14.05.2023 | Czytano: 1829

Razem idziemy po mistrzostwo

Taki transparent wywieszony został w hali w Łochowie, gdzie doszło do decydującego starcia o prawo gry w wielkim finale.


 
Po części  tytułowe hasło się sprawdziło, tyle tylko, że nie dotyczy to 11-krotnych mistrzów Polski.  W spełnieniu został zrobiony pierwszy krok.   Pięć razy zespoły Olimpii i Szarotki  potykały się w tym sezonie i tylko raz wygrała Szarotka. W pozostałych konfrontacjach zdecydowanie lepsi byli unihokeiści z Łochowa. Po wczorajszej przegranej kibice optymiści nowotarskiej drużyny liczyli, że dzisiaj postawią się rywalowi. Postawili się, ale tylko w pierwszych 20 minutach i częściowo w drugiej odsłonie. W ostatniej tercji to już gospodarze rządzili i dzielili na boisku.  To oni po raz pierwszy w historii klubu dotarli do finału. W nim skrzyżują kije z obrońcą tytułu Zielonką.
 
Szarotce przyjdzie walczyć o brązowy krążek z ekipą z Łodzi. Przypomnijmy, iż w poprzednim sezonie nowotarżanie przegrali w finale ze wspomnianą Zielonką.  Nowy Targ kiedyś był potęgą w tej dyscyplinie sportu, ale z roku na rok jest zjeżdżanie po równi pochyłej. Nie tylko dlatego, że Szarotka nie zagra w finale, ale dlatego, że bardzo skurczyła się baza, po wycofaniu się  Górali i Wiatru Ludźmierz, nie wspominając już o MMKS Podhale w żeńskim wydaniu. Panie zdobyły tytuł mistrza Polski i… wycofały się z rozgrywek.
 
 Olimpia Łochów- Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 8:3 (1:1, 2:0, 5:2)
1:0 K. Skura (0:48)
1:1 Hamrol – Pelczarski (18:11)
2:1 Miszczuk – Ryszawa (25:45)
3:1 D. Skura – K. Skura (39:27)
4:1 Marszał – Ryszawa  (41:34)
5:1 Sternicki – K. Skura 4   5:46)
5:2 Pelczarski – Augustyn (50:06 w przewadze)
5:3 Korczak – Augustyn (52:17)
6:3 K. Skura – Wierzchowski (57:42)
7:3 Kaniuk – M. Skura (59:08)
8:3  M. Skura – Kaniuk (59:53)
Stan rywalizacji play off do dwóch wygranych: 2:1
Olimpia: Udziela – Marszal, Wierzchowski, D. Skura, R. Guzek, Miszczuk, Moleń, Grotkowski, M. Skura, Sternicki, K. Skura, Sadolewski, Kaniuk, Chrupek, E. Guzek, Ryszawa, Kostrzewa, Skoczeń, Chawłowski. Trenerzy: Paweł Wróbel, Janusz Sternicki i Michał Skura.
Szarotka: Komperda  – Augustyn, Ligas, Vogel,  Ł. Widurski, Turwoń, Stypuła, Hamrol, Słowakiewicz, Zacher, Korczak, Żabówka,  D. Widurski, Pelczarski, Jaskierski, Baczewski, Janusz, Mirga, Wojsławski. Trenerzy: Łukasz Widurski, Mateusz Turwoń,  Karol Pelczarski.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama