05.11.2022 | Czytano: 2887

Klasa A: przed zimowym snem (+zdjęcia)

Rozpoczęła się ostatnia, 14 kolejka tej rundy rozgrywek klasy A. Liderzy zajmujący dwa pierwsze miejsca tabeli umocnili się na swoich pozycjach.

GKS Łapsze Niżne – Wierchy Lasek 7:1 (3:0)
7:1 – Bogaczyk 86
GKS Łapsze: Rusnarczyk - Borowski, Kowalczyk, Kuruc, Handzel D, Kubasek, Truty, Bryja, Labuda, Fryźlewicz, Chmiel (rezerwowi: Handzel B, Bogaczyk, Brynczka, Wida, Topór, Milaniak)
Wierchy Lasek: Nykaza J - Pudzisz, Witkowski, Duda, Jaróg M, Biernat, Bocheński, Jaróg D, Plewa, Nykaza R, Włodarczyk (rezerwowi: Witkowski, Truty, Gacek, Gał)

14’ – Chmiel wypuszcza Kubaska który mija bramkarza i nie trafia do pustej bramki
19’ GOL! - Kuruc zagrywa z rzutu rożnego a Chmiel uderzeniem piłki głową daje prowadzenie gospodarzom
32’ GOL! - Kuruc podaje do Trutego a ten będąc sam na sam strzela celnie po długim rogu
34’ GOL! - Akcja z lewego skrzydła, Bryja podaje do Kuruca i ten celnym strzałem podwyższa wynik meczu
52’ GOL! - Kubasek zagrywa pietą na 10 metr a Chmiel strzela bramkę po dobitce
61’ GOL! - Kubasek podaje do Fryźlewicza który będąc sam na sam nie marnuje sytuacji
70’ GOL! - Bogaczyk przejmuje piłkę na 25 metrze i strzela nie do obrony
76’ GOL! - Plewa centruje z rzutu rożnego a Włodarczyk głową kieruje piłkę do bramki
86’ GOL! - Bogaczyk dopada do odbitej piłki i uderza z 20 metra obok bramkarza

Bardzo ważne punkty w walce o utrzymanie wywalczyli piłkarze GKS Łapsze Niżne. Zwycięstwo miejscowych ani przez chwilę nie podlegało dyskusji. Tak I jak i II połowa należała do miejscowych którzy byli zdecydowanie lepsi i zasłużenie wygrali.

Bór Dębno – Lubań II Zapora 3:1 (1:1)
0:1 Franczak (Quintanilha) 7
1:1 Dutkiewicz z rzutu karnego 24
2:1 K. Myśliwiec 64
3:1 M. Myśliwiec (K. Myśliwiec) 93
Bór Dębno: Śliwa - Potoczak K, Kucharski, Gąsiorek, Iglar D, Brynczka, Grzywnowicz, Iglar T, Błachut, Dutkiewicz, Myśliwiec K (rezerwowi: Zoń, Myśliwiec M, Potoczak M, Wróbel, Janeczek)
Lubań II Zapora: Nazarenko - Koczór, Jazgar, Jarkiewicz, Quintanilha, Bednarczyk, Franczak, Dziatkowicz, Kowalczyk, Kopytko, Sikora (rezerwowi: Gorlicki)

4’ – błąd bramkarza Boru, strzał oddaje Jazgar a piłka przelatuje obok bramki
7’ GOL! - błąd Gąsiorka, piłkę odbiera mu Quintanilha i oddaje Franczak  który strzela z 25 metrów nie do obrony
11’ – Brynczka wrzuca piłkę w pole karne gdzie T. Iglar główkuje delikatnie nad bramką
19’ – akcja lewą strona boiska, strzela na bramkę Jazgar, dobitka Franczaka jest niecelna
24’ GOL!  – Brynczka podaje w pole bramkowe do D. Iglara który jest faulowany. Dutkiewicz pewnie wykonuje jedenastkę
35’ – Franczak popisuje się mocnym strzałem jednak Śliwa na posterunku
37’ – T. Iglar strzela bramkę ale sędzia dopatruje się spalonego
59’ – ładnie wykonany rzut wolny przez Qintanilhę i bramkarz Boru z trudnościami broni
62’ – po akcji Dutkiewicza sam na sam wychodzi M. Myśliwiec jednak marnuje dogodną okazję
64’ GOL! - K. Myśliwiec wyprzedza obrońców Zapory, kładzie bramkarza i pakuje piłkę do bramki
68’ – uderzenie Jazgara z 20 metrów w okienko bramki ale Śliwa broni
71’ – Dutkiewicz podaje do M. Myśliwca który oddaje mocny strzał. Piłka po palcach bramkarza wychodzi na rzut rożny
84’ – szansa na wyrównanie, Quintanilha podaje w pole bramkowe ale żaden z piłkarzy gości nie zamyka akcji
93’ GOL! - akcja braci Myśliwiec. Kacper podaje piętką do Mateusza który strzela nie do obrony

Bór Dębno pokonał w ostatnim, meczu tej rundy drużynę Lubania i przezimuje do wiosny na pierwszym miejscu. Mecz był wyrównany, pierwsza połowa ze wskazaniem na gości natomiast druga dla miejscowych. Dziś piłkarze z Dębna odnieśli swoje 12 zwycięstwo i z pewnością będą ciężko pracować zimą, ażeby do końca liczyć się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Lubań Tylmanowa – Dunajec Ostrowsko 2:1 (0:1)
0:1 Kozieł 27
1:1 Kołodziej (Zep) 48
2:1 Kołodziej (Zep) 51
Lubań Tylmanowa: Gołdyn - Ziemianek, Lizoń, Hebda, Kołodziej, Kurnyta, Adamczyk, Świtecki, Ligas, Kozielec K, Matyszok (rezerwowi: Pierzchała Kozielec P, Kozielec A, Kwit, Zacher, Zep)
Dunajec Ostrowsko: Gucwa D - Ambroż, Budz, Wodziak, Kamiński A, Szczepaniak, Kozieł, Zubek, Brynkus, Sral (rezerwowi: Moczarny, Leśnicki, Czubernat, Jurkowski, Skałuba, Kamiński K, Gucwa R)

Momenty były…
27’ GOL! - akcja zawodników Ostrowska. Uderzenie Kozieła ląduje w siatce Gołdyna
48’ GOL! - Zep podaje do Kołodzieja a ten umieszcza piłkę w bramce obok Gucwy
51’ GOL! - kontra Lubania, po prawej stronie piłkę dostaje Zep który podaje do Kołodzieja a ten strzela nie do obrony

Drużyna z Tylmanowej zakończyła rundę jesienną na drugim miejscu. W ostatnim swoim meczu pokonała ona na swoim boisku ekipę z Ostrowska. Mecz nie był łatwy dla miejscowych a o trzech punktach  zadecydowała druga połowa, w której Kołodziej strzelając dwa gole zapewnił Lubaniowi zwycięstwo.

Orawa Jabłonka – Czarni Czarny Dunajec 1:2  (0:1)

Lokomotiv Chabówka – Przełęcz Łopuszna 6:2  (4:1)
6:2 Sularz (75)
Lokomotiv Chabówka: Polaniak - Pyka, Stolarczyk, Smętek, Macioł, Sularz, Czyszczoń P, Pyka, Łukaszka, Ślaga, Sumara (rezerwowi: Czyszczoń T, Świder, Petryla, Rapacz, Panek)
Przełęcz Łopuszna: Śledziński - Kuliński, Chmielak M, Chowaniec J, Chmielak A, Drożdż, Maciasz, Sowa, Łęczycki, Antoszek, Wincek (rezerwowi: Klamerus, Kamoń, Chowaniec K, Chmielak D, Goleniowski, Chowaniec W)

10’ GOL! – Sumara wykonuje rzut rożny, Pyka dorzuca piłkę do Czyszczonia który zdobywa bramkę
34’ GOL! - Michał Drożdż pewnie z karnego pokonuje Polaniaka
38 GOL! - wyrzut z autu, zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Ślaga
42’ GOL! - Sularz otrzymuje piłkę i podwyższa wynik
45’ GOL! - ostatnia akcja I połowy, Czyszczoń strzela kolejnego gola
55’ GOL! - kontratak Przełęczy, piłkę dostaje Antoszek i strzela drugiego gola dla gości
59’ GOL! - kolejna akcja Lokomotivu, Ślaga zagrywa do Macioła który pewnie trafia do bramki
75’ GOL! - dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę przejmuje Sularz i ustala wynik meczu

W jedynym rozegranym dziś niedzielnym spotkaniu A klasy Lokomotiv pewnie pokonał Przełęcz. Piłkarze z Chabówki byli zdecydowanie lepsi aplikując już do przerwy gościom 4 gole. Tym samym odnieśli oni 6 zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach i mogą spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej.