarczyk, Franczak, Wróbel, Hagowski, Sikora M, Bałuk, Kowalczyk Sz, Ostachowski
Rezerwowi: Leśnicki, Sopata, Charniauski, Sikora Ł, Gorlicki, Kowalczyk Sz, Jandura
KS Zakopane: Paszuda, Celej, Cudzich, Fąfrowicz, Bogdanowicz, Pałka, Borzęcki, Szczygieł, Piekarczyk, Marusarz, Polak
Rezerwowi: Kozioł, Demchenko, Tkachuk, Karpiel, Stachura, Matkowski

23’ GOL! – Hagowski faulowany w polu karnym. Sam poszkodowany pewnie egzekwuje jedenastkę
37- rzut wolny – Bogdanowicz uderza ale piłka trafia w słupek
52’ GOL! - M. Sikora faulowany przez Fąfrowicza i ponownie Hagowski pewnie wykonuje rzut karny
54’ GOL! - błąd Leśnickiego i kontra gości. Matkowski zagrywa do Piekarczyka a ten na wślizgu pakuje piłkę do siatki
80’ GOL! - kontra gospodarzy, M. Sikora podaje do Hagowskiego i ten kompletuje hat-tricka ustalając wynik meczu

Mecz piłkarzy Lubania II Zapory Kluszkowce z beniaminkiem KS Zakopane był spotkaniem walki. Obydwie drużyny stworzyły sobie wiele sytuacji strzeleckich, ale górą byli gospodarze którzy wykazali się większą skutecznością. Najjaśniejszą postacią był Rafał Hagowski strzelec trzech goli. Tym samym drużyna Lubania odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie, i przynajmniej do jutra objęła fotel lidera rozgrywek Macron A-Klasy.

Orawa Jabłonka – Dunajec Ostrowsko 4:0 ( 1:0 )
1:0   Męderak
2:0   Męderak
3:0   Marzec ( as. Smutek)
4:0   Smutek

Składy:
Orawa Jabłonka: Krzysiak, Bełciak, Skoczyk, Brząkała, Smutek, Bałos, Dworszczak, Szymusiak, Gjądła, Styruła, Męderak
Rezerwowi: Joniak, Zahora K, Zahora I, Bachleda-Graca, Kostenko, Marzec, Fedor
Dunajec Ostrowsko:  Zagata K, Stanek, Sral Ł, Budz, Krupa, Jurkowski, Kozieł, Zubek, Zagata W, Sral M, Skałuba
Rezerwowi: Zagata P, Wielkiewicz, Rogal, Moczarny Kołodziejczyk

7’ – Styruła uderza nad poprzeczką
10’ GOL! - indywidualna akcja Męderaka który pewnie pakuje piłkę do siatki
12’ – podanie od Męderaka do Gjądły który strzela obok lewego słupka
21’ – Smutek strzela minimalnie nad bramką
30’ – niecelny strzał gości z rzutu wolnego
42’ – strzał Skoczyka z dystansu w bramkarza, dobija Męderak ale trafia w słupek
50’ – faul w polu karnym. Jedenastkę wykonuje Męderak ale trafia w słupek
70’ – strzał z dystansu Smutka ale bramkarz wybija nad poprzeczką
81’ GOL! - Męderak wychodzi sam na sam i pewnie wykorzystuje sytuację
88’ GOL! - indywidualna akcja Smutka, po której Marzec z bliskiej odległości strzela gola
90’ GOL! - Smutek z narożnika pola karnego ładuje piłkę w lewy górny róg bramki

Ostatni niedzielny mecz w Jabłonce nie przyniósł wielu emocji. Na boisku dominowała tylko jedna drużyna tj. Orawa i tylko ona strzelała gole. Gospodarze cały czas kontrolowali przebieg spotkania i pewnie odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie.

Granit Czarna Góra – Lokomotiv Chabówka   2:2  (1:0)
1:0   Gryglak ( as. Michalski)
2:0   Gryglak ( as. Sarna)
2:1   Ślaga
2:2   Ślaga

Składy:
Granit Czarna Góra: Korczyk, Kiernoziak Sz, Milon, Sarna M, Gryglak, Michalski, Kiernoziak K, Sarna P, Sztuczka, Gnida, Waksmundzki
Rezerwowi: Dzierżęga, Korczyk Ł, Matoniak, Maryniarczyk D, Szyszka, Ciągwa, Gogola, Maryniarczyk M
Lokomotiv Chabówka: Polaniak, Miśkowiec, Łukaszka, Aksamit, Rapacz, Smętek, Nawara, Sularz, Czyszczoń, Ślaga, Sumara
Rezerwowi:Pazdur Rapacz, Panek

45’ GOL! – Kontra gospodarzy, Michalski zagrywa do Gryglaka i ten bez problemu będą sam na sam trafia do bramki
50’ GOL! - kolejny kontratak Granitu, Tym razem Sarna zagrywa do Gryglaka i ten umieszcza po raz drugi piłkę w siatce
58’ GOL! - kontra Lokomotivu, podanie z lewej strony do Ślagi i ten będąc sam na sam nie marnuje sytuacji
75’ GOL! - rzut, rożny, piłka przelatuje po głowach zawodników i trafia do nieobstawionego Ślagi który ustala wynik meczu

W pierwszej połowie mecz był wyrównany a gospodarze po bramce Gryglaka schodzili do szatni w lepszych nastrojach. Druga połowa to zdecydowana przewaga Granitu, a sytuacji stuprocentowych nie wykorzystali Milon, Sarna, Gryglak i Dzierżęga. Lokomotiv wykazał się stuprocentową skutecznością, gdyż mając dwie dogodne sytuacje w meczu wykorzystał obydwie doprowadzając do remisu.

Przełęcz Łopuszna – Wierchy Lasek   3:2   ( 2:1 )
1:0   Maciasz ( as. Kamoń)
2:0   Łęczycki
2:1   Benedyk
3:1   Maciasz ( as. Kamoń)
3:2   Czaja

Składy:
Przełęcz Łopuszna: Klamerus, Goleniowski, Chmielak M, Drożdż, Maciasz J, Łęczycki, Ligęza, Chowaniec W, Chowaniec B
Rezerwowi: Maciasz P, Chmielak D, Sowa, Kamoń, Chowaniec K, Głowa
Wierchy Lasek: Bocheński, Plewa M, Kołodziejczyk, Gał, Truty M, Benedyk, Duda, Nykaza R, Plewa M, Żółtek, Plewa G
Rezerwowi: Krupa, Pudzisz, Truty T, Witkowski, Gacek , Czaja

24’ GOL! – akcja gospodarzy, kam oń zagrywa do Maciasza i ten daje prowadzenie gospodarzom
38’ GOL! - Łęczycki dostaje piękne podanie i pewnie lobuje bramkarza lasku
40’ GOL! - błąd obrony gospodarzy i okazję wykorzystuje Benedyk
66’ GOL! - akcja Łopusznej z prawej strony boiska. Ponownie Kamoń podaje do Maciasza który umieszcza piłkę w siatce
68’ GOL! - kolejny fatalny błąd w obronie gospodarzy, piłkę przejmuje Czaja i zmniejsza rozmiary porażki

W Łopusznej kibice oglądali ciekawe widowisko w którym padło pięć goli. Drużyny stworzyły sobie szereg sytuacji do strzelenia goli, jednak skuteczniejsi byli gospodarze którzy zgarnęli trzy punkty i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Jarmuta Szczawnica – AP Wisła Czarny Dunajec   0:3  ( 0:1)
0:1   Kamiński
0:2   Rafacz
0:3   Kalata

Składy:
Jarmuta Szczawnica: Zbozień. Maślanka, Franosz, Mąka, Konopka, Dziedzic, Mikołajczyk, Kubowicz, Kącik, Latawiec, Boczoń
Rezerwowi: Majerczak, Węglarz, Sroka, Słowik, Wolski P, Wolski F
AP Wisła Czarny Dunajec: Kucharski, Starowicz, Majerczyk, Kamiński, Miętus, Kozak, Rafacz, Madziar, Krupa, Kalata, Kamiński
Rezerwowi: Gawron, Madziar, Stachnik, Konieczny, Haberny, Bryniarski, Pazurkiewicz, Guzik

17’ GOL! - w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem popisuje się Kamiński i umieszcza piłkę w bramce gospodarzy
52’ GOL! - Rafacz przejmuje piłkę i z ostrego kata umieszcza piłkę w bramce
72’ GOL! - po wrzucie z autu Kalata jest skutecznym egzekutorem

W Szczawnicy spotkały się dwie drużyny które poprzednim sezonie nie występowały w Macron A-Klasie. Bardzo dobrze spisująca się na w tych rozgrywkach drużyna Wisły, była lepsza piłkarsko i zasłużenie wywiozła z Pienin trzy punkty. Zaznaczyć jednakże należy, że młodzi piłkarze ze Szczawnicy także mieli przynajmniej dwie sytuacje które powinny zakończyć się golem. Tym niemniej trzy punkty pojechały do Czarnego Dunajca. Beniaminek spisuje się na początku rozgrywek bardzo dobrze odnosząc swoje trzecie zwycięstwo z rzędu.

Bór Dębno – Czarni Czarny Dunajec  4:0  (2:0)
1:0   Dutkiewicz
2:0   Gąsiorek ( as. Iglar)
3:0   Dutkiewicz ( rzut karny)
4:0   Iglar

Składy:
Bór Dębno : Pyrek, Potoczak K, Groński, Gąsiorek, Brynczka, Grzywnowicz M, Iglar, Kozioł, Potoczak M, Grzywnowicz T, Dutkiewicz
Rezerwowi : Klamerus, Kudasik, Guroś, Potoczak P, Szlembarski, Guroś
Czarni Czarny Dunajec: Slesarchuk, Strączek, Wiśniewski, Cikowski, Żuchowski, Kulman, Pająk, Marusarz, Obrochta, Pachabut, Bukowski
Rezerwowi: Madziar, Styrczula, Toczek, Madziar, Zając, Wszołek, Stopka

Momenty były…..
5’ – Gąsiorek do Potoczaka ale ten marnuje sytuacje
8’ – błąd Grzywnowicza, sam na sam wychodzi Żuchowski ale sytuacje ratuje Pyrek
13’ – Pająk drybluje i i oddaje strzał ale piłka przechodzi obok słupka
16’ – strzał Grońskiego obok słupka
20’ – Potoczak zagrywa do Brynczki ale ten oddaje strzał wprost w bramkarza
21’ – Brynczka ponownie strzela, tym razem nad poprzeczką
27’ GOL! - Dutkiewicz popisuje się pięknym strzałem z rzutu wolnego
30’ – Gąsiorek wrzuca na 5 metr ale Brynczka marnuje sytuacje
33’ – Dutkiewicz sam na sam i ten z bliskiej odległości strzela obok słupka
45’ GOL! - Iglar zagrywa na 11 metr do Gąsiorka a ten nie marnuje sytuacji
55’ – Gąsiorek w idealnej sytuacji podaje do Brynczki ale ten nie dochodzi do piłki
58’ – Brynczka zagrywa do M Grzywnowicza ale ten strzela delikatnie obok słupka
64’ GOL! -Żuchowski fauluje Iglara. Dutkiewicz pewnie wykonuje jedenastkę
66’ GOL! - Strzał z dystansu Iglara i piłka ląduje w bramce
69’ – Groński strzela ale piłka szybuje nad poprzeczką
78' – Groński mija Pachabuta, ale strzela obok bramki
83’ – Szlembarski odbiera piłkę obrońcy lecz jego strzał broni Slesarchuk

Pierwszy kwadrans meczu dość wyrównany, jednakże później do głosu doszli już gospodarze którzy stworzyli wiele sytuacji w polu bramkowym Czarnych. Miejscowym brakło skuteczności, gdyż powinni schodzić do szatni z większym dorobkiem bramkowym. Druga połowa to zaciekła obrona Czarnych przed stratą dalszych goli. Goście nie stworzyli pod bramką Boru żadnych klarownych sytuacji. Trzy punkty zasłużenie zostały w Dębnie