30.06.2023 | Czytano: 1409

IE. Kolejny medal w teqballu. Kontrowersyjna porażka Polski. Rekord skoczni (+zdjęcia)

W Zakopanem o medale walczyły skoczkinie na Dużej Krokwi, a w Nowym Targu bokserzy stoczyły półfinałowe boje. 
W obu tych dyscyplinach nie odnieśliśmy sukcesu. Dwójka biało p-czerwonych w boksie przegrała swoje walki i nie udało im się wywalczyć paszporty do Paryża.  Na pierwszą kwalifikację olimpijską w boksie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. W półfinałach igrzysk europejskich, których stawką były bilety do Paryża, przegrali Mateusz Bereźnicki i Elżbieta Wójcik. Szczególnie kontrowersyjna wydaje się być porażka naszej reprezentantki w kategorii do 75 kilogramów, która uległa Irlandce Aoife O’Rourke. Reprezentanci Polski w boksie zakończyli rywalizację w igrzyskach europejskich z dwoma brązowymi medalami. Oprócz Wójcik, zdobył go Mateusz Bereźnicki (92 kg). Polak przegrał zdecydowanie z Włochem Azizem Abbesem Mouhiidine 0:5 (30:25, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27).
 
W skokach  nie liczyliśmy na medale. Nasze panie jeszcze nie są tak dobre jak panowie w tej dyscyplinie. Najlepsza z Polek Nicole Konderla zajęła 19. miejsce. Do finałowej serii zakwalifikowała się również Anna Twardosz, która dziesięć pozycji niżej została sklasyfikowana niż jej koleżanka. Słowenka Nika Kriznar okazała się najlepsza, która pierwszej serii ustanowiła kobiecy rekord skoczni – 137,5 m. Na podium stanęły też jej rodaczka Nika Prevc i Niemka Selina Freitag.
 
 
Mamy kolejny medal w teqballu. Polski mikst w składzie Alicja Bartnicka i Marek Pokwap po znakomitych występach w piątkowym turnieju zdobył brąz igrzysk europejskich w Krakowie. W najważniejszym spotkaniu pokonał czeską parę Lukas Flaks/Gabriela Zachova 12:6, 12:10.
 
Stefan Leśniowski
 

Szymon Pyzowski

Komentarzereklama