05.03.2023 | Czytano: 1237

PŚ. Polskie gwiazdy dostały wolne

Wczoraj w Suchem triumfowali Polacy – mistrz świata Oskar Kwiatkowski i brązowa medalistka Aleksandra Król. Nasze gwiazdy dostały wolne.

Pod ich nieobecność niedzielne zawody wygrali - Austriacy Martina Ankele i Christoph Karner w slalomie gigancie równoległym podczas snowboardowego Pucharu Europy w Suchem.

- Dziś odpoczywaliśmy, bo już niebawem ruszamy do Słowenii, gdzie zamierzam zacięcie bronić swojej żółtej koszulki - wyjaśnił Kwiatkowski.

Z Polaków  najlepiej zaprezentowała się Maria Chyc, która w pojedynku z Niemką Cheyenne Loch o awans do najlepszej czwórki Polka jechała agresywnie, lecz popełniła  błąd i została sklasyfikowana na szóstym miejscu. W najlepszej szesnastce znalazła się jeszcze jedna Polka Olimpia Kwiatkowska (11. miejsce), która odpadła w 1/8 finału.

Panowie gorzej się zaprezentowali. Andrzej Gąsienica-Daniel i Mikołaj Rutkowski zostali wyeliminowani w  1/8 finału. Pierwszy z nich uplasował się na 13., a drugi na 15. miejscu.