02.04.2023 | Czytano: 2634

Polały się łzy. Piękny gest Laniska

Ostatni weekend Pucharu Świata upłynął nie tylko pod znakiem pożegnania ze skocznią, ale nie obyło się bez gestów wobec dramatu Dawida i Marty Kubackich.

Anże Lanisek, który wyprzedził Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i stanął zajął trzecie miejsce, wchodząc na podium podczas dekoracji najlepszych skoczków sezonu 2022/23 zaprezentował się z... wydrukowanym wizerunkiem Dawida Kubackiego. Kiedy stanął na podium, wzniósł w górę fotografię Polaka i się popłakał. Słoweniec tym samym oddał cześć nieobecnemu skoczkowi, który musiał zrezygnować ze startów z uwagi na chorą żonę. Postawa Słoweńca wzbudziła pełen podziw wśród ekspertów i polskich kibiców.

– Nie potrzebowałem żadnych powodów, żeby to zrobić. Dawid pokazał, jak wielkim jest człowiekiem – powiedział  Słoweniec , a w jego oczach widać było łzy wzruszenia.