02.07.2023 | Czytano: 1703

IE. Złoto, srebro i brąz na zakończenie (+zdjęcia)

Ostatni dzień igrzysk europejskich przynosi kolejne medale dla Polski. W Nowym Targu zakończył się turniej bokserski. Wczoraj i dzisiaj odbyły się walki finałowe. Niestety bez udziału naszych reprezentantów. 
Sprawili największy zawód, bo nie wykorzystali świetnej okazji, by walczyć kwalifikacje olimpijską. A wywalczyło ją 22 zawodników i tyleż zawodniczek. Aż sześcioro biało-czerwonych doszło do etapu, w którym byli zaledwie o jedną walkę od awansu. Żadne z nich jednak tej walki nie zakończyło zwycięstwem. Muszą liczyć więc na sukces w światowym turnieju kwalifikacyjnym. 
 
Kickboxerzy ze złotem
 
Dzisiaj najcenniejszy sukces odniósł kickboxer, Robert Krasoń, który pokonał w finale Hiszpana Mohammeda Hamdi Hajjiego. To pięćdziesiąty  i ostatni medal biało-czerwonych w tej imprezie. Brązowe krążki w tej dyscyplinie zdobyli Oskar Sobański (63,5 kg), Jakub Pokusa (75 kg), Kinga Szlachcic (60 kg) i Karolina Juja (70 kg).
 
Zwolińska razy dwa
 
W sobotę srebro, w niedzielę... powtórka z rozrywki! Klaudia Zwolińska ma za sobą świetny okres. Polka uzyskała dziewiąty wynik w półfinale, jednak w decydującej odsłonie spisała się znakomicie. Dopiero ostatnia rywalka w stawce, Niemka Elena Lilik uzyskała lepszy czas.
 
Teqball zrobił furorę
 
Adrian Duszak i Marek Pokwap pokonali Rumunów Apora Gyorgydeaka i Szabolcsa Ilyesa 2:1 (12:1, 8:12, 12:10) w teqballu i na ich szyjach zawisł brązowy krążek. Biało-czerwoni byli krok od awansu do wielkiego finału. Po... dwudniowej rywalizacji w 1/2 finału i długim, wyrównanym boju, ostatecznie ulegli rywalom z Węgier 1:2.
 
50 medali i tylko dwie kwalifikacje olimpijskie
 
Polska zakończyła udział w IE z dorobkiem 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych medali. Zaledwie z  dwiema nowymi kwalifikacjami olimpijskimi. Wywalczyli je Natalia Kochańska i Łukasz Gutkowski. Trzecią niemal na pewno dołoży Klaudia Zwolińska, choć by stało się to oficjalne musi poczekać do mistrzostw świata. Dużą szansę mają rugbistki w odmianie siedmioosobowej, które przegrały w finale z Wielką Brytanią.
 
Stefan Leśniowski
Foto Szymon Pyzowski
 

Komentarzereklama