10.06.2023 | Czytano: 4432

Klasa A: mecz bramkarzy w Kluszkowcach, Lubań o krok od awansu! (dwie galerie)

W dniu dzisiejszym rozgrywana jest 24 kolejka podhalańskiej Klasy A. Na początek w Kluszkowcach fantastycznie zaprezentowali się bramkarze, którzy wybronili szereg sytuacji stuprocentowych dla swoich drużyn.

Lubań Zapora II Kluszkowce - Orawa Jabłonka   2:2  ( 1:0 )
1:0   Leśnicki (as. Kowalczyk)
1:1   Kasprzak
1:2   Męderak
2:2   Dziatkowicz

Składy:
Lubań Zapora II Kluszkowce: Sikora J, Kowalczyk Sz, Gorlicki A, Wróbel, Słowik. Sopata A, Bednarczyk, Dziatkowicz, Leśnicki, Sikora M, Ostachowski
Rezerwowi: Nazarenko, Ciesielka, Kowalczyk M, Batkiewicz, Klag, Plewa, Sopata W. Kowalczyk Sz
Orawa Jabłonka: Potaczek, Zubrzycki, Skoczyk, Utrata, Dworszczak, Brząkała, Męderak, Zahora I, Smutek, Sikora, Zahora K
Rezerwowi: Krzysiak, Joniak, Andrasiak, Kasprzak, Bałos, Marzec, Kostenko

13’ GOL! – Trójkowa akcja Zapory, Ostachowski wrzuca z wolnego do Kowalczyka. Ten zagrywa głową do Leśnickiego, który również z główki daje prowadzenie gospodarzom
15’ – Męderak wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale Sikora górą
22’ – ponownie Męderak jest oko w oko z Sikorą i przegrywa kolejny pojedynek
49’ GOL! - błąd obrońcy gospodarzy.  Kasprzak będąc przed bramkarzem nie marnuje sytuacji
51’ GOL! - Męderak odbiera piłkę obrońcy Zapory i strzela nie do obrony po długim rogu
75’ GOL! - wrzutka w pole karne. W zamieszaniu przytomnie znajduje się Dziatkowicz który doprowadza do remisu
78’ – akcja Zapory prawą stroną boiska. Sikora strzela na bramkę, ale golkiper w akrobatyczny sposób broni
84’ – Dziatkowicz strzela po akcji z lewej strony boiska, ale piłkę z linii bramkowej wybija obrońca
90’ – piłkarze Orawy wychodzą z kontrą, jednak w sytuacji dwa na jeden Sikora wybija piłkę na rzut rożny

To był mecz mecz bramkarzy. Tak goście i gospodarze zaprezentowali ofensywną grę. Orawa prezentowała futbol bardziej dojrzały i w większym stopniu kontrolowała wydarzenia boiskowe. Jednakże szereg sytuacji stworzonych przez obydwie ekipy bronili bardzo dobrze dysponowani tego dnia bramkarze. Wynik remisowy jest sprawiedliwy i nikogo nie krzywdzi.

Unia Naprawa – Lubań Tylmanowa   0:2  ( 0:2 )
0:2   H. Michałczak
0:2   Zep

Składy:
Unia Naprawa: Kania, Masłowski, Żegleń, Mirek, Proszek K, Święchowicz M, Białoński, Flaga, Masłowiec, Proszek J, Święchowicz T
Rezerwowi: Kowalczyk, Nowak, Wyka, Jąkała, Flaka, Biernat, Kulka, Janiak, Gacek
Lubań Tylmanowa: Gołdyn H, Michałczak H, Ziemianek K, Lizoń, Kołodziej, Michałczak D, Kurnyta, Adamczyk, Ligas, Gołdyn S, Zep
Rezerwowi : Ziemianek S, Zacher, Hebda, Noworolnik, Kozielec A, Kozielec K, Matyszok, Pierzchała, Stapkowicz

22’ GOL! – H. Michałczak pięknie strzela z ostrego kąta do bramki gospodarzy
27’ GOL! - wyrzut z autu na pole karne. Do głowy dochodzi Zep i strzela gola

Lubań Tylmanowa nie odniósł wysokiego efektownego zwycięstwa nad drużyną broniącą się przed spadkiem, ale nie to było najważniejsze. Wystarczyły pierwsze minuty spotkania w których goście strzelili dwa gole, by kontrolować przebieg meczu. Liczyły się punkty które Lubań pewnie wywiózł z Naprawy. Dla gospodarzy sytuacja staje się dramatyczna, bowiem utrzymanie się w A klasie będzie zadaniem bardzo trudnym, mając w perspektywie tylko dwa spotkania do końca sezonu.

Granit Czarna Góra – GKS Łapsze Niżne  2:2  ( 2:0 )
1:0   Milon
2:0   Milon ( as. Gryglak)
2:1   Chmiel M
2:2   Chmiel M

Składy:
Granit Czarna Góra: Wcisło, Kiernoziak Sz, Milon, Gryglak, Kiernoziak K, Sarna, Maryniarczyk D, Sztuczka, Gnida Waksmundzki, Maryniarczyk D
Rezerwowi: Michalski, Mirga, Chowaniec, Szyszka, Gogola, Pawlica
GKS Łapsze Niżne: Kurczak, Wida, Truty, Kubasek, Kowalczyk, Labuda, Chmiel Mateusz, Nowobilski, Fryźlewicz, Handzel, Chmiel Marek
Rezerwowi: Rusnarczyk, Dudas, Stanek, Brynczka, Topór D, Topór A

12’ GOL! – Sz. Kiernoziak uderza na bramkę. Golkiper odbija piłkę przed siebie do której dopada Milon i strzela pierwszego gola
27’ GOL! - trójkowa akcja gospodarzy. Sztuczka zagrywa do Gryglaka a ten do Milona, który uderza pod poprzeczkę
29’ – dwie akcje gości w których pewnie interweniuje bramkarz Granitu
48’ GOL! - rzut rożny wykonany na długi słupek i M. Chmiel zdobywa bramkę kontaktową
51’ GOL! - rzut rożny, tym razem podanie dołem. Chmiel obraca się w polu karnym z piłką i nie daje szans bramkarzowi

Bardzo ważny punkt w kontekście utrzymania wywieźli piłkarze GKS-u Łapsze Niżne z Czarnej Góry. Spotkanie było wyrównane i w końcówce bardzo nerwowe, ale wynik końcowy jest sprawiedliwy.

Czarni Czarny Dunajec – Lokomotiv Chabówka  6:2  ( 2:2 )

Składy:
Czarni Czarny Dunajec : Slesarchuk, Wiśniewski, Marusarz, Cikowski, Żuchowski, Kulman, Wesołowski, Pająk, Pachabut, Bukowski, Strączek
Rezerwowi : Stopka, Stopka Studencki, Kajmowicz, Krupa, Miętus, Wszołek, Toczek
Lokomotiv Chabówka : Polaniak, Miśkowiec, Łukaszka, Rapacz, Smętek, Nawara, Macioł, Czyszczoń, Ślaga, Wnękowicz, Petryla
Rezerwowi : Sularz, Pyka, Świder

Momenty były…..
4’ GOL! - piękny strzał Macioła w samo okienko bramki daje przyjezdnym prowadzenie
4’ – po wznowieniu ze środka boiska Żuchowski trafia w słupek
20’ GOL! - dynamiczna akcja z prawej strony Lokomotivu i Rapacz z głowy podwyższa prowadzenie
24’ GOL! - Pająk zagrywa do Wesołowskiego i ten dostawia nogę do pustej bramki
42’ GOL! - w polu karnym faulowany Wesołowski. Rzut karny na gola zamienia Cikowski
46’ GOL! - tym razem faulowany jest w jedenastce Żuchowski. Cikowski ponownie pokonuje bramkarza z rzutu karnego
63’ – Żuchowski uderza piłkę z głowy która trafia w poprzeczkę
75 GOL! - Pająk zagrywa piłkę z prawej strony i tam Żuchowski głową podwyższa prowadzenie
78’ GOL! - Wesołowski zagrywa do Pająka który pewnie lobuje bramkarza
90’ GOL! - Pająk wychodzi sam na sam i ustala wynik meczu

Tylko pierwsza połowa w meczu Czarnych z Lokomotivem była wyrównana. Druga odsłona to już pewna dominacja gospodarzy, którzy strzelili cztery gole i pewnie zgarnęli trzy punkty. Tym samym drużyna z Czarnego Dunajca nadal utrzymuje miejsce na podium w końcówce rozgrywek.

Dunajec Ostrowsko – Skalni Zaskale  1:1  ( 0:0 )
0:1 Król ( as. Mąka)
1:1 Kozieł

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Sobański, Ambroż, Budz, Krupa, Kamiński K, Mąka, Zajdel, Sral, Skałuba, Kozieł
Rezerwowi: Brynkus, Kucek, Moczarny, Szubert, Mucha
Skalni Zaskale: danych brak

80’GOL! – wrzutka z bocznej strefy boiska i Król daje prowadzenie gościom
90’ GOL! - dośrodkowanie na Kozieła i ten celnym strzałem ustala wynik meczu

To był bardzo wyrównany mecz. Zawodnicy tak Dunajca jak i Zaskala pudłowali na potęgę, speszeni chyba dosyć dużą ilością widzów na trybunach. Bardzo cenny punkt dla Ostrowska uratował Kozieł po świetnej wrzutce Mąki

Składy:
Wierchy Lasek: Nykaza J, Plewa M, Pudzisz, Gał, Bocheński, Jaróg, Plewa G, Nykaza R, Trzoniec, Plewa M, Włodarczyk
Rezerwowi: Witkowski, Duda, Wójciak, Truty, Jaróg, Benedyk, Czaja, Jurzec
Przełęcz Łopuszna: Klamerus D, Klamerus A, Chowaniec J, Chowaniec A, Chmielak A, Drożdż, Maciasz, Sowa, Łęczycki, Kamoń P, Ligęza, Chowaniec B
Rezerwowi: Śledziński, Goleniowski, Kamoń J, Chowaniec K, Chmielak D

Bór Dębno – Biali Biały Dunajec   10:0   ( 6:0 )

Składy:
Bór Dębno: Myśliwiec, Potoczak, Kucharski, Gąsiorek, Brynczka, Grzywnowicz, Iglar, Zoń, Kozioł, Dutkiewicz, Śliwka
Rezerwowi: Młynarczyk, Haręza
Biali Biały Dunajec: Duda, Grzelak, Pawlikowski, Czernik, Łapka, Łojas K, Łojas S, Jamrozowicz, Franosz, Wróbel, Niemiec
Rezerwowi: Skupień, Sobański, Zapotoczny, Bobak, Karpiel, Magdziak

W jedynym dzisiejszym meczu Bór wysoko pokonał Białych Biały Dunajec, podtrzymując nadal swoje aspiracje w walce o awans z Lubaniem Tylmanowa. Biali którzy już wcześniej zostali zdegradowani, pokazali słabą grę wręcz fatalną w defensywie. Najaktywniejszym zawodnikiem na boisku był Kacper Myśliwiec, autor hat tricka i dwóch asyst.