30.07.2022 | Czytano: 1225

Szóste miejsce Zwolińskiej

Na torze kajakowym w Augsburgu trwają mistrzostwa świata w kajakarstwie górskim. W pierwszym dniu zdobyliśmy brązowy medal w drużynowym wyścigu kajakowym. Dzisiaj rozegrano finały w K-1 kobiet i mężczyzn.

W walce o medale mieliśmy tylko jednego przedstawiciela. Klaudia Zwolińska zajęła szóste miejsce, zanotowała dwie sekundy kary. Do finałowej rozgrywki trafiła z dziesiątym rezultatem w półfinale łapiąc dwa punkty kranie. Triumfowała Ricarda Funk. Niemka wyprzedziła o ponad sekundę Australijkę  Jessicę Fox. Podium uzupełniła druga z reprezentantek gospodarzy, Elena Lilik.

Naszych panów zabrakło w finałowej rozgrywce. W półfinale  popłynął najlepiej Dariusz Popiela, który zajął 19. pozycję. Bramki ominęli: Michał Pasiut i Jakub Brzeziński i sklasyfikowani zostali na 39. i 40. miejscu. W finale najlepszy czas uzyskał Czech Vit Prindis, który pokonał Włocha Giovanniego de Gennaro. Na najniższym  stopniu podium stanął Francuz Borisa Neveu.