04.10.2022 | Czytano: 1095

I GP. Piąta Maja Klag

W Sępólnie Krajeńskim odbył się I Grand Prix Polski żaczek i żaków, w którym bardzo dobre zaprezentowały się zawodniczki Gorców Nowy Targ.

W pierwszym dniu turnieju Maja Klag pewnie awansowała do najlepszej szesnastki w kraju, nie tracąc nawet seta. Pokonała kolejno: Nicole Kuboszek z Chybia 3:0, Oliwię Szydłowską z Olecka 3:0, Zofię Babiński z Rumi 3:0, a w meczu o „16” lepsza okazała się od Izabeli Bobel z Wiązowni wygrywając 3:0. Nazajutrz  Maja w meczu o ósemkę pokonała Nadię Lasotę z Bydgoszczy 3:0. Pierwsze sety przegrała w ćwierćfinale i to aż trzy ulegając 2:3 późniejszej triumfatorce turnieju Natali Wszołek z Tarnowskich Gór.

W Sępólnie wystąpiła również Ewa Czyszczoń która jako jedna z najmłodszych zawodniczek turnieju zakończyła swoje zmagania na miejscu 56. W Grand Prix Polski w turnieju głównym wystąpiło 128 zawodniczek i zawodników, którzy zakwalifikowali się z eliminacji wojewódzkich oraz z wysokiego rankingu ogólnopolskiego.