04.03.2023 | Czytano: 1553

PE. Medaliści MŚ pokazali klasę

Po 19 latach Puchar Europy w snowboardzie zawitał do naszego kraju. Dla polskich kibiców jest okazja do obejrzenia naszych medalistów mistrzostw świata - Oskara Kwiatkowskiego oraz Aleksandrę Król.


 
Trudno o lepszą promocję dyscypliny niż obecność na Podhalu największych polskich gwiazd. Zresztą nie tylko Kwiatkowski i Król błyszczą w obecnym sezonie. Życiowe wyniki w Pucharze Europy zanotowali również Olimpia Kwiatkowska i Mikołaj Rutkowski.
 
Nasi medaliści w dniu dzisiejszym nie zawiedli. Pokazali piękną jazdę i okazali się najlepsi na stoku w Suchem. Nowotarżanka w finale  wyraźnie pokonała Ukrainkę Annamari Danchę (o 0,45 s). Jeszcze większą przewagę w rywalizacji mężczyzn miał zakopiańczyk, który w walce o pierwsze miejsce triumfował z różnicą 0,84 s nad Austriakiem Aronem Juritzem.
 
Trzecia wśród kobiet była Weronika Dawidek, która lokatę na podium zawdzięcza wygranej z Olimpią Kwiatkowską w małym finale. Wśród mężczyzn brąz wywalczył z kolei Nowaczyk, który w swojej ostatniej potyczce pokonał Niemca Eliasa Hubera.
 
Stefan Leśniowski  
 foto PZN FB
 

Komentarzereklama