15.01.2023 | Czytano: 2063

Nieudany rewanż (tabela + zdjęcia)

Historia była po stronie nowotarżan, którzy dziesięć razy pokonywali rywala. Ale też Łochów w ostatnich sezonach był trudnym orzechem do zgryzienia.

Olimpia po trzech z rzędu porażkach  z Szartoką  pokonała wielokrotnego mistrza kraju 9:6. Liczyliśmy, że nowotarżanie na własnym terenie zmobilizują się, pałając rządzą rewanżu. Tymczasem spotkało nas ogromne rozczarowanie. Przyjezdni od pierwszej sekundy sprawiali wrażenie zespołu wiedzącego po co przyjechał, bardziej poukładanego, a ich akcje mogły się podobać. Akcje, akcjami, ale nie zawsze mogą przekładać się na rezultat. Tym razem przełożyły się. Aspirant do mistrzowskiej korony po 20 minutach prowadził 4:0. To był nokaut i zastanawialiśmy się, że górale podniosą się. Tymczasem stracili piątą bramkę i dopiero w 34 minucie udało im się po raz pierwszy trafić rywala, ale odpowiedź gości była bardzo szybka.

Trzecią tercję goście również rozpoczęli od zdobyczy bramkowej. W 49 minucie szkoleniowcy wicemistrzów kraju wzięli czas. Po nim Jaskierski wpisał się na listę strzelców. Czasu było zdecydowanie mało, by odrobić straty. Gdy K. Skura pokonał bramkarza, stało się jasne, że wicemistrzowie po raz drugi uznali wyższość  drużyny z Łochowa.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Olimpia Łochów 3:9  (0:4, 1:2, 2:3)
0:1 K. Skura – Udziela (6:22)
0:2 Ryszawa – Skoczeń (9:23)
0:3 Miszczuk – Ryszawa (12:29)
0:4 Sternicki – Kaniuk (15:31w przewadze)
3:9 Korczak - Baczewski (59:09)
Szarotka: Komperda (P. Fryźlewicz)– Augustyn, Vogel, Ł. Widurski, Turwoń, Stypuła, Hamrol, Słowakiewicz, Korczak, D. Widurski, Pelczarski, Jaskierski, Baczewski, Janusz, Sawera, Garb, Antos, Wojsławski. Trenerzy: Łukasz Widurski, Karol Pelczarski, Mateusz Turwoń.
Olimpia: Udziela – Marszał, Wierzchowski, R. Guzek, Miszczuk, Moleń, Grotkowski, M. Skura, Sternicki, Chomontkowski, K. Skura, M. Sadolewski, Kaniuk, Chrupek, E. Guzek, Ryszawa, Kostrzewa, Skoczeń. Trenerzy:  Paweł Wróbel, Janusz Sternicki, Sebastian Sternicki.

W innych meczach: Łódź – Gdańsk 5:0, Siedlec – Toruń 3:4 D, Gorzów W. – Zielonka 3:10

8 Absolwent Siedlec 8 4 20-74 1 0 6 1

Po nazwie drużyny: rozegrane mecze; zdobyte punkty; stosunek bramek; zwycięstwa za trzy punkty; zwycięstwa za dwa punkty po dogrywce lub karnych; porażki; porażki po dogrywce lub karnych premiowane punktem.