28.05.2023 | Czytano: 4676

Klasa A: Spadek Białych, Maciasz katem Ostrowska (+dwie galeria)

Meczem sąsiadów zza miedzy rozpoczęła się 22 kolejka podhalańskiej A klasy. Lepsi po raz drugi w sezonie okazali się piłkarze Przełęczy Łopuszna

Dunajec Ostrowsko – Przełęcz Łopuszna 1:4 ( 0:2 )
0:1   Ligęza
0:2   Ligęza
1:2   Jurkowski ( as. Kozieł)
1:3   Maciasz
1:4   Maciasz

Składy:
Dunajec Ostrowsko:  Sobański, Kamiński, Ambroż, Budz, Krupa, Jurkowski, Kozieł, Kucek, Brynkus, Skałuba, Sral
Rezerwowi : Gacek, Gucwa
Przełęcz Łopuszna:  Śledziński, Chmielak A, Drożdż, Maciasz J, Sowa, Kamoń J, Kamoń P, Klamerus A, Ligęza, Chowaniec W, Chowaniec B
Rezerwowi: Klamerus D, Goleniowski, Chmielak M, Chmielak D, Chowaniec K, Maciasz P, Wincek

Momenty były :
14’ GOL! - kontra drużyny gości i Ligeza finalizuje akcję skutecznym strzałem
20’ GOL! - kolejna akcja Przełęczy i po indywidualnej akcji Ligęza zdobywa swoja druga bramkę
45’ – Brynkus wychodzi sam na sam z bramkarzem ale golkiper broni. Dobitka Kozieła jest niecelna
67’ GOL! - akcja Kozieła który podaje do Jurkowskiego i ten pewnie pokonuje bramkarza
75’ GOL! - Maciasz jest sam na sam z Sobańskim i nie marnuje sytuacji
90’ GOL! - rzut wolny, skutecznym egzekutorem Maciasz

W meczu sąsiadujących ze sobą miejscowo podhalańskich drużyn górą ponownie Przełęcz. Na jesień ub roku wynik brzmiał 3:0 i teraz zawodnicy gości ponownie pewnie zwyciężyli różnicą trzech goli. Katem piłkarzy z Ostrowska został Jakub Maciasz, który strzelił sąsiadom zza między w dwóch meczach aż 4 gole.

Lubań II Zapora  Kluszkowce – Skalni  Zaskale  1:0   ( 1:0 )
1:0 Karol Słowik (as. Dziatkowicz)

Składy:
Lubań Maniowy – Zapora II – Sikora J, Koczór, Słowik Karol, Słowik Konrad, Bednarczyk, Jandura A, Dziatkowicz, Sikora M, Ostachowski, Ciesielka, Jandura K
Rezerwowi: Nazarenko, Sikora Ł, Kowalczyk
Skalni Zaskale : Sowa, Bryja, Chorążak K, Strama S, , Czajkowski, Truty, Luberda, Józefczak, Łęczycki K, Strama K, Waliczek J
Rezerwowi : Chorążak J, Łęczycki M, Gacek, Chrobak

1’ – akcja gospodarzy prawą stroną Dziatkowicza który zagrywa do K. Słowika. Ten jednak strzela niecelnie
17’ – M. Sikora strzela niecelnie ponad bramką
23’ – Bednarczyk uderza z 17 metra obok słupka
28’ – akcja gości lewą stroną, wrzutka na Trutego który uderza niecelnie
40’ GOL! – Dziatkowicz wypuszcza sam na sam Karola Słowika i ten nie daje szans bramkarzowi
47’ – bomba Trutego z około 20 metrów i piłka trafia w poprzeczkę
61’ – kontra Zapory ale strzał Dziatkowicza broni Sowa
69’ – rzut wolny dla Zaskala ale piłka po uderzeniu Józefczaka trafia w mur
85’ – kontra Zapory ale M. Sikora strzela w bramkarza
87’ – rzut wolny dla gospodarzy ale Ostachowski uderza obok słupka

To był mecz walki. Sytuacje były tak z jednej jak i drugiej strony. Gospodarze lepiej operowali piłką i starali się stwarzać dobre sytuacje. Skalni z kolei próbowali grać długimi piłkami szukając skutecznej kontry. Jedyna bramka padła w I połowie i punkty zgarnęli piłkarze Lubani

Czarni Czarny Dunajec – Biali Biały Dunajec 7:2 ( 4:2 )

Składy:
Czarni Czarny Dunajec : Slesarchuk, Strączek, Styrczula, Cikowski, Krzysiak, Żuchowski, Toczek, Kulman, Wesołowski, Pachabut, Zając
Rezerwowi : Bukowski, Kajmowicz, Krupa, Stopka, Wilczek, Wszołek
Biali Biały Dunajec: Duda, Pawlikowski, Granat, Czernik, Łapka, Łojas K, Sobański, Łojas S, Jamrozowicz, Franosz, Grzelak
Rezerwowi : Zapotoczny, Szostak, P, Karpiel P, Karpiel M, Wróbel, Skupień

Momenty były…..
3’ GOL! - Żuchowski zagrywa do Wesołowskiego i ten z pierwszej piłki zdobywa gola
15’GOL! - strzał Zająca broni bramkarz gości ale dobitka Wesołowskiego jest skuteczna
29’ GOL! - Toczek wypuszcza sam na sam Wesołowskiego i ten kompletuje klasycznego hat-tricka
41’ GOL! - strzał Żuchowskiego w bramkarza. Celnie dobija Kulman
43’ GOL! - rzut karny dla Białych skutecznie wykonuje Pawlikowski
45’ GOL! - dobra akcja przyjezdnych. Łojas kiwa obrońcę i strzela technicznie po ziemi
47’ GOL! - faulowany w polu karnym Krzysiak. Cikowski pewnie strzela
56’ GOL! - Cikowski zagrywa z rzutu rożnego i Żuchowski głową zdobywa gola
80’ GOL! - podanie Wesołowskiego do Toczka i ten pewnie pokonuje bramkarza gości

Jednostronny mecz odbył się w Czarnym Dunajcu. Miejscowi nie mieli litości dla Białych i pewnie wygrali strzelając im aż 7 goli. Tym samym piłkarze z Białego Dunajca na 4 kolejki przed końcem, zostali zdegradowani do niższej klasy rozgrywkowej.

Unia Naprawa – GKS Łapsze Niżne 5:1 ( 3:0 )

Składy:
Unia Naprawa: Kania, Masłowski, Białoński, Proszek K, Mastela, Kulka, Święchowicz T, Święchowicz M, Proszek J, Mirek, Biernat, Masłowiec
Rezerwowi: Jąkała, Nowak, Rypel, Gacek, , Kowalczyk, Flaka, Wyka
GKS Łapsze Niżne: Kurczak, Dudas, Rzepiszczak, Kubasek, Kowalczyk, Stanek, Borowski, Szewczyk, Chmiel, Handzel, Topór
Rezerwowi : Szewczyk

8’ GOL! – akcja Masłowca który podaje z prawej strony do Mirka i ten daje prowadzenie gospodarzom
30’ GOL! - akcja indywidualna Masłowca który strzela obok bramkarza
45’ GOL! - Masłowieclobuje bramkarza na 3:0
80’ GOL! - rzut rożny. Masłowiec zagrywa do Biernata i ten zdobywa kolejnego gola
81’ GOL! - po wznowieniu gry ze środka pola Kubasek strzela bramkę dla Łapsz
89’ GOL! - Masłowiec zagrywa do Rypela, który ogrywa bramkarza gości i strzela bramkę

To był bardzo ważny mecz dla gospodarzy i gości którzy walczą o utrzymanie w lidze. Spotkanie przebiegało wyraźnie pod dyktando piłkarzy z Naprawy, którzy odnieśli pewne zwycięstwo i zbliżyli się do swoich dzisiejszych rywali. Najlepszym piłkarzem na boisku był Kamil Masłowiec strzelec dwóch goli i autor trzech asyst. Nadmienić należy, że Unia ma jeszcze jeden mecz zaległy, i w walce na dole tabeli nic jeszcze nie jest wiadomym.

Granit Czarna Góra – Lokomotiv Chabówka 4:4 ( 2:1 )

Składy:
Granit Czarna Góra: Maryniarczyk G, Kiernoziak Sz, Milon, Dzierżęga, Maryniarczyk D, Matoniak, Kiernoziak K, Sarna P, Chowaniec, Gnida, Szyszka
Rezerwowi: Bigos, , Budz, Mirga, Ciągwa, Gogola, Pawlica, Maryniarczyk M, Sarna K
Lokomotiv Chabówka: Polaniak, Miśkowiec, Łukaszka, Wojtyczko, Smętek, Śmiałek, Sularz, Czyszczoń P, Rapacz, Ślaga, Wnękowicz
Rezerwowi: Czyszczoń T, Gwiżdż, Sumara, Pyka

12’ GOL! – indywidualna akcja D. Maryniarczyka i ten daje prowadzenie gospodarzom
33’ GOL! - ręka w polu karnym i Milon pewnie podwyższa wynik meczu
34’ GOL! - podobna sytuacja w polu karnym Granitu i sędzia dyktuje jedenastkę. Pewnym egzekutorem jest Łukaszka
48’ GOL! - zamieszanie w polu karnym. Piłkę uderza Łukaszka i Milon tak nieszczęśliwie interweniuje że futbolówka wpada do siatki
50’ GOL! - akcja gości z lewej strony. Zagranie do Ślagi i ten daje prowadzenie dla Lokomotivu
78’ GOL! - dośrodkowanie Kiernoziaka kończy bramką Mirga
80’ GOL! - akcja w polu karnym gospodarzy i sytuację wykańcza Rapacz
90’ GOL! - dośrodkowanie z boku Milona i Kiernoziak strzela gola na wagę remisu

Spotkanie Granitu z Lokomotivem było istną wymianą ciosów które zakończyło się sprawiedliwym remisem. Obydwie drużyny postawiły na ofensywę i kibice mogli obejrzeć aż 8 goli.

Lubań Tylmanowa – Orawa Jabłonka  6:4  ( 2:3 )

Składy:
Lubań Tylmanowa: Gołdyn H, Ziemianek, Michałczak H, Lizoń, Kołodziej, Michałczak D, Kurnyta, Adamczyk, Ligas, Zep, Gołdyn S
Rezerwowi: Zacher, Hebda, Świtecki, Kozielec A, Kozielec A, Matyszok, Kwit, Noworolnik
Orawa Jabłonka: Potaczek, Skoczyk, Bełciak D, Joniak, Brząkała, Męderak, Bełciak M, Gjądła, Smutek, Zahora K,
Rezerwowi : Zubrzycki, Polaczek, Krzysiak, Dworszczak, Kostenko, Zahora I

5’ GOL! – Bełciak uderza mocno i płasko po ziemi dając prowadzenie Orawie
15’ GOL! - Orawa atakuje, błąd obrony gospodarzy i Męderak strzela gola
19’ – Kurnyta strzela głową po rzucie rożnym, ale bramkarz wykonuje piękną paradę i broni
21’ GOL! – Kołodziej mocnym strzałem daje kontakt gospodarzom
29’ – błąd obrony Lubania, Gjądła wychodzi sam na sam ale strzela w słupek
35’ GOL! - Kurnyta podaje do Kołodzieja i ten uderza nie do obrony pod poprzeczkę
37’ GOL! - odpowiedź Orawy. Męderak uwalnia się od obrońców i strzela gola
47’ GOL! - Męderak płaskim strzałem podwyższa wynik meczu
53’ GOL! - Michałczak zagrywa w pole karne i tam Kurnyta strzela z głowy bramkę dla Lubania
60’ GOL! - Ligas zagrywa z boku i Kurnyta ponownie wykańcza skutecznie akcję gospodarzy
65’ GOL! - akcja gospodarzy i S. Gołdyn podwyższa skutecznym strzałem wynik meczu
80’ GOL! - Rzut rożny. Ligas centruje w pole karne i tam Adamczyk ustala wynik spotkania

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice Lubania na stadionie w Tylmanowej. Orawa Jabłonka na trudnym terenie zagrała świetny futbol w I połowie oraz na początku drugiej odsłony. Napędziła ona strachu faworytom, prowadząc już w pewnym momencie 2:4. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy włączyli piąty bieg, i strzelili piłkarzom z Jabłonki 4 gole które pozwoliły im odnieść efektowne zwycięstwo.

Bór Dębno – Wierchy Lasek 3:0 ( 1:0 )
1:0   M. Potoczak ( as. Dutkiewicz)
2:0   Kucharski
3:0   D.Iglar

Składy:
Bór Dębno: Śliwa Potoczak K, Kucharski, Gąsiorek, Iglar D, Grzywnowicz M, Iglar T, Kozioł M, Potoczak M, Dutkiewicz, Myśliwiec
Rezerwowi: Zoń, Grzywnowicz P, Potoczak P, Guroś, Kozioł Sz
Wierchy Lasek: J. Nykaza, Marcin Plewa, Mateusz Plewa, R. Nykaza, Trzoniec, Dydziak, Bocheński, Truty, Czaja, Benedyk, Witkowski
Rezerwowi : Wójciak, Jaróg

13’ – Gąsiorek strzela mocno z dystansu ale piłka mija słupek
17’ – Dutkiewicz podaje do T. Iglara na 5 metr, ale strzał ww wysoko nad bramką
22’ – ponownie Gąsiorek strzela z szesnastu metrów ale bramkarz gości na posterunku
36’ – Dutkiewicz podaje prostopadle do M. Potoczaka ale ten lobuje delikatnie nad poprzeczką
38’ GOL! - Dutkiewicz ze stałego fragmentu gry podaje do M. Potoczaka i ten główką strzela gola
40’ – Kozioł uderza z dystansu ale dobra interwencja bramkarza gości
49’ – Dutkiewicz kiwa obrońcę, wychodzi sam na sam, ale górą bramkarza
52’ – Gąsiorek główkuje minimalnie nad poprzeczką
53’ – Myśliwiec strzela wprost w golkipera
59’ GOL! - strzał oddaje M. Kozioł. Błąd bramkarza gości, do piłki dopada Kucharski i pakuje piłkę do bramki
70’ – faulowany w polu karnym T. Iglar. Dutkiewicz nie wykorzystuje jednak jedenastki
83’ – wrzutka Sz. Kozioła i M. Kozioł uderza piłkę w poprzeczkę
85’ GOL! - bardzo ładny techniczny strzał D. Iglara w samo okienko bramki Wierchów
87’ – Myśliwiec wychodzi sam na sam z bramkarzem ale przegrywa ten pojedynek

W jedynym niedzielnym meczu Bór Dębno pewnie pokonał piłkarzy Wierchów Lasek. Pierwsza połowa toczyła się w obrębie pola karnego Wierchów. Goście postawili „autobus” i prawie nie wychodząc za swoją połowę, nie stworzyli żadnej akcji pod bramką Boru. Prowadzenie gospodarze uzyskali pod koniec pierwszej odsłony. Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Piłkarze z Dębna nadal przeważali i strzelili kolejne bramki. Nadmienić należy, że gdyby nie bramkarz Lasku który grał jak natchniony, wynik byłby o wiele wyższy . Pod koniec meczu gospodarze dokonali szeregu zmian, ażeby oszczędzić kluczowych zawodników przed meczem o wszystko. Spotkanie z liderem Lubaniem Tylmanowa z Borem Dębno, odbędzie się już za tydzień!