29.06.2023 | Czytano: 1559

Dwa srebra. Gościnni skoczkowie

W czwartek z samego rana rozpoczęły się zmagania mężczyzn na Średniej Krokwi w Zakopanem. Pierwotnie zawody miały odbyć się w środę, jednak z powodu złych warunków pogodowych organizatorzy zdecydowali się po skokach 42 zawodników przenieść rywalizację na czwartkowe przedpołudnie. 
My liczyliśmy na dobre skoki Polaków i przede wszystkim na medale. W końcu dla tej popularnej w naszym kraju zimowej dyscyplinie rozgrywane są podczas Igrzysk Europejskich. Niestety, Polacy okazali się gościnni, oddali całe podium gościom. Daniel Tschofenig wygrał konkurs. Austriak prowadził już po pierwszej serii zmagań i ostatecznie wyprzedził kolejnych na podium Jana Hoerla oraz Gregora Deschwandena. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął siódme miejsce i otarł się o rekord skoczni.  Na 10 miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki, Kamil Stoch ukończył zmagania na 22 pozycji, a  pięć pozycji niżej uplasował się Kacper Juroszek.
 
 
Po południu do rywalizacji na Średniej Krokwi przystąpiły drużyny mieszane. Reprezentacja Polski w składzie: Anna Twardosz, Dawid Kubacki, Nicole Konderla, Piotr Żyła zajęła piąte miejsce. Triumfowali Austriacy, a na podium stanęli też Norwegowie i Słoweńcy.
 
 
Sędziowie zawiedli. Polacy złoci czy srebrni?  
 
Polska drużyna kapitalnie popłynęła w wyścigu o medale igrzysk europejskich w kajakarstwie górskim. Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut i Dariusz Popiela zakończyli zawody na drugim miejscu, ale... po czasie sędziowie dopatrzyli się błędu niedoszłych triumfatorów. Po doliczeniu Hiszpanom punktów karnych, nasi reprezentanci awansowali na pierwszą pozycję, ale... po kilkunastu minutach znów arbitrzy uplasowali ich na drugiej. Polki (Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik, Dominika Brzeska) nie ustrzegły się błędów i zajęły piątą pozycję w drużynówce.
 
Srebro w  teqballu
 
Srebrny medal wywalczył Adrian Duszak  teqballu. Polak awansował do finału turnieju singlistów w teqballu, zdecydowanie pokonując Węgra Csabę Banyika. O złoto zagrał z reprezentantem Rumunii Aporem Gyoergydeakiem i przegrał 0:2 (8:12, 9:12) w setach. Rumun to mistrz świata. Teqball polegająca na odbijaniu piłki (nogami, ciałem lub głową ) tak, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany dla tego sportu stół, po stronie przeciwnika.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama