07.02.2009 | Czytano: 2055

Pięć medali więcej

W drugim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w snowboradzie rozegrane zostały zawody w snowboardcrossie. Swoją dominację potwierdzili reprezentanci F 2 Dawidek Team Zakopane. Do wcześniejszych sześciu medali, dorzucili kolejne pięć - dwa złote i tyleż srebrnych i jeden brązowy.

W juniorkach młodszych rewanż wzięła Ewa Sichelska (F 2 Dawidek Team), która pokonała reprezentantkę AZS Zakopane – Annę Żyłkę. Zamieniły się miejscami w porównaniu z pierwszym dniem zawodów. Na 18. pozycji imprezę zakończyła Aleksandra Wiesiołek (F 2 Dawidek).

Rywalizacja chłopców zakończyła się triumfem Łukasza Martynka (CCS Cieszyn). Srebrny medal zawisł na szyi reprezentanta F2 Dawidek – Jędrzeja Leśniakiewicza. Tuż za podium znalazł się jego kolega klubowy Michał Hadaś. Dwaj pozostali reprezentanci tego klubu uplasowali się na miejscach 10. i 12. Pierwszą dziesiątkę zamknął Oskar Szałas, a dwa miejsca niżej sklasyfikowany został Piotr Długosz. Dopiero 22. był Jan Cichomski z AZS Zakopane.

W juniorkach dwa pierwsze miejsca padły łupem zawodniczek F 2 Dawidek Team. Zwyciężyła Aleksandra Król przed Olgą Niemiec. Na piątej pozycji znalazła się ich koleżanka z teamu - Weronika Biela. Dwa miejsca niżej sklasyfikowano Natalie Ficek z AZS.

Oto kolejne miejsca naszych reprezentantek: 9. Roksana Bom (Dawidek), 12. Dominika Mus (Dawidek), 13. Katarzyna Szymańska (AZS), 14. Maria Dawidek, 15. Sonia Kaczmarczyk, 17. Oliwia Bom ( wszystkie Dawidek).

Złoty medal w kategorii juniorów wywalczył snowboardzista AZS Zakopane Michał Gaczołek. Na najniższym stopniu podium stanął Jędrzej Derda z F 2 Dawidek Team i Tomasz Król z AZS. Na 8. pozycji zawody ukończył kolejny „akademik” Jakub Ossowski, zaś na 11. i 18 miejscu uplasowali się: Oskar Bom i Piotr Tokarczyk (obaj F2 Dawidek Team).