15.02.2023 | Czytano: 1200

MŚ. Gąsienica piątą zawodniczką globu

Maryna Gąsienica-Daniel odpadła w ćwierćfinale slalomu równoległego alpejskich mistrzostw świata rozgrywanych w Meribel i Courchevel. Triumfatorką wśród kobiet została Norweżka Maria Therese Tviberg, a wśród mężczyzn Niemiec Alexander Schmid.

Gąsienica-Daniel pokazała dobrą formę już podczas wtorkowych kwalifikacji. Jadąca na trasie czerwonej Polka uzyskała czas 34,02 s, pokonując reprezentantkę gospodarzy Coralie Frasse Sombet o 0,18 s. Ten wynik sprawił, że w głównych zawodach zakopianka została rozstawiona z numerem dziewiątym.

Jej rywalką w 1/8 finału była mistrzyni świata w rywalizacji drużynowej z 2019 roku Andrea Ellenberger (8.). Gąsienica-Daniel nie rozpoczęła pierwszego przejazdu najlepiej, bo przez większość dystansu miała minimalną stratę względem przeciwniczki. Na ostatnich metrach jednak przyspieszyła i finalnie dojechała do mety z przewagą 0,30 s nad Szwajcarką. Moltzan zdobyła złoty medal i złamała rękę. Dalsze starty w mistrzostwach świata zagrożone Paula Moltzan... czytaj dalej » W rewanżowym pojedynku nasza alpejka, tym razem startująca na trasie czerwonej, kontrolowała sytuację na stoku. Strata Ellenberger tylko odrobinę się zmniejszyła i ostatecznie wyniosła 0,22 s. W kolejnej fazie zmagań Polka zmierzy się z triumfatorką kwalifikacji Norweżką Theą Louise Stjernesund.

W kolejnej fazie Polka zmierzyła się z triumfatorką kwalifikacji Theą Louise Stjernesund. W pierwszym przejeździe obie pojechały bardzo dobrze, ale minimalnie szybsza - o 0,11 s - okazała się Norweżka. W rewanżu brązowa medalistka olimpijska w drużynie z Pekinu potwierdziła wielką klasę, z każdym kolejnym metrem budując swoją przewagę. Ostatecznie wygrała o 0,33 s.  Polka sklasyfikowaną została na piątym miejscu.