12.05.2023 | Czytano: 273

SUP - deska dla każdego (art. sponsorowany)

Surfowanie to dla niektórych nie tylko zwykły sport, ale coś znacznie więcej – styl życia. Dyscyplina ta przyciąga ludzi należących różnych grup wiekowych oraz środowisk.

Niestety, standardowe deski surfingowe mogą być wymagające i trudne do opanowania, co może stanowić poważną przeszkodę w przypadku osób początkujących. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że nie mogą oni liczyć na taką formę aktywnego wypoczynku. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie – warto skorzystać z alternatywy, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Mowa tu o SUP.

SUP – deska do surfowania

W porównaniu z profesjonalnymi deskami do surfowania deska SUP ma większe rozmiary. Jej konstrukcja sprawia, że można poruszać się na SUP przy pomocy wiosła. Takie rozwiązanie sprawia, że deska SUP jest bardziej dostępna dla osób o różnym poziomie umiejętności oraz kondycji fizycznej. Niewątpliwą zaletą desek SUP jest ich uniwersalny charakter – aktywność fizyczna z ich użyciem może być praktykowana zarówno na morzu, jak i jeziorze czy rzece.

Według jednej teorii skrótowiec SUP to akronim pochodzący od określenia „Stand Up Paddleboarding". Z kolei inna wersja zakłada, że SUP oznacza „Stand Up Paddle”. Tak czy inaczej, rozumie się przez to deskę, która na pierwszy rzut oka przypomina deskę windsurfingową, ale jest od niej dłuższa – niektóre modele mają nawet kilka metrów długości! Dzięki temu poruszanie się na niej jest wyraźnie prostsze.

Deska SUP – dlaczego jest popularna?

W zasadzie nie powinniśmy się nawet dziwić, że deska SUP to rozwiązanie, które z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem właściwie na całym świecie – sięgają po nią nastolatkowie, osoby dorosłe, a czasem nawet seniorzy. Deska SUP oferuje wiele korzyści, a uniwersalny charakter jest tylko jednym spośród nich.
 

Nie sposób zignorować pozytywnego wpływu, jaki regularne pływanie na desce SUP wywiera na ludzkie zdrowie. Wśród korzyści zdrowotnych wymienia się takie pozytywne efekty jak na przykład: poprawa równowagi oraz koordynacji ruchowej całego ciała, wzmocnienie mięśni korpusu, rąk i nóg, zwiększenie kondycji fizycznej, redukcja stresu – jeśli weźmiemy pod uwagę, że pływanie na desce SUP może pozwolić nam zapomnieć o trudach codziennego życia, nie będzie przesadą stwierdzenie, że jest to także skuteczne antydepresant.

Deski SUP są chętnie wykorzystywane w różnych dyscyplinach sportowych, wśród których można wymienić na przykład wyścigi SUP czy surfowanie rekreacyjne, aczkolwiek wyżej wymienione nie wyczerpują wcale wszystkich dostępnych możliwości. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie – deski SUP mogą być wykorzystane nawet przez osoby parające się… rybołówstwem, choć oczywiście w takim przypadku trzeba niemałej wprawy, by można było cokolwiek złowić.

Deska SUP – gdzie można ją kupić?

Deski SUP to akcesoria, które można kupić m.in. w sklepach oferujących produkty dla miłośników sportów wodnych – dotyczy to zarówno sportowców amatorów, jak i profesjonalistów w swoich dziedzinach. Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy Easy Surfshop, czyli sklep idealny dla każdego entuzjasty sportów wodnych. Oferta sklepu obejmuje m.in. deski SUP; ponieważ dostępne w ofercie rozwiązania różnią się między sobą pod kątem rozmiarów, kolorystyki czy kształtów, nie powinno być większego problemu z doborem produktu do własnych preferencji i potrzeb. Nie zwlekaj – odwiedź stronę https://easy-surfshop.pl/do/cat/sup/sup i rozpocznij swoją przygodę z surfowaniem już dziś!

Komentarzereklama