28.06.2023 | Czytano: 1252

IE. Skoki odwołane. Złoto w strzelectwie. Dwie wygrane walki w boksie

Konkurs skoków narciarskich rozgrywany w ramach Igrzysk Europejskich został przerwany. Powodem wstrzymania zmagań na Średniej Krokwi w Zakopanem były niekorzystne warunki atmosferyczne. Organizatorzy przenieśli zawody na jutro przedpołudniem. 
Przez długi czas konkurs toczył się płynnie. Warunki nie wymuszały przerw w rywalizacji. Kiedy do końca zmagań zostało 12 zawodników, wówczas wiatr stał się mocniejszy. Organizatorzy długo czekali na poprawę aury, ale nie doczekali się.  
 
W stolicy Podhala trwa turniej bokserski i walka nie tylko o medale, ale również o paszport do igrzysk olimpijskich w Paryżu.  Do ćwierćfinałów dostało się ośmiu biało –czerwonych.  Niestety w sesji popołudniowej w kategorii do 66 kg Aneta Rygielska przegrała 0:5 z Turczynką Busenaz Surmeneli. Z kolei Jakub Słomiński został zdyskwalifikowany w ćwierćfinale do 51 kilogramów w pojedynku z Francuzem Billalem Bennamą.
 
Boksujący w kategorii do 92 kg Mateusz Bereźnicki pokonał jednogłośnie na punkty Izraelczyka Yana Zaka i awansował do półfinału igrzysk europejskich. Tym samym, Polak ma już zapewniony co najmniej brązowy medal IE, a jeśli wygra kolejny pojedynek będzie pewny wyjazdu do Paryża na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.
 
W ćwierćfinale w kategorii do 54 kilogramów Sandra Drabik skrzyżowała rękawice  z Lenutą Lacramio Perijoc z Rumunii i przegrała jednogłośnie.  Nie przeszła ćwierćfinału Julia Szeremeta, która w kategorii do 57 kilogramów przegrała 0:5 z Bułgarką Swietłaną Kameno Stanewą. Jako jedyna zwycięstwo odniosła Elżbieta Wójcik, która pokonała 5:0 Turczynkę Isildar. Nasza reprezentantka ma już zapewniony medal, ale niestety w tej kategorii do rozdania na IE są tylko dwie kwalifikacje olimpijskie. Wójcik musi więc awansować do finału.
 
W drużynowej rywalizacji kobiet w strzelectwie biało-czerwone awansowały do finału, w którym musiały uznać wyższość Ukrainek. Tym samym Polki zdobyły srebro. Do rywalizacji strzeleckiej kobiet z 25 metrów Polska przystąpiła w składzie: Joanna Wawrzonowska, Klaudia Breś i Julita Borek. Polki świetnie zaprezentowały się w drugiej części kwalifikacji. Zajmując drugie miejsce zapewniły sobie awans do finału. Łącznie polski zespół zdobył 438 punktów. Na pierwszym miejscu tę część rywalizacji zakończyły Ukrainki z dorobkiem 439 punktów.
 
Stefan Leśniowski
 

Szymon Pyzowski

Komentarze

reklama