13.08.2022 | Czytano: 3897

Klasa A: Kumulacja (+zdjęcia)

Mimo, że przed nami długi weekend to dziś mamy kumulacje spotkań w podhalańskiej klasie A. Sześć meczy zaplanowano na sobotę, w niedzielę przed południem rozegrany zostanie tylko jeden.

Na pierwszy rzut w sobotę o godzinie 17:00 w Jabłonce miejscowa Orawa podejęła Wierchy Lasek. Gospodarze tego spotkania w ubiegłym tygodniu boleśnie przegrali z debiutującym w klasie spadkowiczem z okręgówki Czarnymi Czarny Dunajec. Z kolei zespół z Lasku po awansie z klasy B bardzo dobrze pokazał się z swoim pierwszym meczu z GKS Łapsze Niżne. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Orawa Jabłonka - Wierchy Lasek 0:0 (0:0)

Orawa: Potaczek - Sipiora, Skoczyk, Bełciak, Styruła, Andrasiak, Brząkała, Kasprzak, Bełciak, Smutek D., Męderak (rezerwowi: Joniak, Marzec, Smutek M., Sikora, Zubrzycki, Jazowski)
Wierchy: Nykaza J. - Witkowski, Gał, Bocheński, Jaróg D., Plewa G., Trzoniec, Plewa M., Włodarczyk, Benedyk (rezerwowi: Witkowski, Pudzisz, Truty, Biernat, Nykaza R., Błachuta, Jaróg M.)

Mecz wyrównany - ocenił Robert Nykaza z Wierchów. - W pierwsze połowie nieco lepsi byli gospodarze, w drugiej my, ale nie przyniosło to bramek żadnej ze stron.

Bór Dębno który w pierszej kolejcie pewnie pokonał Zaporę Kluszkowce zmierzył się z Lokomotivem, który w drugim meczu aktualnych rozgrywek zainkasował pubkt za remis.

Bór Dębno - Lokomotiv Chabówka 4:4 (2:0)
4:4 Dutkiewicz z karnego 72
Bór: Śliwa - Potoczak K., Kucharski, Gąsiorek, Brynczka P., Iglar, T., Kozioł M., Potoczak M, Potoczak P., Kozioł Sz., Dutkiewicz (rezerwowi: Iglar D., Grzywnowicz Mateusz, Grzywnowicz Marcin, Brynczka M., Grzywnowicz T.)
Lokomotiv: Polaniak - Miśkowiec, Łukaszka, Rapacz K., Nawara, MAcioł, Sularz, Czyszczoń, Rapacz D., Pyka, Ślaga (rezerwowi: Czyszczoń, Rapacz K., Florczyk, Panek)

Dużo bramek bo aż osiem i aż sześć w 19 minut - podsumowyje przedstrawiciel gospodarzy. - Pierwsza połowa była na naszą korzyść, goście mieli tylko jedną akcję, którą mogli zamienić na bramkę, za to my mieliśmy ich bardzo dużo i wykorzystaliąmy tylko dwie  W drugiej połowie Chabówka złapala kontakt, zaczeło robić się nerwowo - mecz był często przerywany przez sędziego, posypały się żółte kartki. Goście wykorzystali prawie wszystkie sytuacje, które mieli. Za to z naszą skutecznoscią znowu było słabo.

Momenty:
9' GOL! Paweł Brynczka biegnie prawą stroną, zgrywa piłkę do środka pola a ta trafia pod nogi Dutkiewicza, który pakuje ją do siatki.
10' akcja lewą stroną Dutkiewicz do Tomasza Iglara ten mocno, piłka przelatuje blisko słupka.
16' kolejna akcja gospodarzy strzałem z dystansu kończy Gąsiorek - piłka delikatnie nad poprzeczką.
19' GOL!! stadiony świata, Tomasz Iglar do Brynczki ten kiwa obrońce Lokomotivu, strzela lewa i ściagą pajęczyne, piłka trafia w samo okienko.
29' pierwsza groźna akcja Lokomotivu piłka po błędzie Patryka Potoczaka, zakonczońa strzałem Bartłomeja Sularza.
37' Tomasz Iglar sam na sam, lobuje bramkarza piłka leci do bramki z linii bramkowej wybija ją Piotr Czyszczon.
39' Paweł Brynczka w akcji sam na sam marnuje dobrą okazję, ładnie broni Polaniak.
49' Gąsiorek prostopadle do Dutkiewicza ten sam na sam prosto w bramkarza Lokomotivu.
51' kolejny pojedynek Dutkiewicza z Polaniakiem znowu górą golkiper gości.
53' GOL! Szczepan Kozioł fauluje w polu bramkowym Ślage, rzut karny wykonuje Łukaszka i mamy 1:2
62' GOL!! Krzysztof Rapacz wygrywa pojedynek z Szczepanem Kozłem, oddaje strzał, piłka wpada do siatki.
64' GOL!!! Tym razem Patryk Potoczak fauluje w polu karnym, sędzia wskazuje jedenastkę, znowu do karnego podchodzi Łukaszka i go pewnie egzekwuje.
68' GOL!!!!  rzut rożny wykonuje Rapacz, pilka wpada pod nogi Nawary ten ładuje ja do siatki i mamy 4:2
70' GOL!!! Gąsiorek prostopadle do Pawła Brynczki ten w długi róg piłka wpada do siatki.
72' GOL!!!! Obrońca Lokomotivu fauluje Gąsiorka, do karnego podchodzi Dutkiewicz strzela mocno i pewnie. Polaniak bez szans.
79' z 40 metrów strzał oddaje Mateusz Grzywnowicz, piłka delikatnie obok słupka.
83' rzut wolny wykonuje Tomasz Grzywnowicz, strzał leci mocno po ziemi piłkę wypluwa Polaniak, dobija Tomasz Iglar lecz za drugim razem łapie ja już pewnie bramkarz gości.
85' rzut wolny dla gości wykonuje Karol Pyka, piłka leci w okienko ładna parada Śliwy
93' w doliczonym czasie, Paweł Brynczka zakłada siatkę obrońcy Lokomotivu, wrzuca piłke na 16 metr Mateusz Kozieł uderza prosto w poprzeczkę, sędzia gwiżdże koniec meczu.

Skalni Zaskale - Przełęcz Łopuszna 2:1 (2:0)
1:0 Król 9
2:0 Chorążak K. 35
2:1 Łęczycki 67
Skalni: Sowa - Bryja, Strama, Chorążak J., Czajkowski, Król, Luberda, Łęczycki M., Sternal, Józefczak, Chorążak K. (Rezerwowi: Cisoń, Strug, Strama, Truty, Łęczycki K., Plewa, Gacek)
Przełęcz: Klamerus - Chowaniec B., Chowaniec W., Chmielak M., Chowaniec J., Antoszek, Chmielak A., Drożdż., Kasprzak., Chowaniec P., Łęczycki

Po tym jak beniominek Wierchy Lasek w minionym tygodniu pokonał bywalca A klasy do zera, w tym tygodniu GKS Łpasze Niżne wziął odwet na zespole z Białego Dunajca. Nie bez wpływu na wynik miały z pewnością kłopoty osobowe Białych którzy do meczu staneli w niepełnym składzie.

GKS Łapsze Niżne - Biali Biały Dunajec 7:2 (3:1)
7:2 Wida 87
GKS: Rusnarczyk - Borowski, Chmiel, Handzel D., Kubasek, Bryja P., Labuda, Truty, Kowalczyk, Fryźlewicz, Wida (rezerwowi: Bryja M., Handzel B., Brynczka, Topór)
Biali: Bukowski - Bobak, Czernik, Franosz, Jamrozowicz, Karpiel, Niemiec, Pierzchała, Skupień, Wróbel, Łojas

Czarni nie mieli w ubiełym tygodniu litości dla Orawy, ale tym razem spadkowicz trafił na sklasyfikowaną na 3. pozycji po iubiegły sezonie drużyne z Tylmanowej i wynik spotkania odwrócił się jak w zwierciadle.

Lubań Tylmanowa - Czarni Czarny Dunajec 5:0 (2:0)
1:0 Zep 16
2:0 Świtecki 40
3:0 Świtecki 57
4:0 Kołodziej 65
5:0 Kołodziej 72
Lubań: Gołdyn - Pierzchała (67' Kozielec K.), Ziemianek, Noworolnik M., Lizoń, Kołodziej, Kurnyta (55 Noworolnik W), Adamczyk, Świtecki (80; Matyszok), Ligas (80' Zacher), Zep (65' Kozielec P.)
Czarni: Kurczak - Bukowski, Cipta, Czernik (46' Stopka), Kamiński (65' Najmowicz), Żuchowski, Krzysiak, Marusarz, Wesołowski, Obrochta,

Mecz walki - ocenia Józef Chlebek z Lubania. Spadkowicz miał apetyt by powtórzyć sukces z pierwszego meczu w klasie A ale nie udało się. Nie bez znaczenia była czerwona bramka dla brakarza gości w pierszych minutach spotkania.

Unia Naprawa - Dunajec Ostrowsko 2:4 (0:3)
0:1 Gacek 11
0:2 Zubek 39
0:3 Szczepaniak 45
0:4 Zubek 49
1:4 Ciężak 56
2:4 Ciężak 64
Unia: Rypel - Wójciak, Święchowicz M., Masłowski, Żegleń, Drobny, Ciężak, Gacek, Janiak, Mirek, Święchowicz T.  (rezerwowi: Babik, Kulka, Sutor)
Dunajec: Gucwa D. - Sral, Gacek, Budz, Ziętara, Kamiński A., Kozieł, Szczepaniak, Zubek, Da Silva, Kamiński Ksawery (rezerwowi: Skałuba, Kamiński Kamil, Leśnicki, Beran, Gucwa R.)

Lubań II Zapora Kluszkowce - Granit Czarna Góra 4:3 (3:1)
4:3 Matoniak 76
Lubań: Sikora J. - Koczór, Bałos, Charniauski, Duda, Magdziarczyk, Skydan, Ostachowski, Jarkiewicz, Potoniec (rezerwowi: Sikora A., Franczalk, Gorlicki, Sikora M., Kowalczyk, Wolski)
Granit: Gogola - Kiernoziak Sz., Milon, Sarna M., Gryglak, Kiernoziak M.,Sarna P., Lichacz, Sztuczka, Szyszka, Waksmański (rezerwowi: Dzierżęga M., Dzierżega B., Bigos, Rusnak, Matoniak, Mirga, Kalata)

Mecz bardzo ładny, spotkały się dwie drużyny które potrtafią grać wpiłkę - mówi Zbigniew Koczór z Zapory. - Dużo akcji, szybkie tempo - było na co popatrzeć. W drugiej połowie bardzo aktywni byli goście ale zabrakło im czasu na odrobienie strat.

wo/ fot. Joanna Dziubińska

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale