24.09.2022 | Czytano: 580

MŚ. Złoto ze złamanym łokciem! Coś niesamowitego

Annemiek van Vleuten dokonała niemożliwego. Ze złamanym łokciem wywalczyła swój drugi złoty medal mistrzostw świata w karierze! 
- Wciąż nie mogę uwierzyć. To nie może być prawda - cieszyła się na mecie Van Vleuten.
 
Van Vleuten to zdecydowanie najlepsza kolarka sezonu. Wygrała trzy najważniejsza imprezy – Giro Donne, Tour de France i Vueltę. Na mistrzostwa świata także jechała w roli faworytki. Jednak podczas wyścigu drużyn mieszanych przewróciła się, złamała łokieć i jeszcze dzień przed wyścigiem elity nie było pewne czy w nim wystąpi. Zacisnęła jednak zęby, pojawiając się na trasie, ale eksperci nie dawali jej większych szans.
 
Polscy kibice liczyli za to na medal Katarzyny Niewiadomej. Polka cały czas trzymała się z przodu. Jeszcze półtora kilometra przed metą Niewiadoma, brązowa medalistka sprzed roku, jechała w pięcioosobowej czołówce i jej szanse na podium były większe. Współpraca jednak się nie układała i zawodniczki zostały doścignięte przez siedem następnych, w tym Van Vleuten. Żadna z rywalek nie potrafiła odpowiedzieć na zryw najlepszej kolarki świata, która pewnie wygrała wyścig. Srebrny medal wywalczyła Belgijka Lotte Kopecky, a brązowy - Włoszka Silvia Persico. Ósme miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma.
 
Wyniki wyścigu elity kobiet (164,3 km)
1. Annemiek van Vleuten (Holandia)
2. Lotte Kopecky (Belgia)
3. Silvia Persico (Włochy)
4. Liane Lippert (Niemcy)
5. Cecilie Ludwig (Dania)
6. Arlenis Sierra (Kuba)
7. Juliette Labous (Francja)
8. Katarzyna Niewiadoma (Polska)  ...
45. Dominika Włodarczyk (Polska)
60. Marta Jaskulska (Polska)
64. Agnieszka Skalniak-Sójka (Polska)
Marta Lach (Polska) nie ukończyła
Karolina Kumięga (Polska) nie ukończyła
 
Stefan Leśniowski
 

Reklama

Komentarze

reklama