07.12.2022 | Czytano: 994

Towarzysko w Myślenicach

Drużyna Seniorek Akademii Piłkarskiej Szaflary rozegrała kolejny turniej halowy w tym sezonie.

W ramach turnieju Respekt Cup rozgrywanego 4 grudnia w Myślenicach, dziewczyny z Podhala zmierzyły się z drużynami Respektu Myślenice oraz Uranu Łukowica. Mecze rozgrywane w formule 1x25 minut przyniosły dużo emocji pomimo towarzyskiego charakteru turnieju. Zawodniczki z Szaflar odniosły zwycięstwo nad gospodarzem zawodów 3:2 oraz przegrały z zespołem z Łukowicy 2:5

WYNIKI:
Uran Łukowica - Respekt Myślenice 5:2

Respekt Myślenice – AP Szaflary 2:3
bramki dla Szaflar: Galica, Ogorzały x2

AP Szaflary - Uran Łukowica 2:5
bramki dla Szaflar: Kuruc, Ogorzały

Skład AP Szaflary: Klaudia Cyrwus - Antonina Gacek, Iwona Mrożek, Karolina Galica, Natalia Arendarczyk, Aleksandra Rzadkosz, Klaudia Plewa, Marlena Krzysztof, Daria Ogorzały, Magdalena Kuruc

Turniej w Myślenicach był okazją do przetestowania kilku założeń i wariantów jakie chcemy wdrażać w życie w najbliższych miesiącach na futsalowym parkiecie – mówi trener Marcin Czajkowski. - Część z tego co założyliśmy funkcjonowało bardzo dobrze, część wymaga jeszcze sporej poprawy. Na pewno ranga turnieju pozwalała na popełnianie błędów. W każdym razie na tle przeciwniczek z dobrze nam znanych zespołów z Myślenic i Łukowicy zaprezentowaliśmy momentami ofensywną, miłą dla oka grę w ataku, która chcemy aby zdecydowanie była naszym znakiem rozpoznawczym. Przy okazji agresywny doskok w fazie bronienia również funkcjonował przyzwoicie dzięki czemu wielokrotnie przejmowaliśmy piłkę na połowie rywali. Z pewnością te zawody możemy zaliczyć in plus. Czekamy na ostatni „akord” w tym roku, a mianowicie Świąteczny Turniej Piłki Nożnej dla Kobiet, który rozegramy 18 grudnia w Wiśniowej. Później drużyna Seniorek będzie zasłużenie odpoczywać w okresie świąteczno-noworocznym.