22.02.2023 | Czytano: 1779

MŚ. Ach ci Austriacy!

Wczoraj na drodze Aleksandry Król i Oskara Kwiatkowskiego do gry o medale stanęli Austriacy. Dzisiaj ten duet odpadł w 1/4 finału drużynowego slalomu równoległego podczas mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani.


 
W 1/8 finału Polacy mierzyli się ze Szwajcarami. Kwiatkowski o 0,09 s wyprzedził Giana Casanovę, natomiast w drugim zjeździe Król dodatkowo powiększyła przewagę nad Ladiną Jenny i polski zespół wygrał o 0,87 s.
 
W ćwierćfinale rywalami Polaków byli Austriacy. Kwiatkowski rywalizował z mistrzem świata w slalomie równoległym Andreasem Prommeggerem. Polski zawodnik sporo ryzykował na trasie, co poskutkowało wypadnięciem z trasy. Król nie zdołała nadrobić straty spowodowanej błędem kolegi i przegrała z Sabine Schoeffmann o 1,71 s.
 
Do najlepszej czwórki awansowały dwie drużyny włoskie. W półfinale drugi zespół Aaron March i Nadya Ochner pokonał Maurizio Bormoliniego i Lucię Dalmasso. W finale włoski zespół Aaron March i Nadya Ochner  niespodziewanie pokonał Austriaków - Andreasa Prommeggera i Sabine Schoeffmann. Brązowy medal po wygranej z Włochami sięgnęli Dario Caviezel i Julie Zogg ze Szwajcarii.
 
Polskę  reprezentowali też Olimpia Kwiatkowska z Michałem Nowaczykiem, którzy pożegnali się jednak z rywalizacją na etapie baraży. Sklasyfikowani zostali na 18 pozycji.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama