07.02.2023 | Czytano: 1028

NALP. Pokaz siły mistrza (+zdjęcia)

W 11. kolejce spotkań rozgrywek o mistrzostwo Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej najwięcej uwagi przykuwało starcie Paki Jana z Winter Classic, czyli starcie aktualnego lidera z wiceliderem.

Spodziewano się wielkich emocji, a tymczasem skończyło się na mocno jednostronnym pojedynku. Osłabienia kadrowe jakie dotknęły oba zespoły zdecydowanie mniej odbiły się na postawie Paki Jana, która totalnie zdominowała wydarzenia na boisku, co najlepiej oddaje wynik końcowy 10:1 ! Tym samym zespół Jana Leśnickiego, srodze zrewanżował się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie.

Emocji nie brakowało za to w pozostałych dwóch meczach tej serii! Gol zdobyty 3 (!) sekundy przed końcem meczu uratował remis (1:1)  faworyzowanej drużynie Gazdy w starciu z dużo niżej notowanym zespołem Mix40. We wcześniejszych fragmentach tego spotkania Gazda seryjnie marnował okazje bramkowe, do czego mocno przyczynił się fenomenalnie spisujący się w bramce Mix Piotr Gogola. W karnych górą był Gazda.

Karne były także potrzebne by wyłonić zwycięzcę w meczu Chłopców z PRL z KDRK Spytkowice. W regulaminowym czasie gry bliżej wygranej była ekipa KDRK, która dwukrotnie – po golach Skwarka – wychodziła na prowadzenie. Niespełna minutę przed końcem do wyniku 2:2 doprowadził jednak Bierówka, który zachował „zimną krew” i wykorzystał tzw. przedłużony rzut karny. W serii „jedenastek” ten zawodnik swoją próbę zmarnował i to KDRK dopisało do swojego dorobku 2. pkt.

Poniedziałkową serię meczów kończyło spotkanie awansem z 13. kolejki 2 ligi między Damixem i White Bears. Wygrali Ci drudzy, a kluczowe były pierwsze minuty drugiej połowy, kiedy „Misie” wypracowały sobie trzy bramkowe prowadzenie. Okrasę nie tylko tego meczu ale też całej kolejki było trafienie Tylki, który niemal z połowy boiska zmieścił piłkę w samym „okienku” bramki przeciwnika.

Gazda – Mix40 1:1 (0:0)