12.03.2023 | Czytano: 1533

Raw Air. Podium na 33. urodziny!

Stefan Kraft zwyciężył w kolejnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Najwyżej z Biało-Czerwonych uplasował się Dawid Kubacki, który zajął trzecią lokatę, w dniu 33.urodzin!

Wicelider Pucharu Świata po skokach na odległość 127 metrów w pierwszej serii i 130 metrów stanął na najniższym stopniu podium. To był udany atak Kubackiego, bo do serii finałowej przystępował z siódmej pozycji. Mógł być nawet drugi, bo Anże Lanisek, który zajął to miejsce, wyprzedził go zaledwie o 0,1 punktu. Pozostali Polacy nie będę dobrze wspominać niedzielnej rywalizacji. Paweł Wąsek był siedemnasty, Kamil Stoch dziewiętnasty, a Piotr Żyła dwudziesty czwarty.

Liderem cyklu Raw Air pozostaje Austriak, Stefan Kraft. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest czwarty Dawid Kubacki, ze stratą 22,5 pkt do lidera.