15.10.2022 | Czytano: 4669

Klasa A: Lider na "piątkę" (+zdjęcia)

Dwa pierwsze mecze 11 kolejki podhalańskiej A klasy zaplanowano na sobotę w Tylmanowej i Zaskalu. W niedziele 6 kolejnym meczy, pierwszy w Łopusznej o 13:00

Lubań Tylmanowa – Unia Naprawa 2:0 (0:0)
1:0 Zep (Zacher) 69
2:0 Zacher (Lizoń) 74
Lubań Tylmanowa: Gołdyn - Ziemianek, Lizoń, Hebda, Kołodziej, Kurnyta, Talarczyk, Kozielec A, Kozielec K, Matyszok, Zep (rezerwowi: Kozielec P, Zacher, Kwit, Świtecki)
Unia Naprawa: Kania - Drobny, Jagódka, Flaga, Kulka, Święchowicz T, Janiak, Bal, Święchowicz M, Mirek, Masłowiec (rezerwowi: Nowak)

Momenty były:
50’ – akcja z prawej strony, wrzutka Talarczyka do Kołodzieja a ten z woleja uderza piłką w słupek
69’ GOL! – dokładna wrzutka z lewej strony Lizonia, piłkę przejmuje Zacher i dogrywa do Zepa który trafia do „pustaka”
74’ GOL! - Lizoń podaje do Zachera a ten pięknym strzałem pokonuje bramkarza gości

W pierwszym sobotnim meczu A Klasy Lubań Tylmanowa pewnie pokonał Unię Naprawa 2:0. Gospodarze przez cały mecz kontrolowali jego przebieg, jednakże nie mogli znaleźć sposobu na defensywę gości. Dopiero w II połowie po składnych akcjach zapewnili sobie 3 pkt. Tym samym piłkarze z Tylmanowej powrócili na 2 miejsce w ligowej tabeli

Skalni Zaskale – Dunajec Ostrowsko 3:2 (1:1)
0:1 Kozieł 8
1:1 Truty 27
2:1 Chorążak 80
2:2  A. Kamiński (rzut karny) 85
3:2  Król 88
Skalni Zaskale: Cisoń - Bryja, Strama, Gacek G, Truty, Chorążak J, Luberda, Sternal, Józefczak, Łęczycki, Chorążak K (rezerwowi: Strama S, Potrząsaj, Król, Gacek P, Chrobak, Sowa)
Dunajec Ostrowsko: Gucwa D - Ambroż, Budz, Gacek, Kamiński A, Szczepaniak, Kozieł, Brynkus, Skałuba, Sral, Gucwa R *rezerwowi: Zubek, Kamiński K, Wodziak, Waksmundzki, Jurkowski, Leśnicki, Kołodziejczyk)

8’ GOL! - rzut rożny, po wrzutce zamieszanie w polu karnym. Do piłki dopada Kozieł i pokonuje bramkarza
27’ GOL! -  Akcja gospodarzy, Bryja silnym strzałem trafia w poprzeczkę, piłkę do bramki dobija Truty
80’ GOL! - Akcję w środkowym sektorze zaczyna Łęczycki który podaje do Trutego. Ten zagrywa wzdłuż pola karnego, gdzie z jednego metra Chorążak wbija piłkę do bramki
85’ GOL! - w polu karnym faulowany jest Brynkus. Rzut karny pewnie egzekwuje A. Kamiński
88’ GOL! - indywidualna akcja Króla, który przed polem karnym mija dwóch rywali i mocnym strzałem po ziemi pokonuje Gucwę

W drugim niedzielnym meczu Skalni wygrali w Zaskalu z Dunajcem Ostrowsko. Spotkanie toczyło się po dyktando gospodarzy, choć to goście pierwsi zdobyli prowadzenie i do przerwy był remis. Zaskale miało więcej posiadania piłki, a goście starali się grać z kontrataku. Ostatecznie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Król, choć w końcówce Dunajec miał szansę na zdobycie punktu, lecz dogodnej sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystał.

Przełęcz Łopuszna – Wierchy Lasek 1:1 (1:1)
1:0 Drożdż (Łęczycki) 7
1:1 Truty 17
Przełęcz Łopuszna: Klamerus - Ostałowski, Chmielak A, Drożdż, Sowa, Łęczycki, Antoszek, Kamoń J, Chowaniec W, Maciasz, Chowaniec B (rezerwowi: Kuliński, Chmielak M, Winczek, Kamoń P, Chowaniec K, Chmielak D, Gawin)
Wierchy Lasek: Nykaza - Duda, Gał, Biernat, Bocheński, Nykaza, Trzoniec, Plewa G, Włodarczyk, Plewa M, Benedyk (rezerwowi: Pudzisz, Witkowski, Truty, Gacek, Jaróg)

7’ GOL!  –  Z rzutu wolnego wrzuca piłkę w pole karne Łęczycki, tam w powietrze wychodzi M. Drożdż i głową kieruje piłkę do bramki
17’ GOL! - Strzał zawodnika Wierchów z rzutu wolnego, Klamerus broni ale wybija piłkę przed siebie. Dochodzi do niej Truty i pokonuje bramkarza
48’ - Jakub Maciasz groźnie strzela ale nie trafia w bramkę i piłka przelatuje obok słupka
50’ – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Włodarczyka

W pierwszym niedzielnym meczu A Klasy padł remis. Mecz był wyrównanym widowiskiem choć to gospodarze mieli delikatną przewagę i  stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Jednakże nie byli oni specjalnie skuteczni pod bramką gości tym bardziej, iż od 50 minuty grali w przewadze jednego zawodnika. Tak więc piłkarze z Lasku wywieźli z Łopusznej jeden punkt.

Wynik jest sprawiedliwy mówi Franciszek Gacek – kierownik drużyny gości. Gospodarze lepiej operowali piłką, a my nie mogliśmy się przyzwyczaić do warunków panujących na boisku. Po czerwonej kartce dla naszego zawodnika w drugiej połowie nie graliśmy gorzej a nawet stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Generalnie jednak wynik jest sprawiedliwy.

Biali Biały Dunajec – Bór Dębno 0:5 (0:2)
0:1 Dutkiewicz (Potoczak) 12
0:2 Dutkiewicz (Gąsiorek) 44
0:3 Kozioł (Potoczak) 83
0:4 Dutkiewicz 88
0:5 K. Potoczak (Dutkiewicz) 90
Biali Biały Dunajec: Bukowski - Gąsior, Bobak, Polak, Jamrozowicz, Czernik, Łapka, Łojas, Zapotoczny, Karpie M, Polak (rezerwowi: Skupień, Wróbel, Stołowski, Niemiec, Pierzchała, Kliś, Karpiel J)
Bór Dębno: Śliwa - Potoczak K, Kucharski, Gąsiorek, Grzywnowicz, Brynczka, Myśliwiec M, Potoczak M, Błachut, Dutkiewicz, Myśliwiec K (rezerwowi: Kudasik, Iglar D, Iglar T, Janeczek, Kozioł)

12’ GOL! - prostopadłe podanie do Dutkiewicza, ten kładzie bramkarza i strzela gola
22’ – Gąsiorek zagrywa do K. Myśliwca, a ten jest w idealnej sytuacji. Niestety piłkę odbiera mu Jamrozowicz
26’ – Potoczak faulowany w polu karnym. Do jedenastki podchodzi Dutkiewicz ale górą bramkarz gospodarzy Skupień
34’ – Gąsiorek ponownie podaje tym razem do M. Myśliwca który kończy akcję strzałem obok słupka
44’ GOL! - akcja lewą stroną Grzywnowicza który zagrywa do Gąsiorka. Ten przekazuje piłkę do Dutkiewicza który pakuje piłkę do siatki
46’ – M. Myśliwiec oddaje strzał, piłka po rękach bramkarza trafia w słupek
53’ – Ponownie M. Myśliwiec, tym razem przenosi piłkę z piątego metra nad bramką
60’ – strzał z dystansu Błachuta, piłka trafia w poprzeczkę
64’ – Dutkiewicz do Kozioła a ten sam na sam trafia w Skupnia
68’ – Gąsiorek oddaje mocny strzał ale bramkarz broni
73’ – M. Potoczak zagrywa do Dutkiewicza a ten strzela obok słupka
80’ – Grzywnowicz obsługuje pięknym podaniem Janeczka ale ten strzela obok słupka
83’ GOL! - błąd bramkarza który źle ocenił sytuacje. Piłka przelatuje nad nim i wpada po nogi Kozioła który lokuje ją w siatce
85’ – Kozioł podaje do Gąsiorka który strzela nad bramką
88’ GOL! - Stały fragment gry egzekwuje Dutkiewicz i strzela hat tricka!
90’ GOL! - Kolejny stały fragment gry. Dutkiewicz podaje do Potoczaka a ten mocnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy

W meczu outsaidera z liderem nie można się było spodziewać innego przebiegu spotkania. Gra toczyła się cały czas na połowie gospodarzy którzy grali bardzo cofnięci, prawie  w obrębie swojego pola karnego. Dość powiedzieć że miejscowi nie stworzyli w I połowie żadnej sytuacji pod bramką Boru. II połowa nie zmieniła obrazu spotkania i piłkarze z Dębna odnieśli pewne zwycięstwo. W składzie gości wyróżnić należy Jakuba Dutkiewicza strzelca trzech goli.

Orawa Jabłonka – Lubań II Zapora 0:0 (0:0)

Orawa Jabłonka – Potaczek, Skoczyk, Bełciak M, Joniak, Dworszczak, Bełciak D, Kasprzak, Męderak, Smutek D, Sikora, Styruła (rezerwowi: Zubrzycki, Andrasiak, Brząkała, Smutek M, Zahora I, Zahora K)
Lubań II Zapora: Sikora, Jazgar, Jarkiewicz, Jandura, Charniauski, Dziatkowicz, Quintanilha, Kopytko, Sikora, Chlipała, Ostachowski (rezerwowi: Koczór, Leśnicki, Batkiewicz, Nazarenko)

Momenty były
25’ – Akcja miejscowych, i Ł. Męderak strzela nad poprzeczką
30’ – ponownie Męderak, wychodzi sam na sam z bramkarzem ale Zubrzycki broni
60’ – rzut wolny dla Zapory ale zawodnik gości trafia prosto w bramkarza
70’ – I. Zahora strzela prosto w bramkarza
75’ – strzał zawodnika gości z bliskiej odległości trafia w Potaczka, dobitka jest zablokowana przez Smutka
87’ – Zahora znajduje się w kapitalnej sytuacji z bramkarzem. Decyduje się na strzał ale trafia obok słupka

W meczu Orawy Jabłonka i Lubania padł remis. Obydwie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji jednakże zawodnicy albo trafiali w bramkarza albo strzelali obok bramki. Tym samym po wyrównanym meczu nastąpił podział punktów.

GKS Łapsze Niżne – Granit Czarna Góra 3:2 (2:1)
1:0 Kubasek 9 (Kuruc) 3
1:1 Kiernoziak K 11
2:1 Truty (Kuruc) 28
3:1 Chmiel – rzut karny 68
3:2 Waksmański (K Kiernoziak) 69
GKS Łapsze Niżne: Bryja M - Fąk, Dudas, Borowski, Chmiel, Kuruc, Handzel D, Kubasek, Truty, Bryja P, Fryźlewicz (rezerwowi: Rusnarczyk, Warmuz, Handzel B, Kowalczyk, Wida, Milaniak, Turski)
Granit Czarna Góra: Gogola P - Kiernoziak Sz, Milon, Sarna M, Michalski, Kiernoziak K, Sarna P, Sztuczka, Gnida, Bigos J Waksmański (rezerwowi: Szyszka, Matoniak, Gogola D, Mirga, Rusnak, Budz, Kalata)

3’ GOL! - podanie Kuruca do Kubaska i ten dokłada nogę do pustej bramki
11’ GOL! - Sz. Kiernoziak uderza z rzutu wolnego z 40m, bramkarz mija się z piłką i ta wpada do bramki
28’ GOL – Z rzutu wolnego Kuruc podaje do Trutego i ten strzela gola
68’ GOL! - W polu karnym faulowany był Kuruc, do piłki podchodzi Chmiel i nie myli się
69’ GOL! - dośrodkowanie z rzutu rożnego Kiernoziaka i Waksmański z głowy strzela gola na wagę zwycięstwa gospodarzy
75’ – druga zółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kubaska
88’ – druga żólta i czerwona kartka, tym razem dla Kuruca

Małą niespodzianką zakończył się mecz w Łapszach. Gospodarze którzy odnieśli do tej pory tylko jedno zwycięstwo pokonali faworyzowany Granit. Zawodnicy z Łapsz starali się bardziej utrzymywać przy piłce i stwarzać sobie dogodne sytuacje, natomiast Granit grał długimi piłkami na swoich napastników. Taktyka miejscowych okazała się skuteczniejsza i wydarli oni wygraną. Nadmienić należy, iż piłkarze z Łapsz okupili zwycięstwo schodząc z boiska w 9, gdyż dwóch ich graczy otrzymało czerwone kartki. Dzięki wygranej i zdobyciu 3 pkt opuścili oni strefę spadkową.

Lokomotiv Chabówka – Czarni Czarny Dunajec 2:3 (0:2)
0:1 – Wesołowski 5
0:2  - Stopka 39
1:2 – Czyszczoń 56
2:2 – Łukaszka 63
2:3 – Pająk 71
Lokomotiv: Polaniak - Pyka K, Łukaszka, Sularz, Smętek, Nawara, Macioł, Czyszczoń P, Rapacz D, Pyka K, Florczyk (rezerwowi: Czyszczoń T, Petryla, Śmiałek, Świder, Ślaga, Rapacz P)
Czarni Czarny Dunajec: Slesarchuk - Krzysiak, Obrochta, Cikowski, Stopka, Kulman, Wesołowski, Pająk, Marusarz, Pachabut, Bukowski (rezerwowi: Styrczula, Kurczak, Krupa, Zając)

5’ GOL! – rzut rożny dla gości i po rykoszecie piłka wpada do bramki
15’ – piękne podanie Macioła do Pyki który strzela obok bramk
33’ – stuprocentowa sytuacja dla gospodarzy nie wykorzystana przez Macioła
39’ GOL! – kolejny gol dla gości po strzale Stopki
56’ GOL! - rzut rożny, piłka trafia do Czyszczonia który umieszcza piłkę w siatce
63’ GOL! - po walce o piłkę sytuacje wykorzystuje Łukaszka strzelając z ostrego kąta
71’ GOL! - w sytuacji sam na sam kapitan drużyny gości strzela gola na wagę 3 pkt

W ostatnim niedzielnym meczu piłkarze z czarnego Dunajca pokonali po zaciętym meczu Lokomotiv. Przyjezdni zdobyli zwycięską bramkę pod koniec spotkania i dowieźli wynik do końca. Dzięki temu wracają do domu jako wicelider tabeli