15.06.2023 | Czytano: 903

Unihokeiści z "11" obronili tytuł Mistrza Polski (+zdjęcia)

W dniach 9-11 czerwca 2023r. w Elblągu odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców rozgrywane w ramach XXVIII Festiwalu Unihokeja. W finałowym turnieju udział wzięło 16 zespołów podzielonych na 4 grupy.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu od początku rozgrywek spisywali się bardzo dobrze. W fazie grupowej zwyciężyli z zespołami z Bierzwnika (7:1), z Żabiego Rogu (12:0) oraz z Łodzi (2:1). W kolejnym etapie turnieju pokonaliśmy reprezentantów Opola 6:1, zapewniając sobie grę w półfinale z pierwszego miejsca.

W niedzielny poranek rozegrali ostatni mecz grupowy, w którym spotkali się z ubiegłorocznym rywalem z finału – drużyną z Sanoka. W przypadku remisu lub porażki sanockich unihokeistów, drużyna uznawana za jednego z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju, odpadłaby z  walki o medale. Tak się jednak nie stało i po emocjonującym meczu, nowotarżanie musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 1:3.

W półfinale drużyna z Podhala rozbiła 7:0 drużynę z Dębicy i w finale mierzyła się ponownie z ekipą z Sanoka. Uczniowie "jedenastki" podrażnieni porażką w fazie grupowej, mocno zmobilizowani wyszli na boisko i zagrali koncertowo. W pierwszej akcji meczu Wiktor Dobrzyński pokonał bramkarza rywali i od tego momentu nasza dominacja trwała do końca spotkania. Kolejną bramkę w pięknym stylu zdobył Jakub Pieprzak, a ostatni cios zadał strzałem z dystansu Eryk Duda podczas gry w przewadze. Wynik meczu finałowego 3:0, radość zwycięzców - płacz pokonanych.

Uczniowie Szkoły Popdstatwej nr 11 po raz drugi z rzędu zdobyli tytuł najlepszej szkolnej drużyny w Polsce w kategorii dzieci!

Skład mistrzowskiego zespołu: Walicki Bartłomiej, Parszywka Bartosz, Kamiński Jan, Pieprzak Jakub, Dobrzyński Wiktor, Molek Maciej, Marek Maciej, Węglarczyk Patryk, Duda Eryk, Szlachtowski Mieszko, Zubek Szymon. Opiekun zespołu Bartosz Gotkiewicz

Organizatorzy i sędziowie dokonali wyboru najlepszego zawodnika turnieju, którym został uczeń SP nr 11 w Nowym Targu – Jakub Pieprzak.

Tytuł najlepszego strzelca turnieju wywalczył również uczeń szkoły – Szymon Zubek.Świetne mistrzostwa w naszym wykonaniu. Choć nie graliśmy w optymalnym zestawieniu (brak Gabriela Wsóła) to byliśmy bardzo pewni na boisku. Chłopcy od początku turnieju grali ładny dla oka unihokej, cieszyli się grą, byli skuteczni pod bramkę przeciwnika i bardzo dobrze bronili. Nawet w przegranym meczu grupowym z Sanokiem zaprezentowaliśmy się z dobrej strony lecz to przeciwnik był skuteczniejszy. Myślę jednak, że ta porażka grupowa w pewnym sensie nam pomogła, chłopcy sami się mobilizowali i wiedzieli, że czeka nas ciężka droga do zwycięstwa.

Przez cały turniej pewnie w bramce spisywał się Bartek Walicki, który przepuścił najmniej bramek z wszystkich bramkarzy na turnieju. Znakomita gra wszystkich obrońców, którą dowodził Bartosz Parszywka oraz najskuteczniejsze ataki w rozgrywkach, dowodzone przez dwóch świetnych środkowych – Eryka Dudę i Jakuba Pieprzaka.

Cała drużyna zasłużyła na wielkie gratulacje, ponieważ każdy z zawodników swoją postawą i zaangażowaniem na boisku przyczynił się do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Na zakończenie chciałbym wspomnieć o roli w drużynie naszego kapitana – Jakuba Pieprzaka. Na boisku i poza boiskiem dowodził zespołem, a prowadzona przez Kubę rozgrzewka z „pajacykami” była nagrywana przez kibiców innych drużyn. Świetny w defensywie, czarował w ofensywie. Jestem przekonany, że pewność siebie i pozytywne nastawienie Kuby wpłynęło na resztę zespołu i przyczyniło się do końcowego sukcesu.

Opiekun oraz uczniowie dziękują za możliwość uczestnictwa w turnieju Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, Rodzicom zawodników, MSZS w Krakowie oraz prywatnemu sponsorowi, który przekazał 2000 zł na przejazd uczniów na zawody.  

Dziękujemy również firmie Pana Zapotocznego za bezpieczny przejazd na zawody i panu kierowcy, który od dwóch lat gdy jest na naszych meczach to przynosi szczęście w postaci zwycięstw.


Bartosz Gotkiewicz


 

Komentarze

reklama