19.02.2023 | Czytano: 2272

Seria podtrzymana (+ zdjęcia i tabela)

Sąsiedzi w tabeli, mający identyczną ilość punktów, spotkali się w hali na Niwie w Nowym Targu rozstrzygnąć, kto z tej dwójki ma wyższe notowania i odskoczyć od przyklejonego rywala.

Po listopadowej wygranej Szarotki w Łodzi (7:4) szala przychylona była w stronę górali.  Dotychczasowe wzajemne potyczki wskazywały na nowotarżan. W sześciu dotychczasowych meczach nie przegrali, a bilans bramkowy był imponujący 69:24. Faworyt nie zawiódł, chociaż…

Jeśli ktoś myślał, że będzie łatwo wicemistrzom kraju, to musiał być zawiedzony.  Zwycięstwo wicemistrzom kraju nie przyszło łatwo. Okraszone było sporym wysiłkiem. Łodzianie nie przyjechali, by paść na kolana przed 11-krotnym mistrzem kraju. Postawili się i rozpoczęli potyczkę od niespodziewanego prowadzenia. Tak wtedy się wydawało, ale kolejne minuty zmieniły takie spostrzeganie rywala.  W 4 minucie wykorzystał osłabienie gospodarza, by zadać mu cios. W pierwszych 40 minutach   ławki kar pękały w szwach. Co jakiś czas któryś z graczy jednej bądź drugiej drużyny wędrował na nią. Sporo wykluczeń, ale już żadna przewaga nie została zamieniona na zdobycz bramkową. Szarotka jednak szybko odrobiła jednobramkowe manko ( w 6 min.) i już na pierwszą przerwę schodziła z bramką na plusie. W drugiej części dorzuciła kolejną zdobycz. W ostatniej odsłonie  przyjezdni nie byli już tak groźni. Uszło z nich powietrze. Nie byli już tak agresywni w defensywie. Zaczęli popełniać błędy, ale bardziej poukładana drużyny, lepsza technicznie  potrafiła to zamienić na bramki. W defensywie też nie grano agresywnie. Zaczęto popełniać błędy, a efektem były gole i pewna wygrana gospodarzy.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - AZS PŁ UMED Cochise Burger  Łódź 7:3  (2:1, 1:0, 4:2)
7:3 D. Widurski – Pelczarski (58:48)
Szarotka: P. Fryźlewicz – Augustyn, Ligas, Vogel, Ł. Widurski, Turwoń, Stypuła, Hamrol, Słowakiewicz, Korczak, D. Widurski, Pelczarski, Jaskierski, Baczewski, Janusz, Pędzimąż, Garb, Mirga, Wojsławski. Trenerzy: Łukasz Widurski i Mateusz Turwoń.
AZS PŁ UMED: Ankutowicz - Wroński, Fijałkowski, Hubicki, Tyczkowski, Ankutowicz, Krawczyk, Dyśko, Malicki, Kwaśniewski, Benkes, Leśniewski, Prałat, Targoński. Trenerzy: Robert Benkes, Rafał Fijałkowski,  Kacper Tyczkowski.

W innych meczach: Floorball Gorzów Wielkopolski – JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 4:3,  Bankówka Zielonka – Kala Izolacje Toruń 11:2

8 Absolwent Siedlec 10 4 22-90 1 0 8 1

Po nazwie drużyny: rozegrane mecze; zdobyte punkty; stosunek bramek; zwycięstwa za trzy punkty; zwycięstwa za dwa punkty po dogrywce lub karnych; porażki; porażki po dogrywce lub karnych premiowane punktem.