06.02.2009 | Czytano: 2291

6 medali Dawidka!

Rozpoczęły się zmagania XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podkarpackie 2009 w snowboardzie. Zawodnicy F2 Dawidek Team zdominowali pierwszy dzień zawodów, zdobywając sześć spośród 12 medali możliwych do zdobycia tego dnia - 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy). Pierwszą konkurencją był slalom gigant równoległy.

W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Anna Żyłka, reprezentująca barwy AZS Zakopane. W finale wygrała z zawodniczką F2 Dawidek Team - Ewą Sichelską. Na piątej pozycji zawody ukończyła Aleksandra Wiesiołek (F2 Dawidek).

W tej samej kategorii wiekowej, tylko wśród chłopców, prym wiódł Jędrzej Leśniakiewicz (F 2 Dawidek), który w finałowej rozgrywce pokonał zawodnika Boardshop Aleksandra Lioliosa. Dwa kolejne miejsca również dla zawodników F2 Dawidek – Michała Hadasia i Oskara Szałasa. Na 13. pozycji sklasyfikowany został kolejny snowboardzista tego teamu Jan Stachoń. Tuż za nim uplasował się Jan Cichomski z AZS.

W juniorkach jeszcze większa dominacja Podhala. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż ośmiu „podhalańczyków”. Zwyciężyła Olga Niemiec przed Aleksandrą Król (obie F2 Dawidek). Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Ficek, a piąta była Katarzyna Szymańska (obie AZS). Kolejne miejsca w „dziesiątce” zajęły: 6. Dominika Mus (F 2 Dawidek), 7. Karolina Słowakiewicz (AZS), 8. Weronika Biela ( F2 Dawidek).

W juniorach Jędrzej Derda (F2 Dawidek) przegrał złoto z Marcinem Woźniakiem z Boardshop. Trzy kolejne miejsce dla „akademików” z Zakopanego – Michała Gaczorka, Jakuba Ossowskiego i Macieja Hańczewskiego. Siódmy był Oskar Bom z F2 Dawidek.