MACRON A klasa Podhale - Pierwsze zwycięstwo Orawy (dwie galeria)

W dniu dzisiejszym rozegrana zostanie druga kolejka MACRON A Klasy. W pierwszym spotkaniu Orawa Jabłonka w minimalnych rozmiarach pokonała piłkarzy z Lasku, zwyciężając po raz pierwszy w nowym sezonie.

Wierchy Lasek – Orawa Jabłonka   0:1  (0:0)

Wierchy Lasek: Bocheński, Krupa, Plewa M, Gał, Benedyk, Kołodziejczyk, Duda, Nykaza, Plewa M, Plewa G, Gacek
Rezerwowi: Pudzisz, Truty T, Jurzec, Witkowski, Jaróg, Truty M
Orawa Jabłonka: Krzysiak, Szymusiak, Skoczyk, Bełciak, Dworszczak, Brząkała, Męderak, Gjądła, Bałos, Smutek, Styruła
Rezerwowi: Bachleda-Graca, Utrata, Marzec, Kostenko, Fedor, Stolarczyk, Zahora

70’ – Benedyk uderza piłkę, ale ta trafia w poprzeczkę Orawy
88’ GOL! - indywidualna akcja zawodnika Orawy Męderaka który pewnym strzałem zapewnia gościom trzy punkty

Pikarze z Jabłonki rozpocżęli sezon meczem z druzyną Wierchów, gdyż w pierwszej kolejce mieli przełożony mecz z Lokomotivem. Spotkanie przebiegało pod dyktando Orawy, choć miejscowi starali się odgryzać nielicznymi kontrami. Trzy punkty zapewnił Orawie Łukasz Męderak, który po indywidualnej akcji pod koniec meczu dał zwycięstwo gościom.

AP Wisła Czarny Dunajec – Granit Czarna Góra   8:2  (4:0)

Składy:
AP Wisła Czarny Dunajec: Guzik, Majerczyk, Madziar W, Miętus, Kozak, Gałecki, Madziar M, Krupa, Zatłoka, Haberny, Pazurkiewicz
Rezerwowi: Wilkowicz, Starowicz, Rafacz, Stefaniak, Winnicki, Rączkowski
Granit Czarna Góra : Korczyk M, Kiernoziak Sz, Milon, Sarna M, Gryglak, Kiernoziak K, Sarna P, Maryniarczyk D, Sztuczka, Gnida, Waksmundzki
Rezerwowi: Wojeński, Dzierżęga, Korczyk Ł, Michalski, Ciągwa, Gogola, Maryniarczyk M

8’ GOL! - Krupa podaje do Miętusa i ten sam na sam wykańcza sytuacje
13’ GOL! - Pazurkiewicz strzela na bramkę a jego strzał dobija Krupa
36’ GOL! - Indywidualna akcja Miętusa zakończona golem
41’ GOL! - Krupa zagrywa z bocznego sektora boiska a akcję wykańcza Majerczyk
50’ GOL! - Piłka za plecy obrońców i zawodnik gości Michalski pewnie lobuje bramkarza
54’ GOL! - Strzał z dystansu zawodnik Granitu przecina piłkę która ląduje w bramce
58’ GOL! - Pazurkiewicz zagrywa do Rafacza a ten sam na sam jest skuteczny
65’ GOL! - Krupa wyrzuca piłkę z autu a tam Pazurkiewicz strzela bramkę z woleja
83’ GOL! - Ponownie Pazurkiewicz zagrywa do Miętusa i ten sam na sam się nie myli
87’ GOL! - Rafacz podaje do Pazurkiewicza który mija bramkarza i strzela bramkę do „pustaka”

Fantastycznie spisuje się beniaminek z Czarnego Dunajca. Po zwycięstwie nad lokalnym rywalem w derbach, tym razem drużyna Łukasza Pazurkiewicza rozstrzelała piłkarzy Granitu Czarna Góra, i będąc zdecydowanie skuteczniejszą ekipą usadowiła się w górnej części tabeli.

Lokomotiv Chabówka – Przełęcz Łopuszna   3:4  (2:3)

Składy:
Lokomotiv Chabówka – Polaniak, Miśkowiec, Petryla, Ślaga, Rapacz K, Smętek, Nawara, Sularz, Czyszczoń, Wojtyczko, Wnękowicz
Rezerwowi: Pazdur, Aksamit, Rapacz D, Pyka, Gwiżdż
Przełęcz Łopuszna: Śledziński, Chmielak D, Chowaniec J, Chmielak M, Maciasz, Łęczycki K, Kamoń P, Kamoń J, Ligęza, Chowaniec W, Chowaniec B
Rezerwowi: Klamerus, Chowaniec K, Łęczycki M

Wyrównany mecz obejrzeli kibice w Chabówce. Padło aż 7 goli, ale to goście byli bardziej skuteczni na placu i strzelili o jedną bramkę więcej, co dało im cenne zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem na placu był Maciasz zdobywca który ustrzelił hat - tricka

GKS Łapsze Niżne – Lubań Zapora II   0:4  (0:1)
0:1   M. Sikora
0:2   M. Sikora
0:3   Wróbel
0:4   Franczak ( as. Hagowski)

Składy:
GKS Łapsze Niżne: Kurczak, Jamróz, Majerczak, Bogaczyk, Kubasek, Kowalczyk, Stanek, Truty, szewczyk, Chmiel
Rezerwowi: Dudas, Borowski, Handzel B, Handzel D, Szewczyk
Lubań II Zapora : Sikora J, Koczór, Franczak, Słowik, Bałuk M, Bednarczyk, Hagowski, Wróbel, Sikora M, Kowalczyk, Ostachowski
Rezerwowi: Sopata, Sikora Ł, Sikora A, Jandura, Bałuk E, Klag

14’ GOL! - podanie Wróbla z 30 metra przejmuje Sikora i sam na sam nie marnuje sytuacji
57’ GOL! - błąd obrony gospodarzy, piłkę przejmuje Sikora i strzela z 25 metrów nie do obrony
63’ GOL! - rzut wolny z prawej strony. Wróbel strzela bramkę na 3:0
87’ GOL! - Hagowski podaje za plecy obrońców do Franczaka i ten będąc sam na sam ustala wynik meczu

Zawodnicy Lubania przyjechali do Łapsz jak po swoje. Przez cały przebieg spotkania zdecydowanie panowali na boisku co udokumentowali czterema golami odnosząc pewne zwycięstwo.

Czarni Czarny Dunajec – Jarmuta Szczawnica   6:1  (3:0)

Składy:
Czarni Czarny Dunajec : Slesarchuk, Strączek, Cikowski, Kulman, Wesołowski, Pająk, Obrochta, Toczek, Marusarz, Pachabut, Bukowski
Rezerwowi : Wiśniewski, Styrczula, Zając, Wszołek, Stopka
Jarmuta Szczawnica : Zbozień, Franosz, Boczoń, Konopka, Dziedzic, Mikołajczyk, Kubowicz, Kącik, Latawiec, Słowik, Wolski
Rezerwowi : Magda, Maślanka, Sroka

Momenty były…..
2’ GOL! - w polu karnym faulowany Pająk. Cikowski pewnie egzekwuje jedenastkę
12’ GOL! - dośrodkowanie Pająka z rzutu rożnego i Pachabut głową podwyższa wynik
25’ GOL! - ponownie Pająk faulowany w jedenastce. Cikowski nie myli się z jedenastu metrów
55’ GOL! - Mikołajczyk z 20 metrów skutecznie lobuje bramkarza Czarnych
62’ GOL! - Indywidualna akcja Wesołowskiego który pięknie strzela po ziemi
75’ GOL! - Pająk zagrywa do Wesołowskiego który lobuje bramkarza Jarmuty
80’ GOL! - Wesołowski po kontakcie z piłką nieszczęśliwie zderza się z bramkarzem gości jednak piłka wpada do bramki

Młoda drużyna ze Szczawnicy nie dała rady osiągnąć dobrego wyniku w Czarnym Dunajcu. Czarni byli zdecydowanie lepszą drużyną i pewnie wygrali. Najlepszy na boisku Wesołowski zanotował hat-tricka, jednak pod koniec meczu pechowo zderzył się z bramkarzem. Musiała interweniować karetka, gdzie stwierdzono u niego wybicie barku.

KS Zakopane – Bór Dębno   0:2  (0:1)
0:1   Iglar
0:2   Kozioł Sz.

Składy:
KS Zakopane: Paszuda, Cudzich, Fąfrowicz, Tkachuk, Pałka, Stalmach, Borzęcki, Lipowy, Berbeka, Marusarz, polak
Rezerwowi : Karpiel, Demchenko, Palmrich, Szczygieł, Deskiewicz, Wójt, Piekarczyk, Stachura, Mątkowski
Bór Dębno: Pyrek, Groński, Gąsiorek, Grzywnowicz M, Iglar T, Kozioł M, Potoczak M, Grzywnowicz T, Guroś M, Kozioł Sz, Dutkiewicz
Rezerwowi : Potoczak K, Klamerus, Brynczka, Kudasik, Guroś K, Potoczak P, Szlembarski, Zoń

15’ GOL! - wrzutka z rzutu rożnego i T. Iglar daje prowadzenie gościom
55’ GOL! - przejęcie piłki przez Kozioła i ten strzela celnie w prawy róg bramki Paszudy

Mecz w Zakopanem pod dyktando gości z Dębna. Beniaminek walczył dzielnie, ale w każdej z odsłon stracił po jednej bramce z drugą drużyną poprzedniego sezonu. Bór ponownie zdobywa trzy punkty i pokazuje, że będzie się bił o najwyższe lokaty w bieżących rozgrywkach. Szybko musieliśmy się przestawić na inną grę niż parę dni temu na naszym boisku - mówi trener Boru Sebastian Gąsiorek. Dzięki coerpliwej grze w I połowie stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji. Po przerwie przeciwnik wyszedł odważnej, gra stała się bardziej chaotyczna w naszych szeregach. Brakło spokoju a mogliśmy wypunktować przeciwnika. Cieszy gra defensywna, a z przodu w kolejnym meczu dwa razy piłka stemplowała obramowanie bramki.

Dunajec Ostrowsko – Skalni Zaskale  2:0 ( 2:0)
1:0   Zubek
2:0   Jurkowski

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Zagata K, Sral Ł, Moczarny, Krupa, Budz, Jurkowski, Kozieł, Zubek, Zagata W, Gucwa, Sral M
Rezerwowi: Kucek, Kołodziejczyk, Zagata P
Skalni Zaskale: Byrnas, Waliczek, Chorążak K, Gacek, Duda, Luberda, Łęczycki M, Sternal, Łukaszczyk, Józefczak, Topór
Rezerwowi:Strug, Strama S, Chorążak J, Łęczycki K, Strama K, Sowa, Chrobak

10’ GOL! - Zubek wychodzi sam na sam i celnie strzela
30’ GOL! - Z rzutu wolnego uderza Jurkowski i podwyższa prowadzenie dla gospodarzy
35’ – Zawodnik Zaskala Józefczak marnuje rzut karny
80’ – Jurkowski marnuje rzut karny dla gospodarzy

W meczu sąsiadów zza między lepsi piłkarze z Ostrowska. Pierwsza połowa zadecydowała o wyniku spotkania. W II odsłonie gole nie padły i punkty zostały w Ostrowsku